Skrzypienie/tarcie przy naciskaniu pedału sprzęgła.

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
wojtiix
Świeżak
Posty: 23
Rejestracja: 8 sty 2020, o 13:08
Reputacja: 0
Imię: Wojciech
Samochód: Spark
Silnik: 1.2
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Skrzypienie/tarcie przy naciskaniu pedału sprzęgła.

Post autor: wojtiix » 8 sty 2020, o 13:26

Hej.
Spark kupiony w maju. 80 000km przebiegu. Poprzedni właściciel twierdzi, że wymieniał tarcze sprzęgła ale linki nie ruszał.
Przy naciskaniu i puszczaniu pedału sprzęgła słychać tarcie/skrzypienie, czyli jakieś dziwne dźwięki i moim zdaniem są słyszalne głównie w kabinie w okolicach linki sprzęgła. Mocowanie linki przy pedale nasmarowane, ale nic nie dało. Myśle ze linka do wymiany.
Miał ktoś podobnie. Podpowie ktoś która linkę wybrać bo na Allegro duży przekrój.

milyjarek
Profesjonalista
Posty: 833
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 09:45
Reputacja: 5
Imię: Jarosław
Samochód: Epica , Malibu LTZ
Silnik: 2.0 Diesel , 150KM
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Skrzypienie/tarcie przy naciskaniu pedału sprzęgła.

Post autor: milyjarek » 8 sty 2020, o 15:03

Z mojego doświadczenia to będzie linka. W jednym aucie po dłuższym użytkowaniu z takimi objawami pękła w końcu ale ostatnio w innym pękła pomimo że była cisza. Zacznij od wymiany jej, powinno być ok. Smarowanie nie pomoże.

emoneyabc
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 9 sie 2020, o 22:50
Reputacja: 0
Imię: jan
Samochód: spark
Silnik: 1,0
LPG: G3
Lokalizacja: NL
Kontakt:

Re: Skrzypienie/tarcie przy naciskaniu pedału sprzęgła.

Post autor: emoneyabc » 12 sie 2020, o 22:27

Nie koniecznie właśnie mam to samo i okazuje się że to pedał sprzęgła jest zrobiony z plastiku i pęka. Komplet pedałów 150 euro a osobno nie da się kupić. Używki kosztują tyle co nowe części i też nie ma, W ogóle ciężko znaleźć oryginalny numer dla tej części czyli pedał sprzęgła a także schematów montażowych. U mnie też trzech mechaników mówiło, że to linka i sam też tak podejrzewałem, ale okazało się że nie. Na szczęście nie zdążyłem kupić jeszcze tej linki. Jestem ciekaw czy usunąłeś usterkę i co było?

emoneyabc
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 9 sie 2020, o 22:50
Reputacja: 0
Imię: jan
Samochód: spark
Silnik: 1,0
LPG: G3
Lokalizacja: NL
Kontakt:

Pedał sprzęgła.

Post autor: emoneyabc » 12 sie 2020, o 22:38

Zaczął sobie skrzypieć i dziwnie chrobotać pedał sprzęgła i okazuje się, że to nie linka tylko właśnie sam pedał sprzęgła pęka i lata na wszystkie strony. Zrobione to jest z tworzywa sztucznego wątpliwej twardości i pęka, najgorsze, że nie ma części zamiennych. Za cholerę nie mogę znaleźć, żadnych schematów nie mówiąc już o samym pedale sprzęgła. Można kupić cały komplet trzech pedałów za około 200 euro i nie ważne czy nowe, czy używane i czy w Polsce, czy za granicą.

Jestem od niedawna właścicielem tego małego szczęścia (a dokładnie moja lepsza połowa, sam jeżdżę BMW 523i :D ), nie spodziewałem się, że przy pierwszej usterce, będą takie problemy z częściami.

wojtiix
Świeżak
Posty: 23
Rejestracja: 8 sty 2020, o 13:08
Reputacja: 0
Imię: Wojciech
Samochód: Spark
Silnik: 1.2
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Skrzypienie/tarcie przy naciskaniu pedału sprzęgła.

Post autor: wojtiix » 24 sie 2020, o 17:31

Status usterki w moim samochodzie, a dokładniej żony się nie zmienił. Jakoś zabrakło czasu na zabranie się do tego. Plan jest taki, żeby zamówić linkę i wtedy się za to zabrać (ewentualnie linkę zwrócić jeśli okaże się niepotrzebna). Chcę to rozmontować i jeśli zajdzie taka potrzeba wymienić linkę. Samochód codziennie jest w użyciu więc odpada zostawienie rozebranego na kilka dni..

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23830
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 255
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Skrzypienie/tarcie przy naciskaniu pedału sprzęgła.

Post autor: etac » 24 sie 2020, o 17:36

Można na szybko silikon sprajem, lub białym smarem przesmarować wszystkie ruchome elementy i ich punkty mocowania.
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

dzida
Aktywny
Posty: 66
Rejestracja: 18 maja 2019, o 15:39
Reputacja: 0
Imię: Rafał
Samochód: Spark LT
Silnik: 1,2
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Re: Skrzypienie/tarcie przy naciskaniu pedału sprzęgła.

Post autor: dzida » 1 wrz 2020, o 21:08

u mnie też skrzypi... póki działa sprzęgło nie ruszam ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Spark Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość