Przekaźnik DRL

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sebastian
Moderator
Posty: 3977
Rejestracja: 12 sie 2013, o 22:45
Reputacja: 44
Imię: Sebastian
Samochód: 2x Lacetti 1.4&1.6
Silnik:
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Przekaźnik DRL

Post autor: Sebastian » 5 sie 2023, o 21:55

Dziś grzebiąc pod kokpitem i układając wstępnie wiązkę do tempomatu trafiłem na ciekawostkę.
Za skrzynką bezpieczników, w miejscu o tragicznym dostępie znalazłem niepodlaczoną kostkę, chevrolet raczej nie przygotowywał wiązek jak inne marki, więc zacząłem się zastanawiać i szukać, okazało się że obok jest przykręcony moduł. Przykręcony w taki sposób że nie da się go odkręcić a odczytanie numerów z niego możliwe było tylko gdyż wcisnąłem tam telefon.

Okazało się, że to moduł o nr 90414786, googlując w necie znalazłem że jest to moduł świateł dziennych :shock:
Światła dzienne w Lacetti który nikt nigdy czegoś takiego nie miał?

Ktoś już zastanawiał się co to za moduł, co on robi i po co on w Lacetti?

Myślałem że może np. odpowiadać za automatyczne światła (automatyczne gaszenie mijania po zgaszeniu silnika, a pozycji po otwarciu drzwi), ale jest on odłączony a automatyka działa :zastanawiasie:
IMG_20230805_180031303~2.jpg
Serwisowanie, naprawa, montaż: klimatyzacji, wentylacji, systemów ogrzewania - kontakt PW.

Awatar użytkownika
papieju
Wymiatacz
Posty: 1926
Rejestracja: 28 sty 2018, o 15:18
Reputacja: 48
Imię: Marcin
Samochód: Nubira kombi 1.8 LPG
Silnik:
Lokalizacja: Włoszczowa
Kontakt:

Re: Przekaźnik DRL

Post autor: papieju » 5 sie 2023, o 22:02

To jest ten sam moduł który miałem w asterce bożej, stosowano go w Lanosach to i pewnie Lacetti miał wiązkę pod to, odziedziczoną po Daewoo. Swego czasu na forum o tym było, ktoś pisał że podłączył moduł i są światła po uruchomieniu silnika, świecą mijania za to nie ma drogowych, tylko mignięcie ewentualnie. Opel miał to w wersji skandynawskiej, pewnie Daewoo też ale wiązka była w każdej wersji. W Oplu moduł załączał światła mijania po tym jak gasła kontrolka oleju a wyłączał po zgaszeniu silnika. Włącznik w kabinie był w pozycji off a światła świeciły. Po włączeniu ich moduł się odłączał i wracały długie nawet w czasie jazdy

strowger
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: 25 mar 2014, o 23:36
Reputacja: 1
Imię: Robert
Samochód: Nubira
Silnik: F18D3
LPG: BRC SQ24
Lokalizacja: Świebodzin
Kontakt:

Re: Przekaźnik DRL

Post autor: strowger » 12 sie 2023, o 06:45

Mam takie coś, podłączone fabrycznie i działa. Mam Nubirę z Danii. Działanie świateł jak opisano w wyżej. Da się też zauważyć, iż owe dzienne światła działają z minimalnie mniejszą mocą.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Lacetti/Nubira Elektryka / Elektronika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości