Solenoid - czym to się je?

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
MiCruze
Świeżak
Posty: 37
Rejestracja: 15 lis 2019, o 17:14
Reputacja: 0
Imię: Michał
Samochód: Cruze LS Sedan
Silnik: 1.8, 141 KM, 2011
LPG: nie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Solenoid - czym to się je?

Post autor: MiCruze » 16 lis 2019, o 22:16

Czy ktoś mógłby krótko wyjaśnić co to jest "solenoid", co robi, do czego służy, ile ich jest (sztuk) w moim silniku? Jest sporo materiałów w necie na temat czyszczenia lub czyszczenia/usuwania sitek solenoidów ale nie znalazłem wyjaśnienia działania i zastosowania. Nie pogardzę również linkiem do jakiegoś opisu.
W sumie wiem co to jest dosłownie "solenoid" - cewka jednowarstwowa :) ale co dalej?

Cruze 1.8 sedan 2011
-
MiCruze
Cruze LS 1.8 sedan 2011

Awatar użytkownika
Regulus
Zasłużony dla forum
Posty: 4580
Rejestracja: 22 mar 2014, o 20:51
Reputacja: 25
Imię: Andrzej
Samochód: Cruze, Spark
Silnik: 1.8, F18D4, 104 kW
LPG: TAK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Solenoid - czym to się je?

Post autor: Regulus » 16 lis 2019, o 22:32

Hydroelektrozawór. Dużo informacji znajdziesz na naszym forum, poszukaj.

Awatar użytkownika
dokia
fachowa i pyskata diablica
Posty: 4201
Rejestracja: 22 lip 2019, o 14:58
Reputacja: 106
Imię: Dorota
Samochód: Opel Insignia
Silnik: PB B20NHT 260KM
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: Solenoid - czym to się je?

Post autor: dokia » 16 lis 2019, o 22:41

Oby Ci się one nie popsuły , bo są drogie.
Zawór lub elektrozawór zmiennych faz rozrządu, niektórzy nawet nazywają je siłownikami :)
Zazwyczaj też nie ma co ich tam czyścić jeśli nie generują błędów.

W wyszukiwarce naszej znajdziesz wszystko o nich. Wyszukiwarkę masz na górnym bannerze. Wpisz sobie szukaną frazę i już. O tu:
otu.jpg
Każdy, kogo spotykasz, toczy bitwę, o której nic nie wiesz. Bądź życzliwy. Zawsze.

Janusz666
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 12 sty 2017, o 10:02
Reputacja: 0
Imię: Janusz
Samochód: Cruze 1.8 LT LPG
Silnik:
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Solenoid - czym to się je?

Post autor: Janusz666 » 17 lis 2019, o 22:39

Z tym drogim to mocna przesada, chyba, że w porównaniu ze świecami. Oryginał znalazłem w 2 minuty za 150 zł:
https://www.czesciauto24.pl/ina/2384320 ... gLS_vD_BwE
Na allegro OEM za nieco ponad stówkę:
https://allegro.pl/oferta/zawor-zmienny ... gI1IvD_BwE

Awatar użytkownika
dokia
fachowa i pyskata diablica
Posty: 4201
Rejestracja: 22 lip 2019, o 14:58
Reputacja: 106
Imię: Dorota
Samochód: Opel Insignia
Silnik: PB B20NHT 260KM
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: Solenoid - czym to się je?

Post autor: dokia » 17 lis 2019, o 22:43

Z tym że INA to nie oryginał :P . Sprawdź w ASO to się zdziwisz. Ostatnio dzwoniłam i pytałam o dolotowy, gdyż kolega z innego forum chciał abym mu sprawdziła i ewentualnie kupiła z moimi zniżkami, i cena 685zł brutto bez opustu, tylko że ja mam duży silnik to u mnie te same co do Captivy 2,4, HHR 2,4 lub Malibu 2,4. Pierburg to właściwie to samo co oryginał, bo podobno robi dla Opla, ale jak nie loguje ich numerami katalogowymi to są taniej.

Ja akurat 2 lata temu kupowałam oba po 350zł/szt, ale Pierburg kupiłam, bo żydowałam na sygnowane przez Opla z ceną x2. Ale takich tanich zamienników to się boję.
Każdy, kogo spotykasz, toczy bitwę, o której nic nie wiesz. Bądź życzliwy. Zawsze.

Janusz666
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 12 sty 2017, o 10:02
Reputacja: 0
Imię: Janusz
Samochód: Cruze 1.8 LT LPG
Silnik:
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Solenoid - czym to się je?

Post autor: Janusz666 » 18 lis 2019, o 22:27

KZFR są INA a solenoidy nie? Po prosty w ASO mają solenoidy INA z logo Opla lub GM.

Awatar użytkownika
dokia
fachowa i pyskata diablica
Posty: 4201
Rejestracja: 22 lip 2019, o 14:58
Reputacja: 106
Imię: Dorota
Samochód: Opel Insignia
Silnik: PB B20NHT 260KM
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: Solenoid - czym to się je?

Post autor: dokia » 18 lis 2019, o 22:48

Reklamowane są te INA jako części "jakości OEM", fakt :) Ale niech Ci tam będzie, nie będę się z Tobą kłócić. Ja INA nie kupiłam, mimo, że to połowa wartości Pierburg, a Pierburg połowa z ori GM. INA jest lepszy na pewno niż NTY chińskie, ale na jednej półce z Pierburg nie leżały. No ale dość lokowania produktów :) bo wątek zrobi się nam reklamowy. Sprawdziłam na swoim aucie Pierburg i podpisuję się pod jakością- 2 lata i 70tys km na nich i nic a nic im nie dolega. I ten zakup mogę polecać z całym przekonaniem. Ja nie rozumiem po prostu skąd takie przekonanie, że INA za 100zł to to samo co ten w ASO za 700. To gdyby tak było, to nie mieliby po co w ASO chcieć sprzedawać tych swoich. Tak samo jak KZFR, że 25% wartości tego co w ASO. Gdzieś ten diabeł jednak siedzi.
Każdy, kogo spotykasz, toczy bitwę, o której nic nie wiesz. Bądź życzliwy. Zawsze.

Janusz666
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 12 sty 2017, o 10:02
Reputacja: 0
Imię: Janusz
Samochód: Cruze 1.8 LT LPG
Silnik:
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Solenoid - czym to się je?

Post autor: Janusz666 » 25 lis 2019, o 23:10

Temat stary jak świat. Producenci części do aut wypuszczają te same elementy z logo auta oraz drugie z własnym logo (czym innym są zamienniki). Różnica w cenie to najczęściej od kilkudziesięciu do kilkuset procent. KZFR do Cruza poza INA nikt na świecie nie produkuje, nie ma zamienników.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cruze Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości