Problem z kontrolką rezerwy

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
ODPOWIEDZ
Sekula
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 9 lut 2020, o 14:53
Reputacja: 0
Imię: Maciej
Samochód: Cruze
Silnik: 1.8, 2H0, 104kW
LPG: STAG Q-BOX Plus
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Kontakt:

Problem z kontrolką rezerwy

Post autor: Sekula » 15 lis 2021, o 13:02

Cześć,
Pierwszy raz napotkałem w swoim Cruzie problem, którego jeszcze nikt na tym forum nie opisał. Kilka dni temu zauważyłem, że kontrolka rezerwy poziomu paliwa lekko świeci nawet przy wyłączonym zapłonie. Po uruchomieniu silnika kontrolka nadal się świeci (podczas testu zegarów świeci nieco jaśniej). Nagrałem filmik, na którym dosyć dobrze to widać.

Sam wskaźnik poziomu paliwa działa poprawnie. Odłączenie akumulatora na noc nie pomogło. Dziś rano po przejechaniu kilku kilometrów kontrolka zaczęła migotać (film z zajścia).

Czy ktoś z was spotkał się z tego typu problemem? Może ktoś wie skąd jest brany sygnał, który steruje tą kontrolką? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Awatar użytkownika
bubu1769
Administrator
Posty: 5726
Rejestracja: 5 wrz 2018, o 16:40
Reputacja: 336
Imię: Bartłomiej
Samochód: Aveo T250
Silnik: 1.4 101KM
Inny samochód: Orlando 1.4T, Meriva A 1.8
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Problem z kontrolką rezerwy

Post autor: bubu1769 » 15 lis 2021, o 13:10

Licznik dostaje większość sygnałów poprzez szynę danych więc jeśli wskaźnik paliwa działa prawidłowo a kontrolka rezerwy szwankuje to problem będzie raczej leżał w samym liczniku.
Można dla pewności spróbować odczytać błędy oraz jaki poziom widzi sterownik silnika bo to z niego licznik dostaje informacje o poziomie paliwa.

Awatar użytkownika
szary77
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 20 lis 2013, o 21:25
Reputacja: 0
Imię: Piotr
Samochód: Cruze 1.6 LS+Premium
Silnik: 1.6 124KM NoPb
Lokalizacja: Lubaczów
Kontakt:

Re: Problem z kontrolką rezerwy

Post autor: szary77 » 15 lis 2021, o 22:31

Sekula pisze:
15 lis 2021, o 13:02
Cześć,
Pierwszy raz napotkałem w swoim Cruzie problem, którego jeszcze nikt na tym forum nie opisał. Kilka dni temu zauważyłem, że kontrolka rezerwy poziomu paliwa lekko świeci nawet przy wyłączonym zapłonie. Po uruchomieniu silnika kontrolka nadal się świeci (podczas testu zegarów świeci nieco jaśniej). Nagrałem filmik, na którym dosyć dobrze to widać.

Sam wskaźnik poziomu paliwa działa poprawnie. Odłączenie akumulatora na noc nie pomogło. Dziś rano po przejechaniu kilku kilometrów kontrolka zaczęła migotać (film z zajścia).

Czy ktoś z was spotkał się z tego typu problemem? Może ktoś wie skąd jest brany sygnał, który steruje tą kontrolką? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
Ja mam z deka inne pytanie. Czy podczas testu zegarów wskazówki nie powinny zrobić kręciołki do przodu i do tyłu? Tu tak nie ma. U mnie w 1.6 sie obracają tu tego nie widzę na filmiku 1

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23774
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 249
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Problem z kontrolką rezerwy

Post autor: etac » 15 lis 2021, o 22:33

nie wszystkie roczniki to miały.
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

Awatar użytkownika
szary77
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 20 lis 2013, o 21:25
Reputacja: 0
Imię: Piotr
Samochód: Cruze 1.6 LS+Premium
Silnik: 1.6 124KM NoPb
Lokalizacja: Lubaczów
Kontakt:

Re: Problem z kontrolką rezerwy

Post autor: szary77 » 15 lis 2021, o 22:40

Przydatne info. Myślałem, że każdy Cruze tak ma. To taki fajny bajer, że nie kupił bym Cruza bez tego hehe :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cruze Elektryka/Elektronika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości