Zawieszenie lacetti 1.6 hb

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
michalikpiotr
Aktywny
Posty: 79
Rejestracja: 3 lut 2018, o 18:46
Reputacja: 0
Imię: Piotr
Samochód: Lacetti 1.6 LPGTECH
Silnik:
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Zawieszenie lacetti 1.6 hb

Post autor: michalikpiotr » 29 wrz 2019, o 21:09

Witam Puka zawieszenie z przodu i z tyłu tragedii nie ma jedzie w miare ok ale puki stuki. Auto ma 120 tys zrobione w mieście i nie robione zawieszenie. Chcę zrobić komplet przód i tył. Pytanie jakie koszty dużo pracy? Ktoś mi powiedział że tył to wielowachacz i bardzo drogi w naprawie Jak to jest z zawieszeniem w tym aucie? Pozdrwiam

Awatar użytkownika
papieju
Wymiatacz
Posty: 1922
Rejestracja: 28 sty 2018, o 15:18
Reputacja: 48
Imię: Marcin
Samochód: Nubira kombi 1.8 LPG
Silnik:
Lokalizacja: Włoszczowa
Kontakt:

Re: Zawieszenie lacetti 1.6 hb

Post autor: papieju » 29 wrz 2019, o 21:38

Wielo ale stalowy nie alu więc można same tuleje prasować. Amorki na tył Kyb około 450, gniazda 150 - będę robił. Na przód nie wiem, sprawdź po necie. Ciężko powiedzieć o kosztach bo nie wiadomo jaki zakres. Łączniki nie są drogie, najpierw ustał co trzeba a potem wyceń. Z grubsza amorki przód/tył + odboje + gniazda około tysiąca, łączniki około 200, pytanie jak tuleje i sprężyny. No i robota. Czy drogo? Same wahacze alu do Vaga potrafią tyle kosztować więc chyba nie

michalikpiotr
Aktywny
Posty: 79
Rejestracja: 3 lut 2018, o 18:46
Reputacja: 0
Imię: Piotr
Samochód: Lacetti 1.6 LPGTECH
Silnik:
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Zawieszenie lacetti 1.6 hb

Post autor: michalikpiotr » 29 wrz 2019, o 21:46

jak byłem jakiś czas temu na przeglądzie już były stuki to nic nie wynalazł diagnosta. Ale Tył w lacetti jest wielowachaczowy? Jutro sam sprawdzę na kanale i zobaczę co wynajdę

Dodano po 45 sekundach:
jak jadę po nierównościach to na pewno z przodu czuć pukanie pod nogami tak jak by coś pukało o podłogę.

arnie3
Specjalista
Posty: 394
Rejestracja: 26 lut 2019, o 23:32
Reputacja: 30
Imię: Darek
Samochód: Lacetti
Silnik: 1.4 B+G
LPG: Landi Renzo Omegas
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zawieszenie lacetti 1.6 hb

Post autor: arnie3 » 29 wrz 2019, o 22:01

A czemu chcesz zrobić komplet? Może to same łączniki pukają, z lemforder czyli najlepsza możliwa firma można dorwać po 50 zł sztuka, a wymienić samemu (choć jest to upierdliwe trzeba przyznać)

Awatar użytkownika
papieju
Wymiatacz
Posty: 1922
Rejestracja: 28 sty 2018, o 15:18
Reputacja: 48
Imię: Marcin
Samochód: Nubira kombi 1.8 LPG
Silnik:
Lokalizacja: Włoszczowa
Kontakt:

Re: Zawieszenie lacetti 1.6 hb

Post autor: papieju » 29 wrz 2019, o 22:28

Z przodu może stukać maglownica, częsta przypadłość

michalikpiotr
Aktywny
Posty: 79
Rejestracja: 3 lut 2018, o 18:46
Reputacja: 0
Imię: Piotr
Samochód: Lacetti 1.6 LPGTECH
Silnik:
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Zawieszenie lacetti 1.6 hb

Post autor: michalikpiotr » 1 paź 2019, o 17:52

tył sprawdzony wszystko sztywne nic nie ma luzów. Brecha i na boki i nic nie rusza się nadmiernie. Jedynie obracają się na boki łączniki ale sztywno siedzą. Nie wiem czy dobrze mówią łączy się to z stabilizatorem i można obrócić w prawo lewo. Nie wszystko sztywne. Pytanie moje czy w amortyzatorach jest jakaś poduszka? tz w górnym mocowaniu? Może tam puka jak to sprawdzić?

Dodano po 1 godzinie 19 minutach 9 sekundach:
Przód puka tylko os strony kierowcy łącznik który łączy amortyzator i stabilizator. Ciężko się to wymienia więcej nie luzów nie ma. Pytanie czy górne mocowanie amortyzatorów idzie sprawdzić czyn ie pukają? Słucham ale nic nie słychać z nich jak trzęsę lub kołyszę autem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lacetti/Nubira Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości