Brak mocy

Tutaj dyskutujemy o Chevrolet Malibu
ODPOWIEDZ
OromisGrM
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 23 wrz 2020, o 23:42
Reputacja: 1
Imię: Michał
Samochód: Malibu lt+
Silnik: 2.0 D 160 KM 118 KW
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Brak mocy

Post autor: OromisGrM » 9 wrz 2021, o 20:45

Witam, piszę tego posta aby uchronić innych od moich błędów. Pewnego czasu moje malibu straciło dużo mocy, diagnostyka komputerem - padł przepływomierz. Chciałem sam koło domu tym się Zajac wiec kupiłem zamiennik bo był od ręki i wymiana sprawna i łatwa lecz problem ciagle ten sam. Zaznaczam ze duża różnica była jak przepływomierz był odłączony całkowicie wiec byłem pewny ze zamiennik nie działa jak powinien. Zamówiłem oryginał wymieniłem, błędy skasowane jadę i ma moc ale dosłownie chwile i znów to samo, rozkładam ręce. Znajomy radzi sprawdź węże od turbo wiec sprawdzam drugi raz i co na 1 rzut oka na początku nie widziałem to teraz ręka wszędzie ruszałem, postrzelal od wewnętrznej strony czego nie zauważyłem wiec zamawiam aby wymienić zachęcony filmikami z YouTube jak to łatwo jest wymienić tenważ i kolejne rozczarowanie.W insygni wystarczy zdjąć ramkę od reflektora przeciwmgielnego i jest ładny dostęp ale nie u nas w Malibu u nas jest zabudowany ten otwor , za wygląd auta trza jakoś odpokutować. Już chciałem zdejmować przedni zderzak ale na szczęście zacząłem od akumulatora i po jego wyciągnięciu po omacku udało się wymienić. Koszt węża na AUTODOC z przesyłka dałem 30€ wiec grosze ale w zapasie trza przyszykować dużo cierpliwości i dobre światło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23836
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 255
Imię: Krzysztof
Samochód: brak
Silnik: brak
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Brak mocy

Post autor: etac » 9 wrz 2021, o 21:46

Fajnie jakbyś wstawił zdjęcia, linki itp. bez tego to wiemy tyle co wcześniej, że rury w tych silnikach nie są najlepsze i przy problemach z przepływomierzem nie zaczyna się od wymiany przepływki, a sprawdzenia szczelności ukladu.
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

OromisGrM
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 23 wrz 2020, o 23:42
Reputacja: 1
Imię: Michał
Samochód: Malibu lt+
Silnik: 2.0 D 160 KM 118 KW
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Brak mocy

Post autor: OromisGrM » 9 wrz 2021, o 21:54

Szkoda ze nie zadowoliłem swoim postem wystarczająco , podzieliłem się swoimi doświadczeniami, specem nie jestem ale chciałem innych „speców mojego pokroju” przestrzec. Nie w głowie mi były zdjęcia i filmiki jak przygotowałem się na 15min roboty jak to przebiega przy insygni a roboty na dobre 2 godziny a grill się pali i piwko stoi. Może kiedyś komuś przyda się mój post pozdrawiam i spokojnego wieczoru ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ODPOWIEDZ

Wróć do „Malibu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość