Logi z prawidłowo działających Lacetti

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
ODPOWIEDZ
GoLL@B
Profesjonalista
Imię: Krzysiek
Chevi: Daewoo Lacetti
Kontakt:

Logi z prawidłowo działających Lacetti

Post autor: GoLL@B » 10 lut 2019, o 13:27

Mam pewien pomysł. Czy byłyby tutaj osoby chętne wykonać przejazd swym samochodem i nagrać to w CE i załączyć tutaj zrzut (log) z takiej jazdy? Chodzi oczywiście o osoby, które nie mają żadnych problemów ze swoim samochodem, by przyszłe osoby mogły zrobić porównanie i wytypować potencjalne źródło problemów/rozbieżności?

Mi w tej chwili przydałby się taki zrzut z 1.8 (T18SED).

Ps. jeśli temat spotkałby się z ogólną aprobatą, to można by umieścić wtedy w Manualach, żeby było na wierzchu :)

Awatar użytkownika
papieju
Specjalista
Imię: Marcin
Chevi: Nubira kombi 1.8 LPG
Kontakt:

Re: Logi z prawidłowo działających Lacetti

Post autor: papieju » 10 lut 2019, o 15:38

Nam ten silnik i jedyny błąd jaki mam to z drugiej sondy o wydajności katalizatora, co zrozumiałe bo go nie ma. Mogę zrobić taki zrzut na benzynie tylko czym? Nam tylko elm337 na bt

GoLL@B
Profesjonalista
Imię: Krzysiek
Chevi: Daewoo Lacetti
Kontakt:

Re: Logi z prawidłowo działających Lacetti

Post autor: GoLL@B » 11 lut 2019, o 00:07

Sęk w tym, że pojawienie się czeka oznacza przejście pracy sterownika w tryb serwisowy, co może powodować pominięcie wskazań z pewnych czujników/używanie jakichś standardowych wartości. Jako, że nie wiadomo co tak naprawdę się wtedy dzieje i które nastawy w danym momencie mogą być 'uniwersalne' lub uśrednione, moim zdaniem taki log będzie mało wiarygodny. Dlatego też fajnie by było, by zrobił go ktoś, kto nie ma żadnych problemów z samochodem - a przynajmniej komputer nie wskazuje żadnych źródeł problemów.

Jeśli chodzi o log, mam na myśli plik .cedat zapisany z programu Chevrolet Explorer, nastawionego na monitorowanie wszystkich parametrów pracy, więc ELM niestety w tym przypadku nie wystarczy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lacetti/Nubira Elektryka / Elektronika”