Mam problem z swiatlami tylnymi, zginął plus

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
ODPOWIEDZ
mario756
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 10 cze 2018, o 22:50
Reputacja: 0
Imię: Mariusz
Samochód: Cruze
Silnik:
Lokalizacja: Luton
Kontakt:

Mam problem z swiatlami tylnymi, zginął plus

Post autor: mario756 » 11 cze 2018, o 00:09

Witam Klubowiczow . mam duzy problem bo kupilem chevi Cruze droga polowe 2010 r. i nie ma tylnych swiatel wstecznego stopowych ani przeciwmgelnego, a co dziwne na klapie do tablicy swieca i zamek klapy nie ma napiecia :ocochodzi: A bezpieczniki wszystko jest ok? czy kable sie gdzies stopily czy oco chodzi? Czy ktos z was mial taki problem? Bo to nie zklada Chevi tylko vauxhall. Z gory dziekuje za wszystka pomoc????

Awatar użytkownika
huri_khan
Zasłużony dla forum
Posty: 5066
Rejestracja: 9 sie 2013, o 09:29
Reputacja: 74
Imię: Robert
Samochód: Kia Proceed
Silnik: 1,4 T
Inny samochód: Ford Mondeo
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Mam problem z swiatlami tylnymi, zginął plus

Post autor: huri_khan » 11 cze 2018, o 07:48

Wiązka która jest przy zawiasie się przedarła. Musisz ściągnąć lewy boczek w bagażniku i tapicerkę klapy bagażnika. Rozpruć peszel i sprawdzić który przewód ma przerwę.
Podejrzewam że będzie to jeden z czarnych.


Wysłane z mojego P20 przy użyciu Tapatalka
240 000 km z Chevroletem w zupełności wystarczyło :)

mario756
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 10 cze 2018, o 22:50
Reputacja: 0
Imię: Mariusz
Samochód: Cruze
Silnik:
Lokalizacja: Luton
Kontakt:

Re: Mam problem z swiatlami tylnymi, zginął plus

Post autor: mario756 » 12 cze 2018, o 07:25

Dziekuje za podpowiec sprawdzalem ale to nie to jest? W czym inym jest problem :ocochodzi:

Awatar użytkownika
Avatar
Fachman
Posty: 2463
Rejestracja: 9 sie 2013, o 08:08
Reputacja: 0
Imię: Marcin
Samochód: brak
Silnik:
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Re: Mam problem z swiatlami tylnymi, zginął plus

Post autor: Avatar » 12 cze 2018, o 07:53

Chyba nie masz wyboru tylko zrobić dzień z autkiem bez piwka i rozbierać plastiki szukając po kolei połączeń do tych lamp aż do deski, być może któraś wtyczka daje ciała albo odkryjesz magiczne poskręcane kabelki taśmą izolacyjną magika który ten samochód składał po jakimś dzwonie.
Innej drogi nie widzę skoro sprawdziłeś wiązkę o której pisał huri.
Pamiętaj ze przy jej sprawdzaniu warto np ruszać klapą żeby zobaczyć czy coś się nie zapala na ułamek sekundy.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
huri_khan
Zasłużony dla forum
Posty: 5066
Rejestracja: 9 sie 2013, o 09:29
Reputacja: 74
Imię: Robert
Samochód: Kia Proceed
Silnik: 1,4 T
Inny samochód: Ford Mondeo
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Mam problem z swiatlami tylnymi, zginął plus

Post autor: huri_khan » 12 cze 2018, o 10:49

Jeżeli rozbierzesz lewy boczek w bagażniku, pokaże się gniazdo. Rozpinasz je i miernikiem sprawdzasz czy dochodzi napięcie czy nie.
Jedna osoba siedzi w samochodzie i uruchamia kolejno światłą a Ty z miernikiem sprawdzasz czy jest napięcie. Jeżeli nie ma napięcia w tej kostce, to odczepiasz plastiki, które są w środku przestrzeni pasażerskiej i sprawdzasz gdzie kończy się wiązka. I tam powtarzasz czynności.

P.S. Sprawdzałeś miernikiem czy tylko wzrokowo oglądałeś kable ?
240 000 km z Chevroletem w zupełności wystarczyło :)

Awatar użytkownika
Sebastian
Moderator
Posty: 3977
Rejestracja: 12 sie 2013, o 22:45
Reputacja: 44
Imię: Sebastian
Samochód: 2x Lacetti 1.4&1.6
Silnik:
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Mam problem z swiatlami tylnymi, zginął plus

Post autor: Sebastian » 12 cze 2018, o 11:55

Do takich usterek lepiej jest wskaźnik żarówkowy (albo żarówka 2-5W z przewodem), zamiast miernika :)
Serwisowanie, naprawa, montaż: klimatyzacji, wentylacji, systemów ogrzewania - kontakt PW.

mario756
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 10 cze 2018, o 22:50
Reputacja: 0
Imię: Mariusz
Samochód: Cruze
Silnik:
Lokalizacja: Luton
Kontakt:

Re: Mam problem z swiatlami tylnymi, zginął plus

Post autor: mario756 » 12 cze 2018, o 23:40

Nie jestem ciemny z miernikiem do elektryki podchodze? Po prostu jeszcze z takim problem sie nie spotkalem? I szukam pomocy drodzy koledzy, autko tylko bylo letko udezone prawy blotnik i byl wymieniony. Sprawdzalem nawet gielem kable zeby i nic sie nie dzialo, Ale jak rozebralem plastiki i caly schowek byla skrzynka bezpiecznikow i w progu duza kosc laczaca ta puszke i chyba tyl caly , ale ok sprawdze jutro po pracy jak piszesz? I napisze co sie dzialo :ok:

mario756
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 10 cze 2018, o 22:50
Reputacja: 0
Imię: Mariusz
Samochód: Cruze
Silnik:
Lokalizacja: Luton
Kontakt:

Re: Mam problem z swiatlami tylnymi, zginął plus

Post autor: mario756 » 14 cze 2018, o 22:22

Witam zamowilem czesc okablowania ze skrzyna bespiecznikow co jest w schowku co okablowanie idzie do tylu i do stacyjki i licznika kable i przyjdzie do mnie dopiero 20 czerwcza? Bo jak sprawdzalem skrzynke to nie dochodzi na dwa bezpieczniki prad na 20A i 30A ale jeszcze rozbiere auto jutro i pokoleji przelece okablowanie :zastanawiasie:

mario756
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 10 cze 2018, o 22:50
Reputacja: 0
Imię: Mariusz
Samochód: Cruze
Silnik:
Lokalizacja: Luton
Kontakt:

Re: Mam problem z swiatlami tylnymi, zginął plus

Post autor: mario756 » 21 cze 2018, o 09:37

Witam koledzy dostałem środkowa instalacje i ja wymieniłem cały kokpit zdjęłam i przejrzałem przejrzałem instalacje, po założeniu nowej instalacji podłączeniu każdej kości i podłączyłem aku i siadam do odpalenia auta a tu problem 🤔 mobilajzer się uzbroił i nie czytał kluczy i auto nie opaliło? Aż na drogi wieczór wielem jeszcze raz sprawdziłem instalacje i puszki z bezpiecznikami, świateł jak nie było tylnich to nie ma? I odłączyłem duża puszkę z bezpiecznikami pod maska i odparłem kazda wiązkę kabli z kości od bezpieczników i do tej skrzynki bezpieczników jest bezpośrednio podłączony plus i go trochę poluzowałem i przykręciłam i zpowrotem podpiąłem 3 kości kabli i auto odpaliło? Posprawdzeniu kazej wiązki kabli żaden nie jest przerwany anni kobinowane? Ja myśle ze było spięcie i zamiast bezpiecznik pujsc to ptytka poszla z bezpiecznikami pod maska? Bo mam nadzieje ze nic na komputerze nie uszkodziło🤔

mario756
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 10 cze 2018, o 22:50
Reputacja: 0
Imię: Mariusz
Samochód: Cruze
Silnik:
Lokalizacja: Luton
Kontakt:

Re: Mam problem z swiatlami tylnymi, zginął plus

Post autor: mario756 » 25 cze 2018, o 13:11

Witam po woli dochodze oco biega z tym autem faktycznie jakis magik to robil? po podloczeniu pod komputer ma bardzo duzo bledow i potrzebna mi jest tablica kodow

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cruze Elektryka/Elektronika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości