Sztywne przewody hamulcowe - wymieniał ktoś ?

Stuka, puka, kapie, cieknie...
Awatar użytkownika
papieju
Wymiatacz
Posty: 1921
Rejestracja: 28 sty 2018, o 15:18
Reputacja: 47
Imię: Marcin
Samochód: Nubira kombi 1.8 LPG
Silnik:
Lokalizacja: Włoszczowa
Kontakt:

Re: Sztywne przewody hamulcowe - wymieniał ktoś ?

Post autor: papieju » 9 sie 2019, o 00:10

Tylko małe ale. Do ABS powinno się stosować albo przewody stalowe albo miedziane dedykowane do ABS a nie pierwsze z półki. Na tak zwanym zgniłym zachodzie auto z ABS i miedzią nie dostaje TUV i ubezpieczalnie potrafią się wypiąć

bart1500
Świeżak
Posty: 48
Rejestracja: 23 lis 2018, o 21:02
Reputacja: 0
Imię: Bartosz
Samochód: Lacetti 1.6
Silnik:
Lokalizacja: Tuchola
Kontakt:

Re: Sztywne przewody hamulcowe - wymieniał ktoś ?

Post autor: bart1500 » 9 sie 2019, o 15:28

Trochę relacji z dnia dzisiejszego. Mechanik lekko mówiąc trochę zdenerwowany. Gdyby chciał je prowadzić jak w oryginale to, cytuje "wolałbym Ci zapłacić wartość samochodu i oddać go na złom". :D Najgorzej nie przy rozdzielaczu, a przy baku. Do wieczora podobno zrobi jedną stronę.

Dodano po 1 minucie :
papieju pisze:
9 sie 2019, o 00:10
Tylko małe ale. Do ABS powinno się stosować albo przewody stalowe albo miedziane dedykowane do ABS a nie pierwsze z półki.
A jest jakieś sensowane wytłumaczenie tego?

rgre
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 13 mar 2017, o 13:40
Reputacja: 1
Imię: roman
Samochód: brak
Silnik:
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: Sztywne przewody hamulcowe - wymieniał ktoś ?

Post autor: rgre » 9 sie 2019, o 20:33

Sebastian pisze:
8 sie 2019, o 22:55
Panowie, a czytacie może czasem forum ? ;)
Szczerze ?? ;)
To nie. Znaczy czasem...
Tego forum nie czytałem. Teraz trochę, ale ja tu całkiem z innych powodów wpadłem, tylko je zapomniałem :ocochodzi:
Dobra...
Ja też sam robiłem, bo kiedyś http://daewooforum.pl/temat63579-30.html, więc wszystkie do gumowych w jeden dzień, bo przy cylinderkach to jakoś chyba wcześniej, albo i nie... dlatego tu napisałem 8-) bo w starszych daewoo, to całkiem "normalne" przy baku i pod podwoziem, przy kołach, a bezstresowa wymiana, to kupno wszystkich przewodów, lub materiału na nie.
A widzę że nowe fury w tym temacie nie odbiegają od starych, i troszkę wałkujecie /jak dla mnie/ już dawno wyjaśnione tematy.
Ale macie takie prawo, kilka rzeczy jest inaczej.
Ciekawe czy taka wymiana na raty, będzie tańsza, jak wymiana całości za jednym zamachem.

Miedź jest miękka, stal twardsza, co może przekładać się na większe puchnięcie, rozszerzanie miedzianych przewodów i mniej efektywny hamulec. Idąc dalej, można kupić gumowe w stalowym oplocie, ale chyba ze 4 razy droższe.
Montowaliby my stalowe, ale już dostałeś opinię mechanika w temacie "Gdyby chciał je prowadzić jak w oryginale to...", więc pomyśl co trzeba by zrobić, aby wyprofilowane fabrycznie stalowe zamontować w samochodzie. Jak pamiętam, w komorze, dobrze byłoby wyjąć silnik, maglownicę, i chyba sanki z zawieszeniem {:/ czy jakoś tak... :D Z tyłu to już pikuś.
Także nie powinno stosować się bezpośredniego połączenia aluminium z miedzią, ale cóż robić...

bart1500
Świeżak
Posty: 48
Rejestracja: 23 lis 2018, o 21:02
Reputacja: 0
Imię: Bartosz
Samochód: Lacetti 1.6
Silnik:
Lokalizacja: Tuchola
Kontakt:

Re: Sztywne przewody hamulcowe - wymieniał ktoś ?

Post autor: bart1500 » 10 sie 2019, o 12:03

No właśnie. Montaż oryginalych w całości to rozebranie samochodu do gołej karoserii. :D
Nadal mnie nurtuje kwestia miedzi i ABS. Mi sie wydaję, że po wymianie hamulce lepiej działają. No ale to może kwestia nowego płynu hamulcowego.

Awatar użytkownika
rafi243
Aktywny
Posty: 65
Rejestracja: 3 gru 2014, o 16:19
Reputacja: 0
Imię: Rafał
Samochód: lacetti sedan 1.4
Silnik: 95KM LPG
LPG: LPG STAG 200 gofast
Lokalizacja: warm-maz
Kontakt:

Re: Sztywne przewody hamulcowe - wymieniał ktoś ?

Post autor: rafi243 » 18 wrz 2021, o 13:18

Panowie, jeżeli walnie wam jeden przewód, to od razu róbcie drugi. Mi strzelił prawy tył stalowy jak jechałem z roboty, a za niecały rok, walną drugi. Dla bezpieczeństwa odżałować te parę groszy i mieć problem z głowy. Włos na głowie mi się nadal jeży, jak pedał wpadł mi w podłogę przy hamowaniu przy prędkości 80km/h.Na szczęście ręczny dobrze trzymał

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Sebastian
Moderator
Posty: 3977
Rejestracja: 12 sie 2013, o 22:45
Reputacja: 44
Imię: Sebastian
Samochód: 2x Lacetti 1.4&1.6
Silnik:
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Sztywne przewody hamulcowe - wymieniał ktoś ?

Post autor: Sebastian » 18 wrz 2021, o 18:49

Nie ma sensu wymiana jednego, skoro wszystkie mają podobny wiek - to jest stal z kiepską powłoką antykorozyjną - to musi strzelić ;)

O ile w przypadku przewodów gumowych, mooożna spróbować wymianę jednego (choć w lacetti częściej puchną wewnątrz, niż strzelają), o tyle sztywne nie warto. Choć znów elastyczne powinno się moim zdaniem po tych 10 latach (a tyle mają już najmłodsze lacetti) wymienić prewencyjnie, bo koszt naprawdę nie jest duży.
Serwisowanie, naprawa, montaż: klimatyzacji, wentylacji, systemów ogrzewania - kontakt PW.

chrobot
Specjalista
Posty: 389
Rejestracja: 5 gru 2014, o 22:06
Reputacja: 33
Imię: jan
Samochód: lacetti
Silnik:
Lokalizacja: słupsk
Kontakt:

Re: Sztywne przewody hamulcowe - wymieniał ktoś ?

Post autor: chrobot » 24 wrz 2021, o 19:11

rafi243 pisze:
18 wrz 2021, o 13:18
Panowie, jeżeli walnie wam jeden przewód, to od razu róbcie drugi. Mi strzelił prawy tył stalowy jak jechałem z roboty, a za niecały rok, walną drugi. Dla bezpieczeństwa odżałować te parę groszy i mieć problem z głowy. Włos na głowie mi się nadal jeży, jak pedał wpadł mi w podłogę przy hamowaniu przy prędkości 80km/h.Na szczęście ręczny dobrze trzymał Obrazek

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
u mnie po tyle 2 lata później oba z przodu wymienione

CHEAVY
Świeżak
Posty: 35
Rejestracja: 15 wrz 2017, o 15:32
Reputacja: 0
Imię: Piotr
Samochód: LACETTI F18D3
Silnik:
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Sztywne przewody hamulcowe - wymieniał ktoś ?

Post autor: CHEAVY » 10 cze 2022, o 09:31

Ma ktoś namiar na mechanika w Warszawie co by te sztywne przewody wymienił i nie marudził. I oczywiście w normalnych pieniążkach. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lacetti/Nubira Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości