Ogrzewanie

Tutaj dyskutujemy o Chevrolet Rezzo
ODPOWIEDZ
Gendarth
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2017, o 08:35
Reputacja: 0
Imię: Gendarth
Samochód: Rezzo
Silnik:
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Ogrzewanie

Post autor: Gendarth » 14 wrz 2017, o 09:01

Witam, mam problem z Rezzo mechanicy a byłem już u kilku nie wiedzą jak to rozwiązać może ktoś z was miał coś podobnego

Wymieniłem nagrzewnicę i termostat (2 razy) i nadal nie ma ogrzewania
Podczas jazdy wskazówka od temperatury silnika podnosi się i spada


Climatronic raczej dobrze pracuje przynajmniej jego test wyszedł OK


Rocznik 2006 - 1,6 + LPG


Idzie zima ogrzewanie by się przydało w tamtym roku skrobałem szyby od środka aby gdziekolwiek dojechać

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
xlord
Bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 23 cze 2015, o 11:48
Reputacja: 0
Imię: Łukasz
Samochód: Rezzo 1.6 Comfort
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ogrzewanie

Post autor: xlord » 28 wrz 2017, o 12:20

Ale nie nagrzewa się silnik, czy tylko nie masz ciepłego powietrza w kratkach nawiewowych?
Obrazek

Gendarth
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2017, o 08:35
Reputacja: 0
Imię: Gendarth
Samochód: Rezzo
Silnik:
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Ogrzewanie

Post autor: Gendarth » 2 lis 2017, o 09:28

Witam,
Auto oddane do kolejnego mechanika
tym razem padło podejrzenie na pompę wody lub na jakąś uszczelkę - zobaczymy

Generalnie to wygląda tak (przykład z zeszłej zimy przy -20)
Jak auto dłużej postoi przy włączonym silniku (jakieś 20-30 min) to zacznie wiać ciepłym powietrzem z kratek
Jednak jak tylko zacznie jechać to automatycznie temperatura spada i wieje zimno
Po jakiś 10 minutach jazdy mogę na nowo skrobać szyby od środka


pozdrawiam

kjas9
Profesjonalista
Posty: 843
Rejestracja: 26 sty 2015, o 22:31
Reputacja: 25
Imię: Krzysztof
Samochód: Cruze1,4 Sw LTZ+2012
Silnik: 1,4 T +chip 163 km
LPG: KME Skay Max
Lokalizacja: SO
Kontakt:

Re: Ogrzewanie

Post autor: kjas9 » 2 lis 2017, o 19:33

W dziale Evanda kolega miał podobny problem winna była pompa -zobacz.
Lacetti 1,6 sx zmienione w cdx 2011-2019

Awatar użytkownika
xlord
Bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 23 cze 2015, o 11:48
Reputacja: 0
Imię: Łukasz
Samochód: Rezzo 1.6 Comfort
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ogrzewanie

Post autor: xlord » 21 lis 2017, o 13:43

Jak dla mnie termostat.
Stoisz - nie ma nawiewu na chłodnicę.
Jedziesz - na chłodnicę masz nawiew powietrza.
Obrazek

Gendarth
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2017, o 08:35
Reputacja: 0
Imię: Gendarth
Samochód: Rezzo
Silnik:
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Ogrzewanie

Post autor: Gendarth » 8 gru 2017, o 11:54

Pompa sprawna - łopatki też wszystkie są

Termostat - sprawdzony i działa poprawnie

Dostałem informacje z warsztatu że trzeba będzie wszystko jeszcze raz rozebrać wyczyścić i znowu wymienić nagrzewnicę :/

Awatar użytkownika
Kraviec
Profesjonalista
Posty: 851
Rejestracja: 23 lis 2014, o 23:46
Reputacja: 13
Imię: Michał
Samochód: Epica V250
Silnik: 2.0, X20D1, 144KM
LPG: KME Nevo
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Ogrzewanie

Post autor: Kraviec » 8 gru 2017, o 16:21

Napisałeś, że podczas jazdy wskazówka od temperatury silnika podnosi się i spada - a mechanik chce wymieniać nagrzewnicę... gdzie tu logika?
Najlepiej jakbyś podłączył się Elmem i sprawdził jaką masz faktyczną temperaturę w danym momencie.

Awatar użytkownika
Avatar
Fachman
Posty: 2463
Rejestracja: 9 sie 2013, o 08:08
Reputacja: 0
Imię: Marcin
Samochód: brak
Silnik:
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Re: Ogrzewanie

Post autor: Avatar » 9 gru 2017, o 09:59

Dokładnie nagrzewnica ma racje bytu w kontekście ogrzewania kabiny a nie temperatury cieczy chłodzącej ktora jest pokazana na wskaźnikach.
Jak Ci plywa wskazówka temperatury to zrób prosty test, jak silnik leci na dużym obiegu to podczas jazdy wskazówka będzie plywac, najbardziej na 5tym biegu przy około 1800 obrotów.
Wynika to z tego że pęd powietrza (zimnego z dworu) dodatkowo będzie chodził chlodnice i bilans cieplny bedzie niekorzystny ponieważ silnik będzie miał niskie obroty, pewnie będzie koło 70oC czyli za nisko.
Jak staniesz na postoju to temperatura raczej podskoczy ze względu na brak dopływu zimnego powietrza z zewnątrz a silnik będzie na tyle dogrzany że podniesie temperaturę.
Ogólnie temperatura i tak będzie za niska, pewnie nie osiągnie docelowego 89oC ale będzie wyższa niż podczas jazdy.
Piszę w kontekście analizy tego w moim Cruze w którym będę wymieniał termostat bo otwiera się zbyt szybko, takie są obserwacje przy użyciu ELM.
Nie wiem też jak dziala u Ciebie wskazówka temperatury, w Cruze właściwa temperature pokazuje już przy 77oC a do 90oC to jeszcze wtedy jest daleko.
Poniżej poprawnej temperatury spada dopiero przy 76oC co można zaobserwować na wskaźniku.
W ogóle nie wiedziałem że mam problem z termostatem, dopiero gdy w serwisie powiedzieli że widzą jakiś błąd w komputerze którego torque nie czyta związany z termostatem zacząłem to obserwować z torquem (temperaturę cieczy chłodzącej) i widzę że trzeba wymienić termostat na nowy z otwarciem przy 89oC tak jak w TIS.
Na allegro jest mase termostatow niby co Cruze a wartości otwarcia.zupełnie inne, np 102oC.
Mówię w kontekście mojego samochodu ale u Ciebie dokładnie ta sama forma diagnozy odpowie na wszystkie pytania dotyczące przyczyny usterki.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
xlord
Bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 23 cze 2015, o 11:48
Reputacja: 0
Imię: Łukasz
Samochód: Rezzo 1.6 Comfort
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ogrzewanie

Post autor: xlord » 13 gru 2017, o 15:11

Problem jest taki, że termostat w Rezzo w ogóle nie jest widziany przez komputer, bo nie jest do niego podpięty ---> w Rezzo nie ma czegoś takiego, jak błędy na OBDII z termostatu, więc ani Torque, ani żaden inny program nie odczyta. Otwarcie termostatu sprawdza się organoleptycznie.
Czujnik temperatury silnika w przypadku Rezzo umieszczony jest za kolektorem dolotowym i nie pokazuje rzeczywistej temperatury silnika, a coś pomiędzy nią, a temperaturą dolotu.
Ja temperaturę i działanie termostatu mierzyłem w zbiorniku wyrównawczym płynu chłodzącego --> i jest ona wyższa o około 8-10 stopni od tego co pokazuje Torque.
Obrazek

owrak
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 8 wrz 2017, o 16:16
Reputacja: 0
Imię: Daniel
Samochód: Tacuma
Silnik:
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Re: Ogrzewanie

Post autor: owrak » 3 sty 2018, o 17:38

U mnie tez wskaźnik zima "plywa z wartoscia" ale grzanie w środku jest że aż parzy w ręce. Proforma w tamtym roku wymieniłem termostat ale bez zmian. Widocznie tak ma być. A szybek nie skrobie bo zaraz po zakupie zamontowalem webasto :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rezzo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości