wymiana wydechu z plecionką..drgania

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
krzycho40
Świeżak
Posty: 44
Rejestracja: 14 sty 2019, o 17:45
Reputacja: 0
Imię: KRZYSZTOF
Samochód: orlando
Silnik: 1.8 140 KM benz.
LPG: LPG BRC
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

wymiana wydechu z plecionką..drgania

Post autor: krzycho40 » 21 lut 2024, o 11:07

Witam koledzy Chevrolet Orlando 1.8 wymiana tłumika za katalizatorem z plecionką ,plecionka miała przedmuchy .Po wymianie kompletu z uszczelkami z nowymi gumami .Byłem szczęśliwy mam nowy super wydech niestety podczas pracy silnika na postoju i podczas jazdy przenoszą się wibracje z silnika na karoserię. Nie wiązałem problemu z wymianą wydechu po prostu zbieg okoliczności. Podjechałem na stację diagnostyczną i o dziwo diagnosta twierdzi że zastosowana plecionka nie spełnia zastosowania , nie właściwie tłumi drgania które w konsekwencji przenoszą się na karoserię. Stwierdził że producenci zamienników łącznika drgań nie przykładają się do jakości , a to wbrew pozorom bardzo ważny element układu wydechowego. Jak nazwa wskazuje element ma neutralizować drgania z silnika by nie przenosiły się na cały układ wydechowy , takich przypadków zna sporo a ja nie jestem wyjątkiem ,w większości przypadków po dłuższej eksploatacji łącznik się uelastyczni. Jeżeli nie będzie poprawy należy łącznik wymienić. Czy koledzy zaobserwowali że po wymianie łącznika (plecionki) zaobserwowali nadmierne drgania i hałas ,po przestudiowaniu różnych forum to taki problem sie pojawia i to różnych marek

Awatar użytkownika
bubu1769
Administrator
Posty: 5838
Rejestracja: 5 wrz 2018, o 16:40
Reputacja: 346
Imię: Bartłomiej
Samochód: Aveo T250
Silnik: 1.4 101KM
Inny samochód: Orlando 1.4T, Meriva A 1.8
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: wymiana wydechu z plecionką..drgania

Post autor: bubu1769 » 21 lut 2024, o 13:00

Szczerze powiem, ciekawe.
Osobiście nie spotkałem się żeby po wymianie plecionki pojawiły się jakieś niechciane drgania, co prawda sam wymieniałem tylko kilka razy i zazwyczaj starałem się brać nawet nieco dłuższą aniżeli była.

Awatar użytkownika
huri_khan
Zasłużony dla forum
Posty: 5072
Rejestracja: 9 sie 2013, o 09:29
Reputacja: 74
Imię: Robert
Samochód: Kia Proceed
Silnik: 1,4 T
Inny samochód: Ford Mondeo
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: wymiana wydechu z plecionką..drgania

Post autor: huri_khan » 21 lut 2024, o 14:42

Silnik jest na poduszkach, tłumik jest na gumowych wieszakach. Plecionka, która jest połączona między tymi elementami nie dotyka karoserii.
Osobiście teoria diagnosty nie przemawia do mnie ale mogę się mylić.

P.S. Jedyne co przychodzi do głowy, to że urwali gumowy wieszak i przyspawali tłumik do uchwytu ale to diagnosta powinien zobaczyć.
240 000 km z Chevroletem w zupełności wystarczyło :)

Awatar użytkownika
tdon
Zasłużony dla forum
Posty: 2671
Rejestracja: 2 sty 2014, o 11:56
Reputacja: 55
Imię: Tomek
Samochód: Hyundai i20 BC3
Silnik: 1,2 16V 84KM
LPG: BRC SQ32 DualJet
Inny samochód: Był Aveo T300 LT+
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: wymiana wydechu z plecionką..drgania

Post autor: tdon » 21 lut 2024, o 14:57

Sprawdź czy podczas wymiany łącznika nie doszło do obrócenia tylnej części wydechu. Wówczas podczas jazdy któryś element może skutkiem wibracji obijać się o podwozie. Cały wydech powinien wisieć na gumowych wieszakach w sensownej odległości od elementów podwozia. Ewentualnie może któryś z wieszaków się zerwał, wydech się ukosuje i bębni.

krzycho40
Świeżak
Posty: 44
Rejestracja: 14 sty 2019, o 17:45
Reputacja: 0
Imię: KRZYSZTOF
Samochód: orlando
Silnik: 1.8 140 KM benz.
LPG: LPG BRC
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: wymiana wydechu z plecionką..drgania

Post autor: krzycho40 » 28 lut 2024, o 11:32

Dla mnie także sprawa dziwna ,ale sprawdziłem osobiście w kanale po złapaniu wydechu za plecionką w rękawiczce , po dodaniu obrotów silnika odczuwalne wibracje jeszcze przed uchwytami montażowymi końcowego wydechu ,będę jeździł może się trochę wypracuje , jak nie tą wytnę i wmontuje taką na obejmy Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orlando Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości