Ubywa płynu w układzie chlodzenia

Stuka, puka, kapie, cieknie...
Awatar użytkownika
kliszka
Profesjonalista
Posty: 604
Rejestracja: 20 sie 2013, o 11:34
Reputacja: 0
Imię: Piotr
Samochód: Lacetti HB SX
Silnik:
Lokalizacja: Łódź

Re: Ubywa płynu w układzie chlodzenia

Post autor: kliszka » 26 gru 2014, o 12:45

wszim pisze:Kliszka, piszesz gaz w zbiorniczku. Masz na myśli gaz LPG? Wąchałeś czy śmierdzi gazem? Może to faktycznie tylko reduktor padł.
Prędzej wali( śmierdzi spalinami) ale aby nie kontynuować już tego tematu ( bo tylko się sprzeczamy i kłócimy a tego chciałbym uniknąć) na tą chwilę proszę o zamknięcie tego wątku.
P.S - na koniec wymienię jeszcze tylko to co zauważyłem :
1. - ubywa płynu w zbiorniczku ( w ciągu ostatniego kwartału dolałem już całe opakowanie 1L DYNAGELU , ostatnio musiałem to robić częściej - mam na myśli grudzień) )
2. - zbiera się masę powietrza/spalin/gazu - czego dokładnie to nie wiem ...ale gazu jednak nie wyczułem choć mogę się mylić ,
3. - grube węże od chłodnicy są bardzo twarde ,nawet po przejechaniu małego odcinka( 8km) , kiedy odkręcę korek - zbiorniczek się odpowietrza i węże robią się miękkie ,
4. - nie ma problemów z odpalaniem ,
5. - kiedy stoję na światłach /w korkach czuć delikatnie falujące obroty ,
6.- po nagłych przygazówkach widać delikatne obłoki jasnych spalin - prędzej jak stoję - bo w trasie przy zmianach biegów tego zjawiska nie zauważyłem albo jest marginalne ,
7.- zbiera się wilgoć na osłonie silnika( prędzej wygląda mi to na skroploną wodę ) pod sprężarką klimatyzacji ,
8. - przy przygazówkach nie zauważyłem widocznego bąbelkowania w zbiorniczku wyrównawczym ale widać że lustro płynu faluje ,drży.
9. - nie ma objawów przegrzewania się silnika ,temperatura jest stała i prawidłowa 78 - 82st.C,
Jak możecie zauważyć symptomy i objawy wymienione przeze mnie mogą świadczyć o uszkodzonej uszczelce głowicy stąd moje zaniepokojenie . Życzyłbym sobie aby jednak tak nie było lecz na liczniku mam już prawie 220 tys. km a samochód od nowości ( fabrycznie ) ma założoną instalację LPG . Po przeczytaniu znacznej ilości lektury na w/w temat mogę mieć uzasadnione obawy co do wymienionej usterki dlatego na zakończenie prosiłbym Was o przybliżony kosztorys naprawy UPG .

nadamus
Specjalista
Posty: 411
Rejestracja: 16 sie 2013, o 18:24
Reputacja: 0
Imię: adam
Samochód: aveo t255 1,2 84km
Silnik:
Lokalizacja: białystok

Re: Ubywa płynu w układzie chlodzenia

Post autor: nadamus » 26 gru 2014, o 13:14

co do kosztów- w grudniu ub robiłem głowice (wymiana 2 zaworów, planowanie itp) za calość zapłaciłem ok 1200zł. na fakturze jest pozycja " wymiana uszczelki pod głowica" koszt 650zł (ale to jest część z całości) ceny raczej się nie zmieniły wiec raczej bedzie podobnie. oczywiście dojdą ceny części.

Awatar użytkownika
konradoo
Zasłużony dla forum
Posty: 2747
Rejestracja: 24 lis 2013, o 19:12
Reputacja: 21
Imię: Konrad
Samochód: Nubira x2
Silnik:
Lokalizacja: EBE
Kontakt:

Re: Ubywa płynu w układzie chlodzenia

Post autor: konradoo » 26 gru 2014, o 14:15

Kliszka przyjedź na ptb i Cię taniej wyjdzie. Ceny części to około 300zł. Benzyniak to grosze kosztuje upg, pod dekiel, ssący,wydech i nowe śruby plus płyn świeży. 1200 to dużo jak na taki motor.
O partsy pisz PW.

Awatar użytkownika
kliszka
Profesjonalista
Posty: 604
Rejestracja: 20 sie 2013, o 11:34
Reputacja: 0
Imię: Piotr
Samochód: Lacetti HB SX
Silnik:
Lokalizacja: Łódź

Re: Ubywa płynu w układzie chlodzenia

Post autor: kliszka » 26 gru 2014, o 14:28

konradoo pisze:Kliszka przyjedź na ptb i Cię taniej wyjdzie. Ceny części to około 300zł. Benzyniak to grosze kosztuje upg, pod dekiel, ssący,wydech i nowe śruby plus płyn świeży. 1200 to dużo jak na taki motor.
Stary daj dokładny adres a ruszę dupsko ..WIELKIE DZIĘKI ZA WSZYSTKO :ok:

Awatar użytkownika
kliszka
Profesjonalista
Posty: 604
Rejestracja: 20 sie 2013, o 11:34
Reputacja: 0
Imię: Piotr
Samochód: Lacetti HB SX
Silnik:
Lokalizacja: Łódź

Re: Ubywa płynu w układzie chlodzenia

Post autor: kliszka » 26 gru 2014, o 19:58

kliszka pisze:
konradoo pisze:Kliszka przyjedź na ptb i Cię taniej wyjdzie. Ceny części to około 300zł. Benzyniak to grosze kosztuje upg, pod dekiel, ssący,wydech i nowe śruby plus płyn świeży. 1200 to dużo jak na taki motor.
Stary daj dokładny adres a ruszę dupsko ..WIELKIE DZIĘKI ZA WSZYSTKO :ok:
co to jest : ptb.?

Awatar użytkownika
konradoo
Zasłużony dla forum
Posty: 2747
Rejestracja: 24 lis 2013, o 19:12
Reputacja: 21
Imię: Konrad
Samochód: Nubira x2
Silnik:
Lokalizacja: EBE
Kontakt:

Re: Ubywa płynu w układzie chlodzenia

Post autor: konradoo » 26 gru 2014, o 19:59

Piotrków Trybunalski :) tereny mojego zasięgu :D
O partsy pisz PW.

Awatar użytkownika
kliszka
Profesjonalista
Posty: 604
Rejestracja: 20 sie 2013, o 11:34
Reputacja: 0
Imię: Piotr
Samochód: Lacetti HB SX
Silnik:
Lokalizacja: Łódź

Re: Ubywa płynu w układzie chlodzenia

Post autor: kliszka » 30 gru 2014, o 11:53

Witam ,dzisiaj zrobiłem próby na obecność CO2 w zbiorniczku wyrównawczym. Test potwierdził moje przypuszczenia o uszkodzonej uszczelce pod głowicą . Z racji tego że i tak będzie silnik rozbierany( demontowana głowica) co jeszcze mogę w nim naprawić i jakich kosztów mogę obligatoryjnie się spodziewać. Właściwie od początku jego zakupu jest problem z ubywającym olejem ( najprawdopodobniej silnik go spala) . Rozrząd + pompa wody wymieniane były tej wiosny.

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23829
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 255
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Ubywa płynu w układzie chlodzenia

Post autor: etac » 30 gru 2014, o 12:00

no to pasek pojdzie nowy :(

wymien sobie uszczelniacze zaworowe i pomierz luz na tłokach, zanim kupisz nowe pierscienie
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

Awatar użytkownika
kliszka
Profesjonalista
Posty: 604
Rejestracja: 20 sie 2013, o 11:34
Reputacja: 0
Imię: Piotr
Samochód: Lacetti HB SX
Silnik:
Lokalizacja: Łódź

Re: Ubywa płynu w układzie chlodzenia

Post autor: kliszka » 12 sty 2015, o 18:25

No i.. stało się . Samochód odstawiony do mechaniora. Planowanie głowicy ,uszczelka , wymiana szklanek , czyszczenie/wymiana zaworów , wymiana pierścieni ,wymiana rozrządu...nowy filtr ,olej ,płyn chłodzenia.Troszkę na to wydam ale mam nadzieję ,ze pojeżdżę nim jeszcze jakiś czas. :D

Awatar użytkownika
konradoo
Zasłużony dla forum
Posty: 2747
Rejestracja: 24 lis 2013, o 19:12
Reputacja: 21
Imię: Konrad
Samochód: Nubira x2
Silnik:
Lokalizacja: EBE
Kontakt:

Re: Ubywa płynu w układzie chlodzenia

Post autor: konradoo » 12 sty 2015, o 19:28

Częsci mogłeś kupić u mnie,coś tam było by taniej. Na wszystkich częściach obstawiam że sporo.
O partsy pisz PW.

Awatar użytkownika
kliszka
Profesjonalista
Posty: 604
Rejestracja: 20 sie 2013, o 11:34
Reputacja: 0
Imię: Piotr
Samochód: Lacetti HB SX
Silnik:
Lokalizacja: Łódź

Re: Ubywa płynu w układzie chlodzenia

Post autor: kliszka » 13 sty 2015, o 14:49

Wiem.. ale mechanior do którego wstawiłem automobil przedstawił konkretny kosztorys który zaakceptowałem . Jeszcze nie raz i nie dwa coś od Ciebie zamówię :)
Za robociznę nie wziął drogo więc podejrzewam ze ma jakieś dojścia do części i na NICH zarobi , mam nadzieję ze wszystko będzie OK . dam znać co i jak już w czwartek..

Awatar użytkownika
Sebastian
Moderator
Posty: 3977
Rejestracja: 12 sie 2013, o 22:45
Reputacja: 44
Imię: Sebastian
Samochód: 2x Lacetti 1.4&1.6
Silnik:
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Ubywa płynu w układzie chlodzenia

Post autor: Sebastian » 13 sty 2015, o 20:38

kliszka pisze:[...] podejrzewam ze ma jakieś dojścia do części i na NICH zarobi
Dokładnie! Większość mechaników klientom części sprzedaje po cenie katalogowej - a oni mają po ok. 30% rabatu (zależnie od obrotów, więc może być więcej lub mniej).
Dlatego części kupujemy w pewnych firmach i przywozimy w bagażniku (troszkę marudzą, ale jeśli dobrze dobierzemy to nie ma problemu :D).

Co do zakupów części, taka ciekawostka:
Linki zmiany biegów - w sklepie motoryzacyjnym -396zł (dokładnie tyle ile w katalogu IC, bez rabatów), cena "internetowa" w IC - 357zł i dostępne na miejscu w Katowicach :D Załatwione mega szybko, a w dodatku na dobrą flaszkę zostało ;)
Serwisowanie, naprawa, montaż: klimatyzacji, wentylacji, systemów ogrzewania - kontakt PW.

GoLL@B
Profesjonalista
Posty: 585
Rejestracja: 18 sie 2014, o 19:06
Reputacja: 1
Imię: Krzysiek
Samochód: Daewoo Lacetti
Silnik:
Lokalizacja: W-w/Dz-n
Kontakt:

Re: Ubywa płynu w układzie chlodzenia

Post autor: GoLL@B » 13 sty 2015, o 21:14

Seba pisze:
kliszka pisze:[...] podejrzewam ze ma jakieś dojścia do części i na NICH zarobi
Dokładnie! Większość mechaników klientom części sprzedaje po cenie katalogowej - a oni mają po ok. 30% rabatu (zależnie od obrotów, więc może być więcej lub mniej).
Dlatego części kupujemy w pewnych firmach i przywozimy w bagażniku (troszkę marudzą, ale jeśli dobrze dobierzemy to nie ma problemu :D)
Ja też tak jeszcze robiłem pewien czas temu. Nie zawsze się to jednak opłaca. Jak zlecisz mechanikowi to:
1. Naprawa może być tańsza o to, co on zarobi na częściach.
2. Jeśli winna okaże się część, jedziesz do mechanika z reklamacją i on ma Ci zapewnić 'obsługę reklamacji/gwarancji'. Szanujący się mechanik zrobi Ci to i nie będziesz czekać 2 tygodnie na decyzję gwaranta.
3. Nie oszukujmy się, mechanikowi łatwiej będzie zwrócić część niż szaremu Kowalskiemu (tzw. układy między firmami a mechanikami). Wiadomo, nie wszystko uda się oddać, bo jeśli wina mechanika montującego część to nie ma nic za darmo i nikt nie będzie sponsorować niekompetencji. Ale szaremu Kowalskiemu co zrobił u Józka w garażu (nawet jak był w Bosch Service czy gdziekolwiek indziej przepłacił) bez odpowiednich znajomości nic nie odzyska.
4. Jeśli mechanik nie zarobi na częściach, może odpowiednio drożej policzyć naprawę i wyjdzie na to samo.
5. Jak padnie część zakupiona przez Ciebie (wada fabryczna), a montował mechanik, to musisz mu zapłacić za demontaż, ponowny montaż i sam kłócić się o zwrot kasy/wymianę towaru. W międzyczasie musisz i tak zakupić 2 albo auto stoi.
5a. Wiem wiem, przez takie moje złe porady nasz forumowy kolega może stracić pewną część przychodów ;) także nie bierzcie tego znów na poważnie ;) Warto naprawiać samochód samemu i kupować części w pewnych źródłach :)

Awatar użytkownika
Sebastian
Moderator
Posty: 3977
Rejestracja: 12 sie 2013, o 22:45
Reputacja: 44
Imię: Sebastian
Samochód: 2x Lacetti 1.4&1.6
Silnik:
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Ubywa płynu w układzie chlodzenia

Post autor: Sebastian » 13 sty 2015, o 22:00

Ja mam zasadę, że do rozrządu i kilku innych "ważnych" części się nie mieszam, ale jakieś świece, filtry, niektóre eleenty zawieszenia itd. to można samemu kupić bez większego problemu ;)
Serwisowanie, naprawa, montaż: klimatyzacji, wentylacji, systemów ogrzewania - kontakt PW.

Awatar użytkownika
wszim
Zasłużony dla forum
Posty: 15465
Rejestracja: 10 paź 2013, o 22:04
Reputacja: 143
Imię: Wojtek
Samochód: był orlando
Silnik: 1.8 2H0 141KM (KL7)
LPG: BRC SQ24
Inny samochód: toyota RAV4 2.5 hybrid 4x4 222KM
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Ubywa płynu w układzie chlodzenia

Post autor: wszim » 13 sty 2015, o 23:10

Seba nie wierzę? Taki kumaty technicznie i głupiego rozrządu sobie sam nie ogarniesz? :ocochodzi: ;)
Obrazek Nie bądź obojętny na wojnę w Ukrainie.

Awatar użytkownika
konradoo
Zasłużony dla forum
Posty: 2747
Rejestracja: 24 lis 2013, o 19:12
Reputacja: 21
Imię: Konrad
Samochód: Nubira x2
Silnik:
Lokalizacja: EBE
Kontakt:

Re: Ubywa płynu w układzie chlodzenia

Post autor: konradoo » 14 sty 2015, o 14:09

Wszim - co Boskie to Bogu, co cesarskie cesarzowi. Wychodzę z tej zasady i też bym sobie ogarnął ten rozrząd, jednak dla dobrej współpracy a także dla pewności wolę dać to dobremu mechanikowi.
O partsy pisz PW.

Awatar użytkownika
Sebastian
Moderator
Posty: 3977
Rejestracja: 12 sie 2013, o 22:45
Reputacja: 44
Imię: Sebastian
Samochód: 2x Lacetti 1.4&1.6
Silnik:
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Ubywa płynu w układzie chlodzenia

Post autor: Sebastian » 14 sty 2015, o 17:21

wszim pisze:Seba nie wierzę? Taki kumaty technicznie i głupiego rozrządu sobie sam nie ogarniesz? :ocochodzi: ;)
Zysk z kupna "taniej" nie jest warty ew. kosztów jak coś się zes..a ;) a tak mechanik odpowiada za czesci i montaż


Choć patrząc pod wzgledem to nawet filtra oleju lepiej samemu kupować - pewien mechanik musiał pokryć koszty wymiany silnika, bo okazało się że są dwa rodzaje filtra oleju do sparka, dobrał wg. katalogu, założył a po jakimś czasie klient wrócił - filtr się sam odkręcił i silnik wypluł cały olej. Powodem był źle dobrany filtr - okazuje się że w jednym silniku (oba tej samej pojemności) jest gwint calowy w drugim metryczny - choć wkrecić się udało to nie był odpowieni. :roll:
Serwisowanie, naprawa, montaż: klimatyzacji, wentylacji, systemów ogrzewania - kontakt PW.

Awatar użytkownika
kliszka
Profesjonalista
Posty: 604
Rejestracja: 20 sie 2013, o 11:34
Reputacja: 0
Imię: Piotr
Samochód: Lacetti HB SX
Silnik:
Lokalizacja: Łódź

Re: Ubywa płynu w układzie chlodzenia

Post autor: kliszka » 15 sty 2015, o 19:38

Witam ,odebrałem swój automobil z warsztatu..wrażenia jak na razie pozytywne choć nie tryskam hurra optymizmem. Silnik pracuje ciszej ,jego kultura praca jest bez porównania lepsza. Płyn chłodniczy klarowny(niebieski) , węże miękkie , termostat wpożo( także był wymieniony przy okazji) .Jeden zonk polega tylko na tym ,że gość wymieniając mi przewód łączący nagrzewnicę z głowicą polał blok silnika i głowicę płynem.Teraz jak samochód złapie temperatury to delikatnie kopci ( po podniesieniu maski) .Mechanior zasugerował ,że musi się wszystko wypalić .Dodał także że 300-400km powinienem jeździć z obrotami nie przekraczającymi 3000 i prędkością nie większą niż 80-100km/h .
P.S - czy coś jeszcze mam zrobić? {:/
Zrobiono -
1. planowanie ,szlify głowicy ,
2. czyszczenie ,docieranie zaworów ,
3.Wymiana uszczelek : głowicy , kolektorów , pokrywy ,
4. Wymiana pierścieni tłokowych ,
5.Wymiana płynu ,oleju ,filtrów ,
6. Wymiana termostatu(kompletny) .
7.Wymiana szklanek i uszczelniaczy zaworowych.

Awatar użytkownika
konradoo
Zasłużony dla forum
Posty: 2747
Rejestracja: 24 lis 2013, o 19:12
Reputacja: 21
Imię: Konrad
Samochód: Nubira x2
Silnik:
Lokalizacja: EBE
Kontakt:

Re: Ubywa płynu w układzie chlodzenia

Post autor: konradoo » 15 sty 2015, o 20:36

To mógł zmienić już na czerwony :D delikatnie szanuj autko na dotarciu, kolejna sprawa to nie mógł oczyścić tego do porządku. Jak po takiej kapitalce to zrobiłby konkretnie. Druga sprawa jakie firmy miałeś zamontowane? To 50% sukcesu.
O partsy pisz PW.

Awatar użytkownika
kliszka
Profesjonalista
Posty: 604
Rejestracja: 20 sie 2013, o 11:34
Reputacja: 0
Imię: Piotr
Samochód: Lacetti HB SX
Silnik:
Lokalizacja: Łódź

Re: Ubywa płynu w układzie chlodzenia

Post autor: kliszka » 18 sty 2015, o 18:22

Przejechałem już 300km -obroty do 3000rpm na max. jak najwyższym biegu. Prędkość nie większa niż 80-85km. Co dalej? Czy już mogę szybciej ? jeśli tak do do jakiej prędkości max. i ile kilometrów,czy następnie zmienić olej?

Awatar użytkownika
Sebastian
Moderator
Posty: 3977
Rejestracja: 12 sie 2013, o 22:45
Reputacja: 44
Imię: Sebastian
Samochód: 2x Lacetti 1.4&1.6
Silnik:
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Ubywa płynu w układzie chlodzenia

Post autor: Sebastian » 18 sty 2015, o 18:29

Generalnie "docieranie" to jazda w miarę spokojna, nie "butowanie" pod czerwone pole i z max prędkością.
Ja bym pojeździł do 1000km i wtedy ew. wymienił olej, a ten 1000km to zrobić z normalną jazdą tylko starać się żeby wskazówka nie przekraczała tych 5000 obr/min, i żeby unikać jazdy typu autostrada 170km/h i tak przez 100km.
Potem wlać dobry olej i normalnie jeździć ;)
Serwisowanie, naprawa, montaż: klimatyzacji, wentylacji, systemów ogrzewania - kontakt PW.

Awatar użytkownika
Sebastian
Moderator
Posty: 3977
Rejestracja: 12 sie 2013, o 22:45
Reputacja: 44
Imię: Sebastian
Samochód: 2x Lacetti 1.4&1.6
Silnik:
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Ubywa płynu w układzie chlodzenia

Post autor: Sebastian » 18 sty 2015, o 20:32

Przed chwilą byłem sprawdzić stan oleju i przy okazji strzeliłem foto ile "masełka" się u mnie zimą zbiera, z powodu kondensacji pary wodnej.
Foto:
rps20150118_202843.jpg
rps20150118_202843.jpg (135.22 KiB) Przejrzano 3009 razy
Latem tego nie ma ;)
Serwisowanie, naprawa, montaż: klimatyzacji, wentylacji, systemów ogrzewania - kontakt PW.

Awatar użytkownika
wszim
Zasłużony dla forum
Posty: 15465
Rejestracja: 10 paź 2013, o 22:04
Reputacja: 143
Imię: Wojtek
Samochód: był orlando
Silnik: 1.8 2H0 141KM (KL7)
LPG: BRC SQ24
Inny samochód: toyota RAV4 2.5 hybrid 4x4 222KM
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Ubywa płynu w układzie chlodzenia

Post autor: wszim » 18 sty 2015, o 22:35

Bo latem jest ciepło i się woda nie kondensuje tak intensywnie. A masełko na chlebuś i do dziuba mniam. ;)
Obrazek Nie bądź obojętny na wojnę w Ukrainie.

Awatar użytkownika
Sebastian
Moderator
Posty: 3977
Rejestracja: 12 sie 2013, o 22:45
Reputacja: 44
Imię: Sebastian
Samochód: 2x Lacetti 1.4&1.6
Silnik:
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Ubywa płynu w układzie chlodzenia

Post autor: Sebastian » 18 sty 2015, o 22:38

Tak, dlatego latem tego nie ma.
Mój post miał na celu pokazanie, że masło pod korkiem to nie zawsze wina UPG.




PS.
wszim pisze:A masełko na chlebuś i do dziuba mniam. ;)
Do słoiczka i Ci wysłać ? :lol:

Dobra nie spamujmy już.
Serwisowanie, naprawa, montaż: klimatyzacji, wentylacji, systemów ogrzewania - kontakt PW.

Awatar użytkownika
kliszka
Profesjonalista
Posty: 604
Rejestracja: 20 sie 2013, o 11:34
Reputacja: 0
Imię: Piotr
Samochód: Lacetti HB SX
Silnik:
Lokalizacja: Łódź

Re: Ubywa płynu w układzie chlodzenia

Post autor: kliszka » 19 sty 2015, o 08:41

Sporo masz ....tej margaryny . U mnie też jest ale w śladowych ilościach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lacetti/Nubira Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 3 gości