Kontrolka DPF nie gaśnie

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
ODPOWIEDZ
sparrow88
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 19 wrz 2016, o 09:44
Reputacja: 0
Imię: Paweł
Samochód: Cruze
Silnik:
Lokalizacja: Katowice/Warszawa
Kontakt:

Kontrolka DPF nie gaśnie

Post autor: sparrow88 » 21 wrz 2018, o 16:23

Hej,

Mam w swoim Cruze (2.0 150 KM) problem z kontrolką DPF. Zapaliła się bo przez kilka dni jezdziłem na bardzo krótkich (<2km) trasach. Jak tylko się zapaliła wybrałem się na 200km wycieczkę autostradą - z zerowym skutkiem. Na początek pojechałem do serwisu specjalizującego się w Dieslach. Na filtrze mały spadek ciśnienia, czujka działa OK, ale komputer pokazuje 80% zapełnienia filtra. Nie wiedzieli co z tym zrobić więc pojechałem do ASO. Tam uruchomili wypalanie i komputer pokazał im 0% zapełnienia, ale kontrolka nie gaśnie. Sprawdzili wersje oprogramowania, zmierzyli ilość sadzy w spalinach - wszystko OK. Stwierdzili że może jak się chwilę pojeździ i filtr trochę się zasyfi, to sterownik się "obudzi". Do tej pory nic takiego nie nastąpiło. Czy macie jakieś pomysły co z tym robic?.

Jacek17
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 19 wrz 2018, o 21:46
Reputacja: 0
Imię: Jacek
Samochód: Cruze 1.7 D
Silnik:
Lokalizacja: Niemcy
Kontakt:

Re: Kontrolka DPF nie gaśnie

Post autor: Jacek17 » 5 paź 2018, o 21:12

Mialem ciagly problem z kontrolaka DPF, udalo mi sie za pomoca autocom zestawu diagnostycznego, wyzerowac funkcje filtra, i od tego czasu wszystko dziala jak nalezy, wczesniej to 2x w tygodniu zaczynal wypalanie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cruze Elektryka/Elektronika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości