Wybierak skrzyni biegów, problem

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
Linwood
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 21 sie 2017, o 11:48
Reputacja: 0
Imię: Artur
Samochód: Nubira
Silnik: 1.6 109KM
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wybierak skrzyni biegów, problem

Post autor: Linwood » 15 paź 2023, o 22:20

Witam,
jakiś czas temu w aucie padł mi wybierak skrzyni biegów. Serwis wymienił część, przez dwa tygodnie było ok. Po tym czasie pojawiły się następujące problemy: nie zawsze wchodziła dwójka oraz wsteczny. Jeżeli chodzi o dwójkę to zwyczajnie nie zawsze dało się ją "wsadzić" natomiast co do wstecznego to wchodził wydaje się normalnie, jednak po ruszeniu okazywało się że wbitą jest jedynka, mimo że ewidentnie na drążku pozycja jest na wsteczny.
Byłem w tym samym serwisie na sprawdzeniu. Według nich wybierak jest ok i mogły paść synchronizatory.
Przyznaję, że do tej pory nie miałem problemów z serwisem, auto tam serwisuje od lat i jest ok. Niemniej ta sytuacja wzbudziła moje podejrzenia. Wedle mnie za duży zbieg okoliczności.
Proszę o podpowiedź gdzie ewentualnie może leżeć przyczyna. Może jakaś linka do naciągnięcia? Zdjęcie skrzyni i wymiana synchronizatorów to już temat raczej nieopłacalny dla tego auta, a szkoda bo kilka szczęśliwych lat jesteśmy razem.

Awatar użytkownika
Sebastian
Moderator
Posty: 3977
Rejestracja: 12 sie 2013, o 22:45
Reputacja: 44
Imię: Sebastian
Samochód: 2x Lacetti 1.4&1.6
Silnik:
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Wybierak skrzyni biegów, problem

Post autor: Sebastian » 16 paź 2023, o 18:49

Wydaje mi się, że mechanik nie ustawił odpowiednio dźwigni.
Należy poluzować "pręt" zablokować drążek zmiany biegów w odpowiedniej "serwisowej" pozycji następnie, zablokować ją na wybieraku w pozycji "serwisowej" (jest do tego odpowiedni guzik) i skręcić.
viewtopic.php?f=56&p=205624

Na wybieraku na skrzybi jest "przycisk" który się wciska, żadnej zaślepki nie trzeba wykręcać.
Serwisowanie, naprawa, montaż: klimatyzacji, wentylacji, systemów ogrzewania - kontakt PW.

Linwood
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 21 sie 2017, o 11:48
Reputacja: 0
Imię: Artur
Samochód: Nubira
Silnik: 1.6 109KM
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wybierak skrzyni biegów, problem

Post autor: Linwood » 17 paź 2023, o 09:34

Jest to jakiś trop, zajrzę i zobaczę czy skuteczny. Dzięki!

Linwood
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 21 sie 2017, o 11:48
Reputacja: 0
Imię: Artur
Samochód: Nubira
Silnik: 1.6 109KM
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wybierak skrzyni biegów, problem

Post autor: Linwood » 3 maja 2024, o 09:59

Problemem rzeczywiście był wybieraj, dzięki.

W kontynuacji tematu. Wiecie jak nazywa się ta opaska zaciskowa zaznaczona na zdjeciu, ewentualnie jaki numer posiada. Śruba się ukręciła, a tam jakiś dziwny gwint jest i nie mogę nic dobrać.
Załączniki
IMG_20240503_095725.jpg
IMG_20240503_095725.jpg (21.73 KiB) Przejrzano 102 razy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lacetti/Nubira Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości