Moje Chevi i problemy

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
ODPOWIEDZ
adch2016
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 5 sie 2018, o 10:22
Reputacja: 0
Imię: Andrzej
Samochód: Orlando 2.0D 163KM
Silnik:
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Moje Chevi i problemy

Post autor: adch2016 » 3 lis 2022, o 14:31

Witam. Proszę Was, może ktoś będzie umiał ogarnąć temat i pomoże mi... bo już nie mam sił do mojego Chevi - Orlando 2012 2.0 163KM. W zeszłym miesiącu auto odmówiło pracy tzn. padł silnik przy przebiegu 290 tys. km. Decyzja... wymieniamy silnik na inny używany, podobno po przebiegu 140 tys. km. Silnik wymieniony. Wszystko ładnie pracuje. Następnego dnia okazuje się, że trudno go odpalić za pierwszym razem. W końcu załapuje i od tej pory normalnie odpala aż do następnego dnia. Padła diagnoza... świece, więc wymienione, raz, drugi - na nowe BOSCH. Dalej to samo... rano trudno odpala. Wymieniamy przekaźnik świec i nic to nie dało. Pojechałem do ASO na kalibrację wtryskiwaczy. Zrobione i dalej problem z odpalaniem rano, tylko po nocce. Na kompie pokazał się błąd P037E. Nie wiem co go boli... Po wymianie silnika (tu na marginesie) zauważyłem problem ze światłami do jazdy. Przełącznik świateł działa inaczej, jakby odwrotnie. Wyłączam światła, a one świecą, włączam na AUTO - są zgaszone... Wcześniej wszystko działało i nie wydaje mi się, żeby po wymianie silnika przestał działać przełącznik... działa, ale inaczej. Pomóżcie...

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23774
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 249
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Moje Chevi i problemy

Post autor: etac » 3 lis 2022, o 17:43

a może warto sprawdzić nie świece a moduł świec, a z włącznikiem uruchomiła się funkcja czujnika zmierzchowego.
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

Tomi555
Świeżak
Posty: 30
Rejestracja: 6 lis 2020, o 18:38
Reputacja: 1
Imię: Marcin
Samochód: Olrando
Silnik: 2.0D
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Moje Chevi i problemy

Post autor: Tomi555 » 15 lis 2022, o 20:18

Daj znaka czy udało się opanować odpalanie po nocy i co było przyczyną.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orlando Elektryka/Elektronika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości