Spark M200 brak czujnika i kontrolki temperatury silnika?

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
ODPOWIEDZ
kulikowski
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2024, o 14:10
Reputacja: 0
Imię: Adam
Samochód: Spark M200
Silnik: 796ccm 52KM
LPG: nie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Spark M200 brak czujnika i kontrolki temperatury silnika?

Post autor: kulikowski » 11 kwie 2024, o 15:42

od roku i czterech miesięcy jestem posiadaczem Sparka M200 0.8 z 2005. Czy mój egzemplarz może być pozbawiony czujnika temperatury silnika i powiązanej kontrolki? Moje obawy biorą się z tego, że jakieś dwa tygodnie temu płyn chłodzący się zagotował (w warunkach zimowych, podczas jazdy z prędkością ok. 30 km/h po osiedlowej uliczce w warunkach zimowych, temperatura powietrza wówczas była ok. 5°C), poczułem Borygo w kabinie (miałem włączone ogrzewanie), a nie zauważyłem niczego podejrzanego, nie pojawiła się kontrolka. Szybkie sprawdzenie po jeździe wykazało ubytek płynu chłodzącego do poziomu tuż poniżej minimum (płyn dolewałem jakieś trzy miesiące wcześniej), więc dolałem płynu chłodniczego i pojechałem do mechanika, mechanik nie znalazł żadnego wycieku.

Awatar użytkownika
bubu1769
Administrator
Posty: 5869
Rejestracja: 5 wrz 2018, o 16:40
Reputacja: 349
Imię: Bartłomiej
Samochód: Aveo T250
Silnik: 1.4 101KM
Inny samochód: Orlando 1.4T, Meriva A 1.8
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Spark M200 brak czujnika i kontrolki temperatury silnika?

Post autor: bubu1769 » 11 kwie 2024, o 16:57

Czujnik temperatury masz w obudowie termostatu.
Ten zaznaczony na żółto.
Właśnie brak wskaźnika temperatury a tylko kontrolka nie pasowała mi w jak miałem M200, w Matizie były dwa czujniki, drugi odpowiadał za wskazania na desce, ten zaznaczony na niebiesko.
bdb9162423b851d5.jpg
Dodam jeszcze że u mnie też się okazało że silnik był wcześniej przegrzany bo na jedym cylindrze była słabą kompresja ale kupiłem drugi silnik właśnie z poliftowego Matiza i zastanawiałem się też nad dołożeniem jakiegoś wskaźnika.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Spark Elektryka / Elektronika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość