Spalanie oleju przez silnik ?

Stuka, puka, kapie, cieknie...
kjas9
Profesjonalista
Posty: 844
Rejestracja: 26 sty 2015, o 22:31
Reputacja: 25
Imię: Krzysztof
Samochód: Cruze1,4 Sw LTZ+2012
Silnik: 1,4 T +chip 163 km
LPG: KME Skay Max
Lokalizacja: SO
Kontakt:

Re: Spalanie oleju przez silnik ?

Post autor: kjas9 » 31 gru 2019, o 18:48

Do chwili sprzedania 08 br mój lacetti -1,6 przebieg 140 plus Stag nie brał oleju na tyle aby trzeba było dolewać,zawsze mieścił się w granicach min /max ,a sprawdzałem na początku po zakupie kilka razy w roku a póżniej tylko 2 razy przy wymianie poziom starego zlewanego i poziom nowego.Podstawa to wyeliminować wycieki a szczególnie z pod plastikowego dekla zaworów.Najlepiej wymienić na alu, lub przy wymianie uszczelki ,smarować pastą uszczelniajacą całą a nie tylko pokazane miejsca w tisie .
Lacetti 1,6 sx zmienione w cdx 2011-2019

krzych1b
Fachman
Posty: 3059
Rejestracja: 28 lis 2017, o 19:24
Reputacja: 41
Imię: Krzysztof
Samochód: NUBIRA /Lacetti
Silnik: 1.8 F18D3 121KM
LPG: Tech
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Spalanie oleju przez silnik ?

Post autor: krzych1b » 14 wrz 2023, o 22:48

Wiem , że archeologia , ale mam zamiar zmienić olej w swoim F18D3 , z 10W40 na 5W50 . Po rozmowie z mechanikiem na temat pompy oleju ( wymienić czy nie wymienić) powiedział mi , że on ucieka jak najdalej od olejów GM-a . Zwłaszcza , że te oleje są tylko filtrowane i po "odpowiedniej obróbce" , ponownie sprzedawane jako pełnowartościowy półsyntetyk. Jak mu powiedziałem o mrugającej kontrolce oleju , od razu kazał mi wymienić olej na lepszej klasy. Możecie się wypowiedzieć na temat stosowania w autach (z przebiegiem powyżej 250 kkm) tego oleju 5W50 ?
P.S. Powiem szczerze , że jest kłopot z zakupem tej pompy do F18D3 . Ale mnie trochę pocieszył , że jak mu wyjmę swoją , to trzeba dać mu do weryfikacji i coś dobierze z Opla . Chodzi tu o jej mocowanie na wale korbowym , bo są dwa rodzaje jej osadzenia.
VIN >KL1NF35BJ6K335315

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lacetti/Nubira Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości