Zmora gazowa - ciągły problem z LPG :(

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
adeakin
Świeżak
Posty: 39
Rejestracja: 31 paź 2016, o 18:44
Reputacja: 0
Imię: Bartosz
Samochód: Cruze
Silnik:
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Zmora gazowa - ciągły problem z LPG :(

Post autor: adeakin » 14 sie 2018, o 09:04

Cześć wszystkim,

Niestety jestem zmuszony ponownie napisać temat i prosić wszystkich ekspertów o pomoc. Pokrótce opiszę sytuację z którą borykam się już dłuższy czas(zawsze miałem samochód z gazem ale owy problem występuję i spotyka mnie pierwszy raz).

Aktualnie posiadam Chevrolet Cruze 1.6 2009 r. - SEDAN. Z ponad rok temu montowałem gaz koło swojego miasta Grudziądza. Na początku wszystko było ok, ale po około 2 miesiącach zauważyłem dość poważny problem w czasie prowadzenia samochodu na gazie. Podczas dłuższej jazdy ponad 80-120 km ciągłej jazdy zauważyłem szarpania samochodu podczas dodawania gazu, przy małej prędkości i większej. Nie ukrywam, że w ten sposób nie dało się jeździć a już na pewno nie dawało radości i komfortu. Po dłuższym czasie postanowiłem skorzystać z usług gazownika w Grudziądzu.

Przedstawiłem facetowi sytuację i wymienił mi filtry oraz ustawił coś w komputerze. Jestem słaby jeżeli chodzi o takie techniki w samochodzie więc nie mam dużej wiedzy na temat mechaniki itp. Po tej wymianie i jego ustawieniach samochodem jeździłem jakiś może miesiąc i cały czas problem się powtarzał aż tu nagle problem z szarpaniem się powiększył do tego stopnia, że podczas już ruszenia po 1 min jazdy zaczyna szarpać przy każdym przyśpieszeniu samochodu :/ Teraz to już w żadnym wypadku nie można mówić o komfortowej jeździe i koniecznie chce wyeliminować ten błąd tylko w jaki sposób ?

Czy jest tu jakaś osoba, która ma wiedzę i doświadczenie w tej materii ? Co powiedzieć ewentualnie znowu gazownikowi ? W którą stronę szukać rozwiązania ? Tak jak mówię jestem laikiem jeżeli chodzi o mechanikę więc może uda mi się znaleźć kogoś kto tutaj mi podpowie i naprowadzi na odpowiednią drogę, która pozwoli mi wyeliminować ten koszmarny problem u mnie w samochodzie :/

Z góry dziękuje za pomoc i odpowiedzi.

Pozdrawiam

Will
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 2 paź 2016, o 22:24
Reputacja: 0
Imię: Włodzimierz
Samochód: Cruze 1,8 l LPG BRC
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zmora gazowa - ciągły problem z LPG :(

Post autor: Will » 14 sie 2018, o 10:04

Miałem ten problem w Cruze 1.8 l BRC Sequent 24.
Problem był w połączeniach instalacji - gniazdo komputera BRC i okablowanie.
Przy regulacjach w serwisie samochód stał stabilnie, a jedyne drgania pochodziły z silnika. Natomiast podczas jazdy na typowej (nierównej drodze) i przy zmianach przeciążenia np. przy ostrym skręcie dochodziło do szarpania, a nawet do wyłączania silnika.
Diagnozy serwisu były różne - zasilanie LPG z butli tzw wielozawór, zły montaż butli itp. - wszystkie chybione. W ramach gwarancji nawet wymieniono komputer LPG, bo w końcu padł.
Okazało się, że poprawienie wtyczki komputera częściowo pomogło. Niestety problem czasem wraca i trzeba znowu wtyczkę poprawić. Serwis BRC nie chciał się bawić w naprawę okablowania i wtyczki więc co jakiś czas sprawdzam mocowanie (trzeba mocno docisnąć) i nic ponadto nie robię - Ten Typ Tak Ma :x .
Proponuję sprawdzenie gniazda i wtyczki przy połączeniu komputera LPG z okablowaniem.
Nie wykluczam też innych "niestabilnych połączeń elektrycznych" - niechlujnie wykonanych, które przy drganiach nadwozia luzują się i wprowadzają zakłócenia w instalacji LPG w konsekwencji przerywanie silnika.
Niestety serwisy LPG nie radzą sobie z takimi usterkami, bo jak pojedziesz do warsztatu, to wszystko działa i nic nie przerywa. Jak nie zmusisz pracownika do diagnozy podczas jazdy z wpiętym laptopem serwisowym, to będą kombinować i nic nie naprawią.

adeakin
Świeżak
Posty: 39
Rejestracja: 31 paź 2016, o 18:44
Reputacja: 0
Imię: Bartosz
Samochód: Cruze
Silnik:
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Zmora gazowa - ciągły problem z LPG :(

Post autor: adeakin » 14 sie 2018, o 10:41

@Will bardzo dziękuje za odpowiedz.

U mnie kwestia jest taka, że podczas normalnej drogi nie zależnie czy ona jest w dobrym stanie czy też nie to samochód szarpie oczywiście tylko na gazie.

W takim razie uważasz, że powinienem gazownikowi do którego chce jechać w przyszłym tygodniu powiedzieć o:
"Proponuję sprawdzenie gniazda i wtyczki przy połączeniu komputera LPG z okablowaniem.
Nie wykluczam też innych "niestabilnych połączeń elektrycznych" - niechlujnie wykonanych, które przy drganiach nadwozia luzują się i wprowadzają zakłócenia w instalacji LPG w konsekwencji przerywanie silnika."
Nie będę kłamał ale nie znam się na tych technicznych sprawach, więc dla mnie jest to czarna magia. Dlatego szukam pomocy tutaj ponieważ już nie raz jedna osoba tutaj mi pomogła. A tymczasem aż się nie chce jeździć samochodem z tym problemem ale tak bardzo lubię ten samochód że aż złość mnie ogarnia, że występuje taki problem i koniecznie muszę go zniwelować.

Niestety gazownicy w Grudziądzu nie cieszą się wielką reputacją i zresztą jak już napisałem po pierwszym spotkaniu i wyjeździe od gazownika tym razem wolę zasugerować co może być nie tak niż powiedzieć że "Samochód podczas jazdy rwie i szarpie i nie wiem od czego to jest spowodowane", dlatego postanowiłem do Was tutaj napisać z prośbą o pomoc.

Awatar użytkownika
wszim
Zasłużony dla forum
Posty: 15465
Rejestracja: 10 paź 2013, o 22:04
Reputacja: 143
Imię: Wojtek
Samochód: był orlando
Silnik: 1.8 2H0 141KM (KL7)
LPG: BRC SQ24
Inny samochód: toyota RAV4 2.5 hybrid 4x4 222KM
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Zmora gazowa - ciągły problem z LPG :(

Post autor: wszim » 14 sie 2018, o 13:11

Opisany objaw może być powodowany przez wiele czynników, nie ma jednego wyjaśnienia. Adeakin nie napisał jaka ta instalacja, jakie komponenty. Skoro nowa instalacja nie działa poprawnie to przede wszystkim powinien reklamować w zakładzie w którym zakładał.
Szarpanie może być powodowane np złym zestrojeniem instalacji a także usterkami w obwodach zapłonu - świece, cewka. LPG wymusza indukcję wyższych napięć w układzie zapłonowym, wyeksploatowane elementy będą dawać znać właśnie na LPG (gubienie zapłonów). W jakim stanie był silnik przed wykonaniem instalacji LPG, czy sprawdzone były luzy zaworowe, ten silnik nie jest idealny do gazu. Instalując w nim gaz trzeba mieć świadomość konsekwencji i odpowiedniej obsługi , chodzi głównie o kontrolę luzu zaworowego.
Obrazek Nie bądź obojętny na wojnę w Ukrainie.

Will
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 2 paź 2016, o 22:24
Reputacja: 0
Imię: Włodzimierz
Samochód: Cruze 1,8 l LPG BRC
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zmora gazowa - ciągły problem z LPG :(

Post autor: Will » 14 sie 2018, o 14:05

W takim razie uważasz, że powinienem gazownikowi do którego chce jechać w przyszłym tygodniu powiedzieć o: ...
Proponuję nic nie sugerować ale zmusić "fachowca" do jazdy próbnej z podpiętym komputerem. Chyba instalacja LPG ma jakąś gwarancję?
Jeśli nie masz pojęcia o kablach w samochodzie - to nic nie grzeb, bo "fachowiec" zwali na Ciebie winę za usterkę.
Oczywiście "fachowiec" może zwalać winę na stan techniczny silnika i osprzętu. Z drugiej strony powinien sprawdzić sprawność silnika - oczywiście czy umiał to zrobić ...

adeakin
Świeżak
Posty: 39
Rejestracja: 31 paź 2016, o 18:44
Reputacja: 0
Imię: Bartosz
Samochód: Cruze
Silnik:
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Zmora gazowa - ciągły problem z LPG :(

Post autor: adeakin » 14 sie 2018, o 14:17

Kurde teraz już jestem głupi.

Mimo wszystko dzięki chłopaki. W przyszłym tygodniu pojadę do gazownika i zobaczymy czy coś pomoże.

Awatar użytkownika
huri_khan
Zasłużony dla forum
Posty: 5058
Rejestracja: 9 sie 2013, o 09:29
Reputacja: 71
Imię: Robert
Samochód: Kia Proceed
Silnik: 1,4 T
Inny samochód: Ford Mondeo
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Zmora gazowa - ciągły problem z LPG :(

Post autor: huri_khan » 14 sie 2018, o 14:38

Podstawowe pytanie, czy to samo dzieje się na benzynie ?
240 000 km z Chevroletem w zupełności wystarczyło :)

Goku19
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 5 lip 2018, o 16:26
Reputacja: 0
Imię: Robert
Samochód: Cruze
Silnik:
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zmora gazowa - ciągły problem z LPG :(

Post autor: Goku19 » 14 sie 2018, o 15:07

Miałem podobnie szarpania na gazie Landi Renzo powód świece. Gaz jest bardzo delikatny na benzynie nie odczuwa się tego a gaz już tak wyskakują kontroli trakcji i silnika. Kup dobre świece tylko dodam że do benzyny i gazu przystosowane. Bo przerwa w świecy polecają żeby była 0.5-07mm
https://www.czesciauto24.pl/ngk/1040994 Kolega polecał mi NGK ja kupilem boscha dzisiaj przyjdą to zobaczę jak się sprawują po 10zł jedna ale podobno nie chwalą sobie

adeakin
Świeżak
Posty: 39
Rejestracja: 31 paź 2016, o 18:44
Reputacja: 0
Imię: Bartosz
Samochód: Cruze
Silnik:
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Zmora gazowa - ciągły problem z LPG :(

Post autor: adeakin » 14 sie 2018, o 15:23

Odpowiadając na powyższe pytania:

@wszim wymieniłeś tyle aspektów o których tak naprawdę nie mam pojęcia i w tym właśnie jest kurde problem cholera :(

@huri_khan Szarpanie samochodu dzieję się wyłącznie gdy mam przełączony na gaz, jeżeli jadę na benzynie wszystko jest wporządku. Więc typowe szarpania występują tylko na gazie.

@Goku19 Uważasz, że to może być powód świec mimo, że na benzynie samochód działa bez zarzutu ? Nigdy w ten sposób nie myślałem, bo problem pojawia mi się tylko wtedy gdy jadę na gazie.

Wiem Panowie, że ze mną rozmawia się ciężko, pomimo że mam 28 lat nie mam odpowiednio dużej wiedzy samochodowej, nigdy mnie to po prostu nie interesowało, nie miałem na to czasu, dlatego zawsze ufam specjalistą i mam swoich w sferze mechaniki ale nie w tematyce "GAZU". Jeden specjalista z polecenia jak opisałem wyżej mi nie pomógł. Wiem, że ciężko wróżyć co to może być, ale muszę zrobić wszystko aby wyeliminować ten straszny problem, dlatego mam nadzieję, że znajdę osoby, która wiedzą lub przypuszczają co może być przyczyną lub mieli podobne problemy.

Awatar użytkownika
wszim
Zasłużony dla forum
Posty: 15465
Rejestracja: 10 paź 2013, o 22:04
Reputacja: 143
Imię: Wojtek
Samochód: był orlando
Silnik: 1.8 2H0 141KM (KL7)
LPG: BRC SQ24
Inny samochód: toyota RAV4 2.5 hybrid 4x4 222KM
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Zmora gazowa - ciągły problem z LPG :(

Post autor: wszim » 14 sie 2018, o 20:28

W tym momencie nie rozumiem czego oczekujesz. Nie podajesz w ogóle podstawowych danych ani nie rozumiesz żadnych sugestii, które ci tutaj staramy się przekazać i jakoś pomóc, za to radośnie manifestujesz techniczną ignorancję. Jeżeli potrzebujesz pomocy z zakresu psycho-socjologii to obawiam się, że tutaj będzie z tym mizernie. W zakresie wróżb również. Wydaje mi się, że musisz komuś zaufać kto się na motoryzacji zna i pomoże dojść z autem do ładu i to w realu. Wirtualnie można problem pomóc rozwiązać ale warunkiem jest techniczny dialog i minimalne rozumienie stanu rzeczy. Postawa - mam zielone auto i się popsuło, nie znam się, ratujcie - tchnie infantylizmem. Polecam w takiej sytuacji pójść drogą roszczenia za zapłaconą i wykonaną usługę (gwarancja, rękojmia).
Bo zadawanie pytań w stylu
Uważasz, że to może być powód świec mimo, że na benzynie samochód działa bez zarzutu ? Nigdy w ten sposób nie myślałem, .
do niczego konstruktywnego nie doprowadzi.
Obrazek Nie bądź obojętny na wojnę w Ukrainie.

Goku19
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 5 lip 2018, o 16:26
Reputacja: 0
Imię: Robert
Samochód: Cruze
Silnik:
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zmora gazowa - ciągły problem z LPG :(

Post autor: Goku19 » 15 sie 2018, o 07:25

Że na benzynie chodzi dobrze to nie znaczy że na gazie będzie jak świeca jest wadliwa zaufaj mi kup tańsze świece tylko przystosowane też do gazu i zobaczysz różnice

adeakin
Świeżak
Posty: 39
Rejestracja: 31 paź 2016, o 18:44
Reputacja: 0
Imię: Bartosz
Samochód: Cruze
Silnik:
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Zmora gazowa - ciągły problem z LPG :(

Post autor: adeakin » 15 sie 2018, o 14:44

Dobra panowie, bardzo dziękuje wszystkim za pomoc i sugestię.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cruze Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości