Problem z odtwarzaniem utworów z usb

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
ODPOWIEDZ
arnie3
Specjalista
Posty: 394
Rejestracja: 26 lut 2019, o 23:32
Reputacja: 30
Imię: Darek
Samochód: Lacetti
Silnik: 1.4 B+G
LPG: Landi Renzo Omegas
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Problem z odtwarzaniem utworów z usb

Post autor: arnie3 » 28 wrz 2021, o 14:09

Witam:)
Taki temat: Korzystam z pendrive'a w radiu, mam np. kilkanaście utworów i wyłączam samochód w połowie jakiegoś z nich. Po uruchomieniu auta wszystko zaczyna grać od początku. Brzmi jakby gdzieś nie docierał prąd czy coś, nie znam się jakoś szczególnie, natomiast co istotne i dla mnie dziwne (a może właśnie to charakterystyczne dla jakiegoś powodu), dzieje się tak jedynie czasami. Ostatnio powiedzmy, że raz na 10 razy, choć zauważyłem, że w ostatnich dniach jak zrobiło się chłodniej to częściej tak się dzieje oraz częściej dzieje się tak gdy silnik jest nierozgrzany w pełni, gdy jest rozgrzany rzadko kiedy tak się dzieje. Wydaje mi się, że zauważyłem raz też, że po wyłączeniu samochodu oraz po włączeniu samego zasilania radia (bez uruchamiania samochodu) sytuacja się powtórzyła i zaczęło znów od początku grać, choć akurat nie jestem pewny czy w międzyczasie nie był odpalany, raczej nie. Ewentualnie jakimś tropem może jest to, że podłączona jest kamera cofania, choć póki co nie zauważyłem jakiejś zależności z nią. Jakieś pomysły? Może ktoś się spotkał z czymś podobnym? Problem nie jest jakiś bardzo uciążliwy, choć np. kiedy słucham audiobooków, a od paru miesięcy te lecą głównie u mnie, to upierdliwe jest przewijanie co trochę. Za jakiś czas i tak muszę się dostać do radia bo chcę podłączyć kable do wzmacniacza i mógłbym przy okazji coś z tym zrobić. Radio to Pionner MVH-A200VBT

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23829
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 255
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Problem z odtwarzaniem utworów z usb

Post autor: etac » 28 wrz 2021, o 16:44

To nie radio fabryczne, więc jeśli jest podłączone prawidłowo, to raczej wina sprzętu.
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

Awatar użytkownika
skull
Stały bywalec
Posty: 228
Rejestracja: 5 gru 2016, o 15:04
Reputacja: 36
Imię: Michał
Samochód: Chevrolet Lacetti SW
Silnik: F16D3
LPG: BRC SQ24
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: Problem z odtwarzaniem utworów z usb

Post autor: skull » 29 wrz 2021, o 08:52

Podładuj akumulator

Dedalus4
Profesjonalista
Posty: 641
Rejestracja: 16 gru 2016, o 13:01
Reputacja: 20
Imię: Szczepan
Samochód: FORD S-Max
Silnik: 2.0 Ecoblue
Inny samochód: Cruze 1.8 LPG
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Problem z odtwarzaniem utworów z usb

Post autor: Dedalus4 » 29 wrz 2021, o 10:08

mam podobnie i tak naprawde nie wiem od czego to zależy. sformatuj pamięć, użyj innej. myślę że problem może leżeć gdzieś w indeksacji. zrob test - wrzuć utwory z audiobooka ręcznie na pen-drive. Jeden po drugim i zobacz czy zacznie zapamietywać scieżkę. wydaje mi się również że to 'zapamiętywanie' jest powiązane z wyłączniem zapłonu. spróbuj przed wyciągnieciem kluczyka przełączyć z usb na radio. może wtedy radio bedzie miało więcej czasu na 'zapamiętanie'

Awatar użytkownika
bubu1769
Administrator
Posty: 5809
Rejestracja: 5 wrz 2018, o 16:40
Reputacja: 344
Imię: Bartłomiej
Samochód: Aveo T250
Silnik: 1.4 101KM
Inny samochód: Orlando 1.4T, Meriva A 1.8
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Problem z odtwarzaniem utworów z usb

Post autor: bubu1769 » 29 wrz 2021, o 10:36

Jak dla mnie to gdzieś jest niepewne połączenie i czasami radio wykrywa jakby pendrive został wypięty i wpięty z powrotem.
Miałem podobne problemy na kiepskim adapterze mini USB na USB, po dorobieniu przewodu wlutowanego bezpośrednio w płytę główną problem ustal.

Dedalus4
Profesjonalista
Posty: 641
Rejestracja: 16 gru 2016, o 13:01
Reputacja: 20
Imię: Szczepan
Samochód: FORD S-Max
Silnik: 2.0 Ecoblue
Inny samochód: Cruze 1.8 LPG
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Problem z odtwarzaniem utworów z usb

Post autor: Dedalus4 » 29 wrz 2021, o 11:27

tyle ze moje radio potrafi zapamiętać nawet pozycję w utworze jak wyjmę pendrive i włoże go spowrotem. w tym co piszesz jest zapewne ziarno prawdy bo czasami radio wyrzuca też błąd o treści 'Urządzenie USB zakłoca pracę innego urządzenia' skutkuje to niedziałającą navigacją. Ja się po prostu nauczyłem z tym żyć:)

Awatar użytkownika
bubu1769
Administrator
Posty: 5809
Rejestracja: 5 wrz 2018, o 16:40
Reputacja: 344
Imię: Bartłomiej
Samochód: Aveo T250
Silnik: 1.4 101KM
Inny samochód: Orlando 1.4T, Meriva A 1.8
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Problem z odtwarzaniem utworów z usb

Post autor: bubu1769 » 29 wrz 2021, o 12:37

Moje oryginalne radio też zapamiętuje daną pozycję jasli na wyłączonym wyciągnę i włożę pamięć bez jakiegokolwiek zmiany jej zawartości.

arnie3
Specjalista
Posty: 394
Rejestracja: 26 lut 2019, o 23:32
Reputacja: 30
Imię: Darek
Samochód: Lacetti
Silnik: 1.4 B+G
LPG: Landi Renzo Omegas
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Problem z odtwarzaniem utworów z usb

Post autor: arnie3 » 29 wrz 2021, o 16:53

Dedalus4 pisze:
29 wrz 2021, o 10:08
sformatuj pamięć, użyj innej.
W sumie może to jest jakiś trop bo przypomniało mi się, że czasem pierwszy plik z pendriva nie odczytuje, pokazuje że nie rozpoznaje pliku czy coś w tym stylu i przechodzi do kolejnego, a innym razem normalnie go odtwarza bez wyciągania i wkładania pendriva w międzyczasie. On sam jest na usb 3.0 i tak sobie myślę czy po prostu radio odpowiednio ogarnia takie "nowinki". Spróbuję na razie zmienić na jakiś inny pendrive i zobaczę czy jest jakakolwiek różnica.

arnie3
Specjalista
Posty: 394
Rejestracja: 26 lut 2019, o 23:32
Reputacja: 30
Imię: Darek
Samochód: Lacetti
Silnik: 1.4 B+G
LPG: Landi Renzo Omegas
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Problem z odtwarzaniem utworów z usb

Post autor: arnie3 » 28 lis 2021, o 18:16

Taki update po czasie. Wydaje się, że rozwiązaniem faktycznie okazał się pendrive. Po zmianie na inny, problem nie wrócił ani razu, może komuś się to przyda na przyszłość.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lacetti/Nubira Elektryka / Elektronika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości