Matiz 2006, nie działa klaskon i nie grają głośniki

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
ODPOWIEDZ
colo254
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 15 lut 2017, o 17:54
Reputacja: 0
Imię: Bartłomiej
Samochód: Matiz
Silnik:
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Matiz 2006, nie działa klaskon i nie grają głośniki

Post autor: colo254 » 15 lut 2017, o 18:12

Witam, :papa:

Ostatnio, gdy chciałem użyć sygnału dźwiękowego to okazało się, że nie działa, orientuje się ktoś dlaczego ? Wymieniłem bezpiecznik na nowy i gdy wcisnąłem guzik to bezpiecznik się od razu przepalił a dźwięku nie było...

I mam jeszcze jeden problem, auto kupiłem bez radia, więc kupiłem Blaupunkta i gdy je podłączyłem okazało się, że głośniki nie grają. Radio normalnie się włącza, można zmieniać ustawienia itd. Ale nie ma żadnego dźwięku... nawet szumów...

I ostatnie pytanie jak zdjąć te osłonki głośników na desce rozdzielczej, bo nie chcę ich połamać...

Dopiero kupiłem auto a już nie mam do niego siły :Y (żarcik)

Awatar użytkownika
XaRaDaS
Zasłużony dla forum
Posty: 7704
Rejestracja: 20 sie 2013, o 11:17
Reputacja: 8
Imię: Andrzej
Samochód: Orlando LTZ
Silnik: 1.8 2H0, 141 KM, benz.
Lokalizacja: WX
Kontakt:

Re: Matiz 2006, nie działa klaskon i nie grają głośniki

Post autor: XaRaDaS » 16 lut 2017, o 10:36

Witaj, co do klaksonu, to gdzieś musi być zwarcie, być może musisz wymienić przekaźnik, niestety TIS nic na ten temat nie ma informacji. Nr. przekaźnika - 96590287.

Co do audio to trzeba zobaczyć wiązki kabli. Może być tak, że nie ma poprowadzonych kabli. Pytanie czy auto miało w standardzie radio czy też może poprzedni właściciel coś robił w tym temacie.
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

Maniek

Re: Matiz 2006, nie działa klaskon i nie grają głośniki

Post autor: Maniek » 16 lut 2017, o 17:38

Co do klaksonu - sprawdzić czy dochodzi prąd do klaksonu, bo być może auto było na jakimś weselu i klakson się już skończył. ( bo zakładam, że klakson jest ).
Co do audio - sprawdzić czy są głośniki, bo w matizach nie był to wtedy standard, i może nigdy ich nie było, a może skąpy sprzedający wyjął jak sprzedawał auto.

colo254
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 15 lut 2017, o 17:54
Reputacja: 0
Imię: Bartłomiej
Samochód: Matiz
Silnik:
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Re: Matiz 2006, nie działa klaskon i nie grają głośniki

Post autor: colo254 » 16 lut 2017, o 17:42

Co do klaksonu okazało się, że prąd dochodzi, ale sam klakson jest spalony, więc zamówiłem już używany...

Głośniki są bo dzisiaj tam zaglądałem, próbowałem również na innym radiu i jest taki sam problem...

Maniek

Re: Matiz 2006, nie działa klaskon i nie grają głośniki

Post autor: Maniek » 16 lut 2017, o 17:57

To teraz trzeba omomierz i mierzyć instalacje głośnikową i też same głośniki. Może coś się odłączyło, może głośniki spalone, trzeba szukać. Od radia do głośników w konsoli kable raczej nie są nigdzie łączone, więc szukania dużo nie ma.

colo254
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 15 lut 2017, o 17:54
Reputacja: 0
Imię: Bartłomiej
Samochód: Matiz
Silnik:
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Re: Matiz 2006, nie działa klaskon i nie grają głośniki

Post autor: colo254 » 11 lip 2017, o 22:11

Co do głośników okazało się, że są spalone... :ocochodzi: Kable również okazały się uszkodzone bo po podpięciu innych głośników nic nie gra... :H Prąd nie dochodzi bo sprawdzałem multimetrem...

Poddałem się bo nie będę rozbierać całej deski, aby to naprawić... :Y Jako, że znalazłem ukryte przewody tylnych głośników, to podłączyłem pod nie małe głośniczki od wieży 8-)

P.S Moc głośników 7 Watt nie powala, ale ciocia nie jest żadnym audiofilem, więc wystarcza jej, że coś w ogóle gra... :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Spark Elektryka / Elektronika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości