Evanda słabo grzeje

Tutaj dyskutujemy o Chevrolet Evanda
ODPOWIEDZ
bluzgiger
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 22 lis 2018, o 00:00
Reputacja: 0
Imię: Adrian
Samochód: Evanda
Silnik:
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Evanda słabo grzeje

Post autor: bluzgiger » 17 gru 2018, o 08:22

Cześć! Otóż mam problem z moją Evandą, mianowicie od samego zakupu mam problem z słabym ogrzewaniem kabinowym. Na LO wieje zimnem, zaś na HI dosłownie zimno-letnim powietrzem. Przy obecnej pogodzie ręce zamarzają mi na kierownicy. Dodam, że Evanda jeździ na LPG, na benzynie również ten sam problem. Co do temp silnika, to jest stała.
Jak mogę zaradzić na ten problem? :ocochodzi:
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kraviec
Profesjonalista
Posty: 851
Rejestracja: 23 lis 2014, o 23:46
Reputacja: 13
Imię: Michał
Samochód: Epica V250
Silnik: 2.0, X20D1, 144KM
LPG: KME Nevo
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Evanda słabo grzeje

Post autor: Kraviec » 18 gru 2018, o 22:31

Przede wszystkim na początek zmierzyć temperaturę silnika jakimś ELMem, bo to pokazuje wskaźnik na zegarach ma się ni jak do faktycznej temperatury. Wskaźnik pokaże standardowe 87-88 stopni, a faktycznie będzie 68-70 i letnie powietrze z kratek.
Sprawdź też poziom płynu.

bazant52
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 20 sty 2016, o 13:28
Reputacja: 0
Imię: Jarek
Samochód: Evanda
Silnik:
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: Evanda słabo grzeje

Post autor: bazant52 » 19 gru 2018, o 10:50

Mierzyłem się z tym problemem jakieś 3 lata temu. U mnie układ chłodzenia była "zamulony". Zlałem stary płyn, zalałem układ wodą, rozgrzałem auto i spuściłem. Czynność powtórzyłem chyba z 3 razy, nie spodziewałem się że w układnie może być tyle brudu. Nawet za 3 razem wodą była mętnawa ,ale nie miałem już cierpliwości kolejny raz ją zmieniać. Na koniec do układu poszedł płyn i od tego czasu jest ok.

Awatar użytkownika
papieju
Wymiatacz
Posty: 1915
Rejestracja: 28 sty 2018, o 15:18
Reputacja: 47
Imię: Marcin
Samochód: Nubira kombi 1.8 LPG
Silnik:
Lokalizacja: Włoszczowa
Kontakt:

Re: Evanda słabo grzeje

Post autor: papieju » 19 gru 2018, o 11:48

Jeszcze kwestia zasilania reduktora, u mnie też średnio grzeje, myślę nad dławikiem na zasilaniu reduktora i dodam środka do czyszczenia układów przed zmianą rozrządu

kostek84
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 2 kwie 2019, o 12:22
Reputacja: 0
Imię: Piotrek
Samochód: evanda
Silnik:
Lokalizacja: Bieruń
Kontakt:

Re: Evanda słabo grzeje

Post autor: kostek84 » 2 kwie 2019, o 12:40

witam.posiadam eve od zeszlego lata..ta zima byla tragiczna..zaczelo sie jesienia gdy trzeba bylo zaczac grzac a nie bylo czym.tez płukalem caly uklad plus sama nagrzewnice,pozniej poszedl srodek do czyczenia ukladu.efekt słaby..dodam ze na rozgrzanym silniku waz zasilajacy nagrzewnice wrecz wrzący a powrót chłodny.po wypłacie jade do gazownika na przeglad to moze cos wymysli..ja podejrzewam raczej pompe wody albo nagrzewnice gdyz przy wyzszych obrotach cos ciepłego powietrza leci czyli wtedy jak wzrasta cisnienie plynu..ale nikt raczej nie katuje zimnego silnika od razu na 4 tysiace zeby szyby odmarzły

patikrzys89
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 30 lip 2020, o 03:48
Reputacja: 0
Imię: Patrycja
Samochód: Evanda
Silnik: 2.0, 360KM, benz.
LPG: Tak
Lokalizacja: Bieruń Stary
Kontakt:

Re: Evanda słabo grzeje

Post autor: patikrzys89 » 30 lip 2020, o 04:36

Witam! Miałam (do akt. Mam )podobne problemy z Evanda i w siarczyste mrozy auto rozgrzane ale w środku mróz. Mimo tego że ogrzewanie zrobione na full od odpalania poprzez 8,9 km drogi szyby w srodku jak i na zewnątrz zamarznięte. Po przepłukaniu 2razy nagrzewnicy trochę się poprawiło,lecz żaden leniwy mechanik nie chciał się podjąć bo to tyle roboty, a jak już znalazł się mniej leniwy to strzelił cenę,ze i mnie się odechciało wymiany nagrzewnicy pomimo ,ze nagrzewnice zakupiłam i leży od roku w szafie 🤭
Kobieta :/ - Niby Płeć Słabsza :robi_focha: Ale Jaja Mam Większe Niż Nie Jeden Facet :Y :Y

ODPOWIEDZ

Wróć do „Evanda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości