Evanda błąd P0171

Tutaj dyskutujemy o Chevrolet Evanda
ODPOWIEDZ
patikrzys89
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 30 lip 2020, o 03:48
Reputacja: 0
Imię: Patrycja
Samochód: Evanda
Silnik: 2.0, 360KM, benz.
LPG: Tak
Lokalizacja: Bieruń Stary
Kontakt:

Evanda błąd P0171

Post autor: patikrzys89 » 30 lip 2020, o 04:12

Witam!
U mnie od jakiegoś czasu na trasach powyżej 250km też wychodzi blad P0171 ale tylko po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika. Posiadam Evande ze skromnym przebiegiem 360 000km z Lpg i ogólnie jestem bardzo zadowolona bo malo pali jak na 2.0 , oleju nie bierze ale przygody z naprawami były i będą. Ostatnio po powrocie z trasy wymieniłam czujnik położenia wału korbowego oraz czujnik położenia wałka rozrządu. Ogólnie po mieście błąd przestal wyskakiwać. Ostatnio znów wyruszyłam w trasę i błąd znowu się pojawia. Posiadam w telefonie torque i w ten o to sposób diagnozuje i kasuje błędy. Po ostatnim wyskakiwaniu P0171 auto nierówno pracuje a dodatkowo w trakcie jazdy gaśnie. Błagam pomóżcie !!!
Kobieta :/ - Niby Płeć Słabsza :robi_focha: Ale Jaja Mam Większe Niż Nie Jeden Facet :Y :Y

Awatar użytkownika
wszim
Zasłużony dla forum
Posty: 15465
Rejestracja: 10 paź 2013, o 22:04
Reputacja: 143
Imię: Wojtek
Samochód: był orlando
Silnik: 1.8 2H0 141KM (KL7)
LPG: BRC SQ24
Inny samochód: toyota RAV4 2.5 hybrid 4x4 222KM
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Evanda błąd P0171

Post autor: wszim » 30 lip 2020, o 05:58

Zacznij od podstawowego czyli metodyki eliminacji i tutaj pierwszy krok to LPG. Zrezygnuj przez pewien czas z jazdy na LPG, skasuj błąd i zobacz czy wyskakuje także gdy jeździsz włącznie na benzynie. Ale nie przez 3km tylko przynajmniej kilkaset.
Na oko wygląda na konieczność popracowania z instalacją LPG, która powoduje rozjechanie czasów wtrysku mapy benzynowej, co widać po przełączeniu na benzynę po długim przebiegu na LPG.Co to za instalacja?
Może też być to problem z wtryskiem benzyny.
Obrazek Nie bądź obojętny na wojnę w Ukrainie.

Awatar użytkownika
Arbi
Wymiatacz
Posty: 1097
Rejestracja: 14 kwie 2019, o 21:51
Reputacja: 33
Imię: Albert
Samochód: Epica
Silnik: 2.5 24V, 156KM, benz.+LPG
LPG: Vialle LPE-7 (LPi)
Lokalizacja: Skulsk
Kontakt:

Re: Evanda błąd P0171

Post autor: Arbi » 30 lip 2020, o 07:03

A ja bym po prostu podjechał do gazownika na regulację. Niech sprawdzi. Kiedy był ostatni serwis lpg?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Evanda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość