Problem z centralnym zamkiem [Tacuma/Rezzo]

Tutaj dyskutujemy o Chevrolet Rezzo
ODPOWIEDZ
Borsuk
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 26 lip 2020, o 21:36
Reputacja: 0
Imię: Mateusz
Samochód: Tacuma
Silnik: 1.6 107KM A16DMS
LPG: Lovato Smart
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Problem z centralnym zamkiem [Tacuma/Rezzo]

Post autor: Borsuk » 26 lip 2020, o 21:46

Cześć!

Mam problem z samochodem, a dokładniej z centralnym zamkiem. Pacjent to Chevrolet Tacuma 1.6 B+G rocznik 2007 (Inna nazwa: Daewoo Rezzo/Tacuma). Układ elektryczny podobny, choć nie taki sam, jak w Nubirze i Lacetti.

Po kolei.

Centralny po zakupie działał normalnie: tj.:
1) Otwieranie/zamykanie z kluczyka,
2) Otwieranie/zamykanie z pilota,
3) Otwieranie zamykanie z przycisku w drzwiach kierowcy (master)

Z czasem zaczęły dziać się dziwne rzeczy.
1) Samoczynne otwieranie i zamykanie się drzwi
2) Próby domykania drzwi (Drzwi zamknięte i zablokowane, a centralny „strzelał” jakby cały czas chciał zamknąć)
3) Standardowo kierunkowskazy migały raz na zamknięcie i dwa razy na otwarcie. Wraz z pojawieniem się problemu, na zamknięcie kierunki nie migają, na otwarcie migają dwa razy, ale przerwa między jednym, a drugi mignięciem wynosi 3-4 sekundy.

Co ciekawe za pierwszym razem odłączyłem moduł alarmu i podpiąłem go znowu (OEM: 96387632). I na kilka dni się uspokoiło, po czym… Zaczął znowu „strzelać”. Pozostało wyjęcie bezpiecznika. Moduł alarmu sprawdziłem elektrycznie, wydaje się ok.

Myślałem, że to może złamana wiązka w przelotce między drzwiami a słupkiem A. Wymieniłem ją, ale nic to nie pomogło.

Istotne jest to, że po wsadzeniu bezpiecznika centralny działa z pilota normalnie przez około 24h (nie działa z mastera i kluczyka), a potem znowu zaczyna „strzelać” zamkami jak głupi i pojawia się ta sytuacja z kierunkowskazami.

Na myśl przychodzą mi jeszcze tylko cztery rzeczy:
1) Walnięty przekaźnik od centralnego
2) Jednak walnięty moduł alarmu
3) Problem z masą
4) Jakiś problem z masterem w drzwiach.

Jest jeszcze jedna dość interesująca sprawa. Wg TISa Chevroleta, w słupku A, po stronie pasażera powinienem mieć przekaźnik centralki (OEM: 96190176). Niestety - nie ma tam jego. Znajduje się tam tylko układ Battery Saver.

Naprawdę nie wiem już co robić... Prosiłbym o jakąś radę, pomoc. Będę dozgonnie wdzięczny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rezzo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości