Spadki mocy Cruze 2.0 diesel

Stuka, puka, kapie, cieknie...
toldek
Aktywny
Posty: 64
Rejestracja: 8 paź 2018, o 07:07
Reputacja: 10
Imię: Witek
Samochód: Cruze 2.0 163Km
Silnik:
Lokalizacja: Glinik
Kontakt:

Re: Spadki mocy Cruze 2.0 diesel

Post autor: toldek » 18 sie 2019, o 18:51

Można sprawdzić: opór cewki - ale gdyby był zły ECU powinno zgłosić, szczelność przy pozycji - zamknięty, mając generator PWM można sprawdzić działanie - przepływ wysterowując go, ale trzeba pomiary porównać z nowym lub poprawnie działającym, warto sprawdzić wartość podciśnienia przy zaworku lub jego pracę wpinając się manometrem w wężyk do gruchy no i sam sygnał PWM z ECU do zaworka pod warunkiem posiadania oscyloskopu i wzorcowych wykresów przy danych prędkościach obrotowych silnika na postoju a najlepiej podczas jazdy.

wojtas01
Specjalista
Posty: 385
Rejestracja: 6 kwie 2018, o 20:37
Reputacja: 0
Imię: Wojciech
Samochód: Cruze 2.0 LT+ 163KM
Silnik: LNP
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Spadki mocy Cruze 2.0 diesel

Post autor: wojtas01 » 18 sie 2019, o 20:01

Niestety nie mam oscyloskopu. Jutro wstawiam ponownie do warsztatu , zobaczymy co z tego wyjdzie.
Tu przedstawiam Wam zrzut ekranu ze sprawdzenia dziś ciśnienia doładowania w czasie jazdy.
Obrazek
Odczułem szarpnięcia w czasie jazdy, nie przyśpieszałem. O czym to może świadczyć? Widać wyraźnie pofalowanie ciśnienia żądanego, zmierzonego, sondy lambda a prędkość stała, obroty też.
kolor żółty - sonda lambda
kolor niebieski - żądane ciśnienie doładowania
kolor zielony - ciśnienie doładowania zmierzone z czujnika
kolor filoletowy - prędkość pojazdu
kolor bordowy - obroty silnika

A tutaj jest zrzut ekranu w czasie uruchomienia silnika.
Obrazek
Ciśnienie żądane ze zmierzonym jak widać rozjeżdza się... Czy to jest prawidłowe ?! Mógłby to ktoś sprawdzić u siebie... :zastanawiasie:

Awatar użytkownika
scott
Specjalista
Posty: 331
Rejestracja: 13 maja 2018, o 14:42
Reputacja: 2
Imię: Scott
Samochód: Cruze LS+ 2010
Silnik: 2.0, LLW, 125KM(92kW) Diesel
Inny samochód: Lexus IS 300h
Lokalizacja: woj. małopolskie
Kontakt:

Re: Spadki mocy Cruze 2.0 diesel

Post autor: scott » 18 sie 2019, o 21:10

Czujnik temperatury nr 2 to na 90% ten w jednej obudowie z czujnikiem cieśnienia w kolektorze ssącym.
Na nim na pewno będą obserwowane zmiany w temperaturze, ponieważ mamy kilka czynników:
- powietrze podczas hamowania silnikiem (schładza)
- sprężanie przez turbosprężarkę → prawdopodobnie będzie ogrzewać, bo moim zdaniem chłodnica nie schłodzi tak szybko w letnich warunkach
- wprowadzanie spalin przez EGR – (ogrzewa) – spaliny są co prawda chłodzone, ale cieczą która studzi również silnik.

Niestety nie mam doświadczenia i nie jestem w stanie powiedzieć czy zmiana widoczna na Twoich nagraniach jest normalna czy za duża. Jednak nie są to zmiany gwałtowne dlatego myślę, że nie tutaj jest głowny problem.

EGR raczej pracuje poprawnie. Wg. mnie widać jego pracę na nagraniach z pomiaru ciśnienia w kolektorze dolotowym - gdy ściągasz nogę z gazu po manewrze przyspieszania. Wtedy nad wyraz mocno się otwiera na czas około 1s → w tym momencie widać jak gwałtownie spada ciśnienie w kolektorze ssącym (ucieka w wydech).

Fakt, to ciśnienie doładowania wciąż jakieś takie ospałe – nie widać żadnej poprawy od ostatniego czasu. Z drugiej strony na nagraniach obserwuję, że trzymałeś obroty niezbyt wysoko. Zazwyczaj przedział operacyjny to 1500 – 2500 obr/min. Może to za mało aby rozpędzić turbinę – mówię o manewrze przyspieszania? Z czego to wynikało? Zweryfikuj może jeszcze zegar obrotomierza, jak się ma jego wskazanie do tego co można odczytać po OBD.

Nieszczelność w kolektorze wydechowym mogłaby powodować inny odsłuch pracy silnika, i też problem z rozpędzeniem wirnika turbiny. Ale wydaje się mi, że prawie każdy mechanik by to wykrył. Chyba, że ujawnia się dopiero przy dużym ciśnieniu albo po dobrym rozgrzaniu.
Szczelność wydechu najlepiej sprawdzisz we dwie osoby, jedna niech zasłoni szmatą wydech na krótki czas a Ty słuchaj, albo próbuj wyczuć podmuch spalin na każdym połączeniu. Dla świętego spokoju odłącz i zaślep wężyki od czujnika spadku ciśnienia na DPF.


Odnośnie sprawdzenia tego urządzenia co załącza podciśnienie.
Pasowałoby sprawdzić elektrycznie jak wspomniano we wcześniejszym poście, ale też możesz sprawdzić ogólnie na „pacjencie”. Potrzebny byłby wakuometr, polecam zestaw: YT-0674 – w zupełności wystarczy do zabaw przy samochodzie.
Odpiąć wężyk podciśnienia od ‘gruszki’ turbosprężarki i podłączyć do wakuometru.
Uruchomić silnik, podłączyć vxdiag i wejść w opcję kontroli łopatek turbosprężarki. W jednym ze skrajnych wartości wysterowania powinieneś obserwować podciśnienie (chyba -0.5bar (50kPa), trzeba zajrzeć do TIS, i nie powinno spadać). W drugim krańcu zakresu wysterowania nie powinno być podciśnienia w ogóle. Możesz też obserwować zachowanie dla pośrednich wartości.

Dodano po 8 minutach 20 sekundach:
Odpowiadając na obserwowane szarpnięcia na wykresach i jak mówisz w odczuciach podczas jazdy to może to wynikać z otwarcia / zamknięcia w takich rytmach zaworu EGR.
Takie sam wpływ na ciśnienie w kolektorze ssącym widziałem na Twoim nagraniu, które zestawia ciśnienia w dolocie i wysterowanie EGR: moment na nagraniu: 04:11. Może on się wtedy zacina i zbyt dużo spalin wpuszcza, albo jest po prostu zbyt mało powietrza.

W ogóle to do obadania jest ten błąd związany z klapami wirowymi.

wojtas01
Specjalista
Posty: 385
Rejestracja: 6 kwie 2018, o 20:37
Reputacja: 0
Imię: Wojciech
Samochód: Cruze 2.0 LT+ 163KM
Silnik: LNP
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Spadki mocy Cruze 2.0 diesel

Post autor: wojtas01 » 18 sie 2019, o 22:24

Dzięki serdeczne Scott za podpowiedzi. Wszystko czytam i analizuje . Będę starał się sprawdzić to co napisałeś.
Tu jeszcze wrzucam ponad 20 minutowe nagranie z dźwiękiem (trochę słaba jakość -mówię o odczuciach w czasie jazdy, jaki bieg itp.)

Nagranie parametrów w czasie rzeczywistym

Nie wygląda za dobrze to ciśnienie doładowania. Silnik głośno pracuje. Rura wydechowa jest osmolona.

kochar
Wymiatacz
Posty: 1506
Rejestracja: 6 paź 2016, o 17:13
Reputacja: 76
Imię: Jan
Samochód: ORLANDO 2.0l VCDI
Silnik: 163KM, diesel
Lokalizacja: Łódź

Re: Spadki mocy Cruze 2.0 diesel

Post autor: kochar » 20 sie 2019, o 14:53

wojtas01 pisze:
18 sie 2019, o 20:01
A tutaj jest zrzut ekranu w czasie uruchomienia silnika.
Obrazek
Ciśnienie żądane ze zmierzonym jak widać rozjeżdza się... Czy to jest prawidłowe ?! Mógłby to ktoś sprawdzić u siebie... :zastanawiasie:
Mój wykres podczas rozruchu na rozgrzanym silniku.https://drive.google.com/file/d/1cgHKaa ... sp=sharing
A tu temperatury https://drive.google.com/file/d/1pfcoEv ... sp=sharing
żółty to prędkość pojazdu a pozostałe widać. Silnik rozgrzany,temp. zew. około 27.
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)

wojtas01
Specjalista
Posty: 385
Rejestracja: 6 kwie 2018, o 20:37
Reputacja: 0
Imię: Wojciech
Samochód: Cruze 2.0 LT+ 163KM
Silnik: LNP
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Spadki mocy Cruze 2.0 diesel

Post autor: wojtas01 » 21 sie 2019, o 19:50

Dzięki Janek.
Czy w czasie wypalania DPF jest widoczny dym z rury wydechowej? Nie zauważyłem nigdy u siebie podczas wypalania DPF.

Awatar użytkownika
scott
Specjalista
Posty: 331
Rejestracja: 13 maja 2018, o 14:42
Reputacja: 2
Imię: Scott
Samochód: Cruze LS+ 2010
Silnik: 2.0, LLW, 125KM(92kW) Diesel
Inny samochód: Lexus IS 300h
Lokalizacja: woj. małopolskie
Kontakt:

Re: Spadki mocy Cruze 2.0 diesel

Post autor: scott » 21 sie 2019, o 22:18

Ja nigdy nie widziałem. Zdarzyło się jednak raz w korku coś czego nie jestem do końca pewny, było to w pochmurny dzień. Widziałem w lusterku przez kilka sekund taką chmurę wyrazistego białego dymu, ale nie wiem czy to było z mojego (bo wtedy jakoś rozpoczynał się proces regeneracji), czy to z innego samochodu, czy to może z jakiegoś papierosa.

W tym poście jeden z użytkowników wypowiada się na temat: viewtopic.php?p=139322#p139322

wojtas01
Specjalista
Posty: 385
Rejestracja: 6 kwie 2018, o 20:37
Reputacja: 0
Imię: Wojciech
Samochód: Cruze 2.0 LT+ 163KM
Silnik: LNP
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Spadki mocy Cruze 2.0 diesel

Post autor: wojtas01 » 24 sie 2019, o 23:53

Dziś ponownie przy pomocy VXDiag sprawdziłem 2 rzeczy:

1. Elektromagnetyczny zawór pozycjonowania łopatki turbosprężarki - polecenie nasterowania pozycji łopatek

2. Zawór sterujący kanału ssącego kolektora dolotowego - polecenie nasterowania zaworu

O ile przy poleceniu nasterowania pozycji łopatek wartości pokrywają się z zadanymi to przy poleceniu nasterowania zaworu już tak nie jest. Wygląda to chyba na nieprawidłowe działanie :ocochodzi:

Kochar jeżeli znajdziesz czas to proszę sprawdź te parametry u siebie. Jeżeli ktoś inny ma też taką możliwość to też poproszę o zamieszczenie wyników :wilekiedzieki:

Awatar użytkownika
scott
Specjalista
Posty: 331
Rejestracja: 13 maja 2018, o 14:42
Reputacja: 2
Imię: Scott
Samochód: Cruze LS+ 2010
Silnik: 2.0, LLW, 125KM(92kW) Diesel
Inny samochód: Lexus IS 300h
Lokalizacja: woj. małopolskie
Kontakt:

Re: Spadki mocy Cruze 2.0 diesel

Post autor: scott » 25 sie 2019, o 13:49

Piszę odnośnie "2. Zawór sterujący kanału ssącego kolektora dolotowego - polecenie nasterowania zaworu"

Żeby wydać poprawny 'wyrok' - działa / nie działa, należy porównać różnicę pomiędzy wartością oczekiwaną a zmierzoną. Nie zauważyłem, aby interfejs był w stanie wyświetlić przeliczoną wartość czujnika. Stąd na szybko spisałem sobie wartości napięcia czujnika z filmiku do arkusza i zrobiłem wykresy, aby można było graficznie porównać.

Kilka słów wyjaśnienia.

- Założyłem, że sygnał z czujnika pozycji jest liniowy.
- Stan nasterowany [%] - prawdopodobnie jest to żądana pozycja zamknięcia klap wyrażona w procentach. Dlaczego zamknięcia? Wg. założeń idei klap wirowych powinny one być otwierane dopiero w momentach zwiększonego obciążenia. Na nagraniu silnik był w 'idle', a komputer wskazywał nasterowanie w 100%. Stąd mogłem odczytać maksymalne napięcie na sensorze.
- Nie potrafię wytłumaczyć w 100%, dlaczego gdy wymuszasz konkretne nasterowanie przyciskiem, to w tabeli powyżej pojawiają się nieco inne wartości. Stawiam na to, że tam wyświetlany jest 'duty cycle' sygnału PWM zadanego przez ECU w celu osiągnięcia zadanej pozycji.
- zamieszczam dwa screeny z wykresami:
--- Pierwszy z nich zakłada, że minimalne napięcie na czujniku pozycji to 0V. Wtedy na wykresie, w dolnych zakresach wysterowania widać rozbieżności pomiędzy wartościami oczekiwanymi a zmierzonymi.
--- Drugi screen zakłada, że minimalne napięcie na czujniku pozycji jest większe od 0V. Wg. mnie jest to bardziej prawdopodobny scenariusz, ponieważ wiele czujników, których wyjściowy sygnał jest analogowy ma zdefiniowane diagnostyczne zakresy zarówno od dołu jak i od góry (zazwyczaj nie są one większe niż 0.5V). Służyć ma to temu, że ECU jest w stanie wykryć, kiedy dany czujnik został uszkodzony bądź wystąpiło uszkodzenie przewodów - sygnał 0V, bądź zasilania (5V / 12V). Nie mając żadnych danych pomiarowych, założyłem że sygnał minimalny na czujniku to 0.27V. W tej sytuacji w całym zakresie sygnał zmierzony jest bliski sygnału spodziewanego.
Załączniki
Założono, że sygnał minimalny na czujniku to 0V
Założono, że sygnał minimalny na czujniku to 0V
Założono, że sygnał minimalny na czujniku jest > 0V (wytypowano 0.27V)
Założono, że sygnał minimalny na czujniku jest > 0V (wytypowano 0.27V)

wojtas01
Specjalista
Posty: 385
Rejestracja: 6 kwie 2018, o 20:37
Reputacja: 0
Imię: Wojciech
Samochód: Cruze 2.0 LT+ 163KM
Silnik: LNP
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Spadki mocy Cruze 2.0 diesel

Post autor: wojtas01 » 25 sie 2019, o 14:23

Scott na tym drugim teście odnośnie "zaworu sterującego kanału ssącego kolektora dolotowego - polecenie nasterowania zaworu" stan nasterowania nie pokrywa się jak zauważyłeś z wyświetlanym na samej górze parametrem polecenie nasterowania zaworu (...) . W łopatkach turbosprężarki ten parametr prawie idealnie się pokrywa (czasem różnica ledwie 1%), natomiast tu duże, znaczące różnice i dodatkowo wahania. Praktycznie oscyluje w granicach 30-60% przy zmianie nasterowania od 5 do 95 %.
O ile dobrze pamiętam jest to sprawdzenie opisane w TIS jednak wczoraj nie mogłem tego znaleźć . Napięcia na czujniku owszem zmieniają się liniowo ale wciąż zastanawia mnie dlaczego % nie zgadza się. Dlaczego taki "duty cycle" nie występuje w łopatkach turbosprężarki ?
Dziękuję Ci za wypowiedź i interpretację. Jak uda mi się znaleźć opis tego sprawdzenia w TIS to zamieszczę je tutaj.

kochar
Wymiatacz
Posty: 1506
Rejestracja: 6 paź 2016, o 17:13
Reputacja: 76
Imię: Jan
Samochód: ORLANDO 2.0l VCDI
Silnik: 163KM, diesel
Lokalizacja: Łódź

Re: Spadki mocy Cruze 2.0 diesel

Post autor: kochar » 25 sie 2019, o 19:37

wojtas01 pisze:
24 sie 2019, o 23:53
Kochar jeżeli znajdziesz czas to proszę sprawdź te parametry u siebie. Jeżeli ktoś inny ma też taką możliwość to też poproszę o zamieszczenie wyników :wilekiedzieki:
Tak na szybko wstawiam i coś u mnie te wykresy nie za bardzo :zdegustowany:
Elektromagnetyczny zawór pozycjonowania łopatki turbosprężarki - polecenie nasterowania pozycji łopatek https://drive.google.com/file/d/1XriTc6 ... sp=sharing

Zawór sterujący kanału ssącego kolektora dolotowego - polecenie nasterowania zaworu https://drive.google.com/file/d/1L3F78N ... sp=sharing
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)

Awatar użytkownika
scott
Specjalista
Posty: 331
Rejestracja: 13 maja 2018, o 14:42
Reputacja: 2
Imię: Scott
Samochód: Cruze LS+ 2010
Silnik: 2.0, LLW, 125KM(92kW) Diesel
Inny samochód: Lexus IS 300h
Lokalizacja: woj. małopolskie
Kontakt:

Re: Spadki mocy Cruze 2.0 diesel

Post autor: scott » 25 sie 2019, o 21:33

Dzięki @kohar za nagrania. Wydać, że w Twoim samochodzie zachowuje się podobnie.

@wojtas01 mam pewną teorię dlaczego tak to wygląda.
Czujnik położenia w tych systemach prawdopodobnie został dodany z konieczności w miarę możliwości precyzyjnego sterowania. Można więc przyjąć, że pełni on przynajmniej dwie funkcje: wykrycia usterek, ale i też jest sygnałem sprzężenia zwrotnego, na podstawie którego ECU jest w stanie utrzymać zadane położenie odpowiednio modyfikując sygnał sterujący.
Moim zdaniem błędne byłoby założenie, że przy sterowaniu pośrednim (elektromagnes -> podciśnienie (czasami też próbujące przeciwdziałać jakiejś sprężynie) można być pewnym, że 10% wysterowania otworzy kanał w 10% itd.
Myślę, że to co można zaobserwować na nagraniach, to właśnie efekt działania sprzężenia zwrotnego,
- klikając przycisk żądasz odpowiedniej pozycji
- ECU wysyła pewien sygnał i jednocześnie odczytuje dane z czujnika, i w zależności jaka jest pozycja odpowiednio zmienia sygnał sterujący. Być może na początku, przez krótka chwilę potrzebuje większego sygnału żeby zmienić pozycję mechaniki, a potem wystarczy mniejszy żeby ją utrzymać.

Spodziewałbym się też innych odczytów sygnału sterującego w przypadku jazdy samochodem, bowiem pojawiają się dodatkowe siły działające na element sterowany, jak na przykład większe ciśnienie powietrza w kolektorze.

Żeby być pewnym trzeba by było zobaczyć oscyloskopem co dzieje się na kablach. Ale moim zdaniem, sterowanie działa dobrze. Najważniejszy jest fakt, że sygnał położenia zmienia się i bardzo zbliżony jest do szacowanego. Co więcej, kilka założeń mamy potwierdzone na dwóch różnych samochodach.

cruiser
Aktywny
Posty: 62
Rejestracja: 23 sie 2018, o 13:15
Reputacja: 0
Imię: Cruiser
Samochód: Captiva 2009 aut
Silnik: 2.0D 150KM
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Spadki mocy Cruze 2.0 diesel

Post autor: cruiser » 21 wrz 2019, o 18:36

wojtas, jakies wiesci z placu boju?

wojtas01
Specjalista
Posty: 385
Rejestracja: 6 kwie 2018, o 20:37
Reputacja: 0
Imię: Wojciech
Samochód: Cruze 2.0 LT+ 163KM
Silnik: LNP
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Spadki mocy Cruze 2.0 diesel

Post autor: wojtas01 » 21 wrz 2019, o 22:37

Auto stoi w serwisie od 17 września bo tak byłem umówiony już na początku miesiąca. Na razie szukają przyczyny kiepskiej korekty wtryskiwaczy... Fakt faktem pozostawia do życzenia .
Jak będę miał wieści z serwisu dam znać

pawelwaw84
Wymiatacz
Posty: 1002
Rejestracja: 24 mar 2014, o 10:23
Reputacja: 11
Imię: Paweł
Samochód: Captiva lift 2013
Silnik: 2.0d 163KM
Lokalizacja: Ząbki k.Warszawy
Kontakt:

Re: Spadki mocy Cruze 2.0 diesel

Post autor: pawelwaw84 » 22 wrz 2019, o 10:36

Czy cos bylo robione przy przeplywomierzu? Wymiana, czyszczenie?

wojtas01
Specjalista
Posty: 385
Rejestracja: 6 kwie 2018, o 20:37
Reputacja: 0
Imię: Wojciech
Samochód: Cruze 2.0 LT+ 163KM
Silnik: LNP
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Spadki mocy Cruze 2.0 diesel

Post autor: wojtas01 » 22 wrz 2019, o 11:33

Tak. Najpierw czyszczony a potem wymieniony " na ślepo" na nowy z Korei. Był również wuczany .

wojtas01
Specjalista
Posty: 385
Rejestracja: 6 kwie 2018, o 20:37
Reputacja: 0
Imię: Wojciech
Samochód: Cruze 2.0 LT+ 163KM
Silnik: LNP
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Spadki mocy Cruze 2.0 diesel

Post autor: wojtas01 » 29 wrz 2019, o 22:22

Serwis się poddał . Proponuje mi na własną rekę ( tzn. w wybranym przeze mnie serwisie) wgrać ponownie oprogramowanie do sterownika silnika. Wg nich trzeba dojść dlaczego korekty wtrysków są poza normą i może sprawiać problemy ECU.
Wgram najnowsze oprogramowanie do sterownika silnika w ASO i zobaczymy czy to coś zmieni. Osobiście wątpię. Jeżeli to nic nie wniesie poszukam serwisu z urządzeniem EDIA-PRO.

cruiser
Aktywny
Posty: 62
Rejestracja: 23 sie 2018, o 13:15
Reputacja: 0
Imię: Cruiser
Samochód: Captiva 2009 aut
Silnik: 2.0D 150KM
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Spadki mocy Cruze 2.0 diesel

Post autor: cruiser » 30 wrz 2019, o 10:38

Eh przekleństwa same się cisną na usta. Czy te Chevrolety to naprawdę taka kosmiczna technologia? W życiu miałem najróżniejsze samochody i jeszcze się nie spotkałem z takimi problemami mega trudnymi do rozwiązania.
W swojego kapcia wpakowalem 10k a problemow z dpfem, małą mocą czy spalaniem nie udało się mechanikom rozwiązać... Drama...

wojtas01
Specjalista
Posty: 385
Rejestracja: 6 kwie 2018, o 20:37
Reputacja: 0
Imię: Wojciech
Samochód: Cruze 2.0 LT+ 163KM
Silnik: LNP
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Spadki mocy Cruze 2.0 diesel

Post autor: wojtas01 » 30 wrz 2019, o 12:13

Zgadzam się .

wojtas01
Specjalista
Posty: 385
Rejestracja: 6 kwie 2018, o 20:37
Reputacja: 0
Imię: Wojciech
Samochód: Cruze 2.0 LT+ 163KM
Silnik: LNP
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Spadki mocy Cruze 2.0 diesel

Post autor: wojtas01 » 2 paź 2019, o 22:06

Dodam ,że czuć gryzący zapach spalin jak się stoi z tyłu auta.
Czy w pełni zdrowym Cruzie tez macie duże opóźnienie po nacisnieciu mocniejszym pedału przyspieszenia ? Czy reaguje raczej bez zwłoki?

wojtas01
Specjalista
Posty: 385
Rejestracja: 6 kwie 2018, o 20:37
Reputacja: 0
Imię: Wojciech
Samochód: Cruze 2.0 LT+ 163KM
Silnik: LNP
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Spadki mocy Cruze 2.0 diesel

Post autor: wojtas01 » 8 paź 2019, o 18:04

Wgranie nowego, zaktualizowanego oprogramowania do ECU nie przyniosło poprawy (wydanie kalibracji serwisowej J30X MY11/12 w celu zmniejszenia grzechotania DMF w stanie wyłączenia kluczyka i P200A).

Trzeba się skupić na znalezieniu przyczyny dlaczego korekta wtryskiwaczy jest poza normą ( a wtryskiwacze zregenerowane fachowo zgodnie z technologią Delphi). Potrzebuje serwisu z urządzeniem EDIA-PRO. Znalazłem jeden ale będą go mieli dostępnego dopiero w połowie listopada...
Jeżeli ktoś zna serwis z urządzeniem EDIA-PRO to proszę o info.

cruiser
Aktywny
Posty: 62
Rejestracja: 23 sie 2018, o 13:15
Reputacja: 0
Imię: Cruiser
Samochód: Captiva 2009 aut
Silnik: 2.0D 150KM
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Spadki mocy Cruze 2.0 diesel

Post autor: cruiser » 8 paź 2019, o 21:20

wojtas, a coś tak się przysłowiowo 'uczepił' tego akurat systemu do diagnostyki CR? co zrobisz, jak wyjdzie, że jest OK?
korekty mogą być efektem jakichś problemów np. ze sprężaniem mieszanki. Na ile pewny jesteś mechanicznie silnika?

wojtas01
Specjalista
Posty: 385
Rejestracja: 6 kwie 2018, o 20:37
Reputacja: 0
Imię: Wojciech
Samochód: Cruze 2.0 LT+ 163KM
Silnik: LNP
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Spadki mocy Cruze 2.0 diesel

Post autor: wojtas01 » 20 paź 2019, o 20:10

Jak wyjdzie, że jest OK to nie będę upatrywał w nim problemu. Auto ma przebłyski dynamicznej pracy więc to raczej nie problem mechaniczny silnika. Ciśnienie sprężania zmierzone poprzez wyjęcie świec żarowych i wyszło bez uwag. Nie ma różnic nawet zbliżonych do 10% na poszczególnych cylindrach. Przypominam, że auto było hamowane i wyszło 166KM.
W tym tygodniu oddaje auto do elektronika samochodowego. Zobaczymy...
Dodam, że sporadycznie wyskakuje mi błąd P200A podczas wypalania DPF . Wyskoczył też ostatnio błąd P068A.
Auto głośniej chodzi , tak jakby burczało i czasem jest a czasem nie "odczucie włączenia" turbo... Tego chyba nie trzeba tłumaczyć.

cruiser
Aktywny
Posty: 62
Rejestracja: 23 sie 2018, o 13:15
Reputacja: 0
Imię: Cruiser
Samochód: Captiva 2009 aut
Silnik: 2.0D 150KM
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Spadki mocy Cruze 2.0 diesel

Post autor: cruiser » 21 paź 2019, o 11:10

a do diesellandu dzwoniles? maja tam handlowcow paru, moze akurat ktorys sprzedawal do jakiegos warsztatu w Twojej okolicy

wojtas01
Specjalista
Posty: 385
Rejestracja: 6 kwie 2018, o 20:37
Reputacja: 0
Imię: Wojciech
Samochód: Cruze 2.0 LT+ 163KM
Silnik: LNP
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Spadki mocy Cruze 2.0 diesel

Post autor: wojtas01 » 21 paź 2019, o 11:22

Pisałem do firmy która bezpośrednio sprzedaje EDIA-PRO i nie mają takich danych ;-) . Pewnie RODO.
Dzięki za podpowiedź . Zapytam się diesellandu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cruze Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości