Silnik odpalony a rozrusznik kręci

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
ODPOWIEDZ
sylwiawinch
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 18 mar 2024, o 20:51
Reputacja: 0
Imię: Rafi
Samochód: cruze
Silnik: 1.8
LPG: tak
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Silnik odpalony a rozrusznik kręci

Post autor: sylwiawinch » 19 mar 2024, o 08:09

Witam
Cruze 1.8 kombi + LPGi przebieg 130 tyś od 1 roku borykam się z następującym problemem.
Mianowicie rok temu zacząłem mieć problemy z odpalaniem jesień - zima. Jak odpalił to rozrusznik dalej kręcił to szybko go wyłączałem i załaczałem ponownie i tak z 4 razy aż odpalił normalnie lub kręcił a nie umiał odpalić. W końcu padł rozrusznik i wymiana na nowy i po miesięcu od wymiany na nowy znowu to ten sam objaw. Jak już odpalił i sie rozgrzało auto to cały dzień szło jeździć odpalać i było dobrze aż do porannego odpalania i znowu problem przy przymrozkach. Jak było na plusie całe lato to wszystko grało jak troche rosy itemp. koło 5 to problemy. Nie dawno po roku znowu padł znowu rozrusznik i zaczłem samemu kopać podmieniłem przekaźniki w skrzynce pod maską poczyściłem masę przy rozruszniku , wtyczki pod maską z cewki, sikłem contakt spry, podpiołem program delpi 150SE i zero błędów. Problemy z odpalaniem dalej są jak odpali to dalej kręci rozrusznik dopiero za 4-5 razem jest git i już niewiem co robić. Co jeszcze samemu można zrobić ????????

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cruze Elektryka/Elektronika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości