Chłodniczka oleju - wyciek

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
woldan
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 1 lis 2016, o 19:56
Reputacja: 0
Imię: Greg
Samochód: Cruze 1.8 - 2010
Silnik:
Lokalizacja: EKU
Kontakt:

Chłodniczka oleju - wyciek

Post autor: woldan » 1 lis 2016, o 20:06

Witam

Nie mogę się doszukać info odnośnie awarii uszczelek chłodnicy oleju. w płynie chłodnicy pojawił się olej. Kiedyś widziałem na forum ch-org takie posty ale tu nie mogę tego odnaleźć. Proszę o pomoc, może ktoś już opanował taką awarię i może się podzielić doświadczeniem.

Awatar użytkownika
huri_khan
Zasłużony dla forum
Posty: 5067
Rejestracja: 9 sie 2013, o 09:29
Reputacja: 74
Imię: Robert
Samochód: Kia Proceed
Silnik: 1,4 T
Inny samochód: Ford Mondeo
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: chłodniczka oleju- wyciek

Post autor: huri_khan » 1 lis 2016, o 20:17

Ja miałem, puściły uszczelki tej chłodnicy. Sama chłodnica była szczelna.
http://forum.chevroletteampoland.com/vi ... 125#p20813
240 000 km z Chevroletem w zupełności wystarczyło :)

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23830
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 255
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: chłodniczka oleju- wyciek

Post autor: etac » 1 lis 2016, o 20:22

Przecież na starym forum jest temat nadal widoczny: http://www.chevi.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=4982
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

woldan
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 1 lis 2016, o 19:56
Reputacja: 0
Imię: Greg
Samochód: Cruze 1.8 - 2010
Silnik:
Lokalizacja: EKU
Kontakt:

Re: chłodniczka oleju- wyciek

Post autor: woldan » 1 lis 2016, o 20:30

Dziękuję za pomoc. Nie mogłem odnaleźć tej strony.

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23830
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 255
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: chłodniczka oleju- wyciek

Post autor: etac » 1 lis 2016, o 20:37

Do strony jest dostęp tylko poprzez nasze forum. Linki są w każdym dziale.
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

Robbo
Profesjonalista
Posty: 820
Rejestracja: 28 cze 2015, o 14:31
Reputacja: 0
Imię: Robert
Samochód: Orlando LPG automat
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: chłodniczka oleju- wyciek

Post autor: Robbo » 2 lis 2016, o 19:58

woldan pisze:Witam

Nie mogę się doszukać info odnośnie awarii uszczelek chłodnicy oleju. w płynie chłodnicy pojawił się olej. Kiedyś widziałem na forum ch-org takie posty ale tu nie mogę tego odnaleźć. Proszę o pomoc, może ktoś już opanował taką awarię i może się podzielić doświadczeniem.
Jak przebieg?

woldan
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 1 lis 2016, o 19:56
Reputacja: 0
Imię: Greg
Samochód: Cruze 1.8 - 2010
Silnik:
Lokalizacja: EKU
Kontakt:

Re: chłodniczka oleju- wyciek

Post autor: woldan » 9 lis 2016, o 13:57

Pierwsze objawy zauważyłem przy 150t ale dojeździłem do 190t. i czas najwyższy to zrobić. Jestem 2 właścicielem i nie wiem czy było coś robione wcześniej.

woldan
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 1 lis 2016, o 19:56
Reputacja: 0
Imię: Greg
Samochód: Cruze 1.8 - 2010
Silnik:
Lokalizacja: EKU
Kontakt:

Re: chłodniczka oleju- wyciek

Post autor: woldan » 9 lis 2016, o 14:15

A jak z prowadnicą bagnetu i śrubami kolektora sobie poradziliście??

bibi
Świeżak
Posty: 42
Rejestracja: 20 kwie 2016, o 21:16
Reputacja: 0
Imię: Piotr
Samochód: Cruze 1.6 113KM +LPG
Silnik:
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: chłodniczka oleju- wyciek

Post autor: bibi » 9 lis 2016, o 23:00

Ja nie miałem ze śrubami żadnego problemu. Trzeba tylko dobrego klucza użyć żeby ich nie obrobić.
Jak wyciągnięte rurkę bagnetu z misy to musisz w to miejsce włożyć kawałek szmatki bo będzie olej wycierać. Chyba, że będziesz od razu zmieniać olej to wcześniej go spuść.

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
endriu333
Profesjonalista
Posty: 982
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 15:54
Reputacja: 7
Imię: Andrzej
Samochód: Spark
Silnik: 1.2 PB
LPG: Landirenzo Omegas
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: chłodniczka oleju- wyciek

Post autor: endriu333 » 18 gru 2016, o 13:43

Dopadła i mnie ta usterka...przebieg prawie 137kkm...będę robił komplet uszczelek + wymiana płynu chlodzacego... Ktoś przYpomni jaki koszt materiałów i czy da radę kupić poza ASO? Jak będą osoby zainteresowane to moge zrobić manual.... Właśnie, Ci którzy mieli taką awarie- ile na niej zrobiliście? Nie ukrywam, że średnio chce mi się to robić w te mrozy....macie jakieś teorie na ten temat?
Suzuki SX-4 S-cross 1.4 PB hybrid MY2021 +LPG KME Sky Direct / Chevrolet Spark MY2011 1.2 + LPG LandiRenzo Omegas / Suzuki GSX 1250 FA "Bandit" MY2017 1.255 PB

Robbo
Profesjonalista
Posty: 820
Rejestracja: 28 cze 2015, o 14:31
Reputacja: 0
Imię: Robert
Samochód: Orlando LPG automat
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: chłodniczka oleju- wyciek

Post autor: Robbo » 18 gru 2016, o 14:05

Według zdobytych informacji nie polecam uszczelek nie orginalnych! Tyczy się to uszczelek chłodniczki olejowej, oraz magistrali chłodzenia. Odnośnie korektora wydechowego to mogą być zamienniki i uszczelka rury wydechowej w ASO kosztowała ponad 50 zł a w Autoparts-e nabyłem kilka kilkanaście zł. Jedyny makament jest wymontowanie kolektora wydechowego rozłączenie kolektora z rurą wydechowy w moim przypatku urwanie szpilki. Konieczność wiercenia i gwintowania kolektora wydechowego

Awatar użytkownika
endriu333
Profesjonalista
Posty: 982
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 15:54
Reputacja: 7
Imię: Andrzej
Samochód: Spark
Silnik: 1.2 PB
LPG: Landirenzo Omegas
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: chłodniczka oleju- wyciek

Post autor: endriu333 » 18 gru 2016, o 14:45

Żeś mnie pocieszyl.... A długo czekales w Aso na części...chcę dużo pojeździć po świętach i nowym roku (narty itp.) i tak sobie myślę że jak tego nie zrobię to zapaskudze nagrzewnice....
Suzuki SX-4 S-cross 1.4 PB hybrid MY2021 +LPG KME Sky Direct / Chevrolet Spark MY2011 1.2 + LPG LandiRenzo Omegas / Suzuki GSX 1250 FA "Bandit" MY2017 1.255 PB

bibi
Świeżak
Posty: 42
Rejestracja: 20 kwie 2016, o 21:16
Reputacja: 0
Imię: Piotr
Samochód: Cruze 1.6 113KM +LPG
Silnik:
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: chłodniczka oleju- wyciek

Post autor: bibi » 18 gru 2016, o 16:16

Sporo informacji jak wymienić uszczelki znajdziesz na forum .org.
Ja uszczelki kupiłem w serwisie opla - Wziąłem tylko 3 obowiązkowe dużą i dwie mniejsze do uszczelnienia magistrali olejowej. Koszt około 136zł. Czekałem na nie 2 dni. Pytałem wcześniej w sklepie z częściami o uszczelki elringa (bo mają w ofercie takowe) ale niestety nie były dostępne - może coś się w tym temacie już zmieniło i jest alternatywa dla oryginalnych.
Pozostałe uszczelki wykorzystałem ponownie bo nie były uszkodzone i bez problemów udało się je zdemontować.
Ja wymieniałem zaraz po nowym roku i widzę, że Ciebie dorwało w podobnym terminie. Lepiej napraw przed planowanymi wyjazdami. Teraz masz olej w płynie a gorzej jak płyn wpadnie do oleju.

Awatar użytkownika
endriu333
Profesjonalista
Posty: 982
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 15:54
Reputacja: 7
Imię: Andrzej
Samochód: Spark
Silnik: 1.2 PB
LPG: Landirenzo Omegas
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: chłodniczka oleju- wyciek

Post autor: endriu333 » 18 gru 2016, o 16:20

Zdecydowanie masz racje, jutro wale do Aso a wiecZorem zacznę demontaż....długo sie Tobie zeszło z robotą?
Bibi a powiedz mi-olej trzeba wymienić? Płyn chłodniczy będę zmieniał...A Ty zmieniłeś?
Suzuki SX-4 S-cross 1.4 PB hybrid MY2021 +LPG KME Sky Direct / Chevrolet Spark MY2011 1.2 + LPG LandiRenzo Omegas / Suzuki GSX 1250 FA "Bandit" MY2017 1.255 PB

bibi
Świeżak
Posty: 42
Rejestracja: 20 kwie 2016, o 21:16
Reputacja: 0
Imię: Piotr
Samochód: Cruze 1.6 113KM +LPG
Silnik:
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: chłodniczka oleju- wyciek

Post autor: bibi » 18 gru 2016, o 16:56

Kilka godzin pracy - zaczniesz rano to do południa się wyrobisz.
Musisz spuścić płyn chłodzący, oleju nie zmieniałem wtedy ale podczas demontażu chłodniczki trochę się go wyleje więc dolewka będzie potrzebna. Pamiętaj, że wyciągając bagnet z rurka prowadzącą otwór po nim musisz sobie zaślepić by olej nie wyciekał. Chyba filtr oleju zmieniłem wtedy. Jeśli wymiana oleju ma wypaść Ci niedługo to zrób sobie przy jednej robocie ;)
Koniecznie musisz zdemontować zbiorniczek płynu i go wypłukać z oleju i majonezu który się tam odłożył -benzyna ładnie to rozpuści. Problemem jest wewnętrzna labiryntowa budowa zbiorniczka bo ciężko wszystko wylać. Ja zlany płyn z olejem odstałem, zebrałem olej z wierzchu i odlałem ten czysty i nim zalałem układ, żeby wypłukać olej który mógł się osadzić gdzieś w kanałach dopiero po takiej akcji polecam zalanie w pełni nowym płynem. Płukanki innej nie stosowałem.
Z innych nieprzewidzianych rzeczy to uważaj dokręcając śruby trzymające rurkę wodną do obudowy termostatu (tzw. ośmiornicy). Mi coś tam krzywo się wkręcała jedna śrubka i niewiele brakło aby mi pękła ta obudowa w miejscu wkręcanej śrubki (a cena jej zacna).
Teraz mi z kolei złącze elastyczne wydechu poleciało i muszę wstawić nową plecionkę - obwiniam za to między innymi demontaż kolektora przy tej naprawie. Poruszało się i po kilku miesiącach przepaliło.

Robbo
Profesjonalista
Posty: 820
Rejestracja: 28 cze 2015, o 14:31
Reputacja: 0
Imię: Robert
Samochód: Orlando LPG automat
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: chłodniczka oleju- wyciek

Post autor: Robbo » 18 gru 2016, o 17:58

Poczytaj trochę na forum temat

Olej w układzie chłodzenia w silniku F18D4 ale skąd

viewtopic.php?f=75&t=2195&p=60685&hilit ... zku#p60685



Spróbuj w ASO ŻOLIBORZ oni są w miarę dobrze zaopatrzony magazyn i negocjuj cenę !

Awatar użytkownika
endriu333
Profesjonalista
Posty: 982
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 15:54
Reputacja: 7
Imię: Andrzej
Samochód: Spark
Silnik: 1.2 PB
LPG: Landirenzo Omegas
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: chłodniczka oleju- wyciek

Post autor: endriu333 » 18 gru 2016, o 18:58

bibi pisze:Teraz mi z kolei złącze elastyczne wydechu poleciało i muszę wstawić nową plecionkę - obwiniam za to między innymi demontaż kolektora przy tej naprawie. Poruszało się i po kilku miesiącach przepaliło.
kolego bibi problem w tym, że olej zmieniałem niecałe 2kkm temu i tak mi trochę go "żal" ale wiadomo jak coś to doleję aczkolwiek filtra wolałbym nie ruszać, co do złącza elastycznego to przy wymianie oleju zauważyłem, że siatka już jest na nim całkowicie pęknięta więc też obstawiam, że najpóźniej do lata zacznie "pierdzieć" .... niestety cruze już mają trochę lat no i przebiegu co powoduje jakieś tam usterki - szkoda tylko, że w tak upierdliwych terminach :)
Suzuki SX-4 S-cross 1.4 PB hybrid MY2021 +LPG KME Sky Direct / Chevrolet Spark MY2011 1.2 + LPG LandiRenzo Omegas / Suzuki GSX 1250 FA "Bandit" MY2017 1.255 PB

Awatar użytkownika
endriu333
Profesjonalista
Posty: 982
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 15:54
Reputacja: 7
Imię: Andrzej
Samochód: Spark
Silnik: 1.2 PB
LPG: Landirenzo Omegas
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: chłodniczka oleju- wyciek

Post autor: endriu333 » 20 gru 2016, o 18:40

Update: dla potomnych - cała operacja trwała 7 godzin tzn.: 5 godzin rozkręcania, wymiany uszczelek i skręcania (oraz czyszczenia zbiorniczka) a prawie 2 godziny trwała wymiana płynu chłodniczego wraz z czyszczeniem całego układu. Czyściłem układ wodą i specjalnym środkiem LM (tzw. odkamieniacz) w sumie nie dlatego, że był zasyfiony tylko dlatego, że tak warto robić przed wymianą płynu. Co do samej usterki - był to wczesny jej etap - jak odlałem płyn chłodniczy do wiaderka to może było jedno skupisko (małe) gdzie były ślady oleju natomiast zbiorniczek miał wyraźne "masło". To na co zwrócić uwagę podczas własnej pracy - wydech - za katalizatorem najlepiej "rozpiąć" kluczem pneumatycznym - poszło u mnie bajka - reszta idzie grzechotką więc mimo, że śruby wyglądają słabo to nie ma z nimi problemu. Ja u siebie aby wyjąć kolektor z katalizatorem lekko dogiąłem rurki klimatyzacji do wiatraka- jak je z powrotem odginałem to miałem wrażenie, że pękną ale udało się bez tego "efektu":) Koszty w jakich zamknąłem się - wszystkie uszczelki oryginał GM - kupione w ASO po rabacie 15 % wyniosły mnie 286zł z groszami....więc tak w miarę do tego płyn chłodniczy i odkamieniacz około 100zł. Zobaczymy teraz na ile ta naprawa starczy - co do wydechu - mocno obejrzałem swoją siatkę (złącze elastyczne) i jest mocno skorodowane - jak dojeżdźę na nim do wiosny to będzie dobrze ale już zaczynam szukać części zamiennej - pewnie ASO albo jaka niewypalona używka...bo zamienników do naszych aut chyba brak jeśli chodzi o wydech. Właśnie takie moje spostrzeżenie - jak ktoś ma tą usterkę chłodniczki oleju to proponuję połączyć ją z wymianą oleju...
Suzuki SX-4 S-cross 1.4 PB hybrid MY2021 +LPG KME Sky Direct / Chevrolet Spark MY2011 1.2 + LPG LandiRenzo Omegas / Suzuki GSX 1250 FA "Bandit" MY2017 1.255 PB

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23830
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 255
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: chłodniczka oleju- wyciek

Post autor: etac » 20 gru 2016, o 18:55

zrob zdjęcie tej faktury, fajnie by poznać ceny i numery katalogowe.
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

Awatar użytkownika
pablo1
Profesjonalista
Posty: 666
Rejestracja: 19 wrz 2016, o 23:06
Reputacja: 0
Imię: Paweł
Samochód: cruze LT
Silnik: 1.6 124 km benzyna
LPG: BRC SQ24
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: chłodniczka oleju- wyciek

Post autor: pablo1 » 20 gru 2016, o 19:44

Gratuluję udanej operacji. Pewnie każdego z nas czeka he he kiedyś. Jak możesz to faktycznie jakieś foto faktury . Przyda się w przyszłości. ;)
pablo1

Awatar użytkownika
huri_khan
Zasłużony dla forum
Posty: 5067
Rejestracja: 9 sie 2013, o 09:29
Reputacja: 74
Imię: Robert
Samochód: Kia Proceed
Silnik: 1,4 T
Inny samochód: Ford Mondeo
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: chłodniczka oleju- wyciek

Post autor: huri_khan » 20 gru 2016, o 21:09

endriu333 pisze:co do wydechu - mocno obejrzałem swoją siatkę (złącze elastyczne) i jest mocno skorodowane - jak dojeżdźę na nim do wiosny to będzie dobrze ale już zaczynam szukać części zamiennej - pewnie ASO albo jaka niewypalona używka...bo zamienników do naszych aut chyba brak jeśli chodzi o wydech.
A nie lepiej podjechać do zakładu zajmującego się wymianą tłumików ?
U mnie spawają plecionki i pamiętam jak w Astrze zrobili to za małe pieniądze około 30-40 zł kosztowała plecionka
240 000 km z Chevroletem w zupełności wystarczyło :)

Awatar użytkownika
endriu333
Profesjonalista
Posty: 982
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 15:54
Reputacja: 7
Imię: Andrzej
Samochód: Spark
Silnik: 1.2 PB
LPG: Landirenzo Omegas
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: chłodniczka oleju- wyciek

Post autor: endriu333 » 21 gru 2016, o 04:02

Tutaj zdjęcia też dodaje się poprzez podlinkowanie np. Poprzez fotosika?
Suzuki SX-4 S-cross 1.4 PB hybrid MY2021 +LPG KME Sky Direct / Chevrolet Spark MY2011 1.2 + LPG LandiRenzo Omegas / Suzuki GSX 1250 FA "Bandit" MY2017 1.255 PB

Awatar użytkownika
Regulus
Zasłużony dla forum
Posty: 4580
Rejestracja: 22 mar 2014, o 20:51
Reputacja: 25
Imię: Andrzej
Samochód: Cruze, Spark
Silnik: 1.8, F18D4, 104 kW
LPG: TAK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: chłodniczka oleju- wyciek

Post autor: Regulus » 21 gru 2016, o 09:42

Można, ale lepiej wrzuć na forum, bo te z zewnętrznych serwerów giną po jakimś czasie. W trybie "Odpowiedz" zakładka "Dodaj załącznik". Wielkość do 1MB.

Awatar użytkownika
C77
Fachman
Posty: 2304
Rejestracja: 29 mar 2015, o 00:20
Reputacja: 8
Imię: Nieomylna Legenda
Samochód: 1st. Cruze on Drive2
Silnik: 18XER
Lokalizacja: Provinz Posen
Kontakt:

Re: chłodniczka oleju- wyciek

Post autor: C77 » 21 gru 2016, o 17:33

Endriu zrób pięknego manuala krok po kroku z fotkami
i dokładnym opisem oraz podaniem numerów potrzebnych kluczy, momentów itd.

7 godzin jak na pierwszy raz - naukę - to dość przeciętny wynik :)
następnym razem spróbuj zejść poniżej 4 ;)

BTW. Bandziora sobie kupiłeś? :D
Niezmordowany Ex-dowódca Org Division Zasłużony dla Forum ORG
Es ist nicht leicht ein Gott zu sein

Obrazek
Ja na Drive2

Awatar użytkownika
Sebastian
Moderator
Posty: 3977
Rejestracja: 12 sie 2013, o 22:45
Reputacja: 44
Imię: Sebastian
Samochód: 2x Lacetti 1.4&1.6
Silnik:
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: chłodniczka oleju- wyciek

Post autor: Sebastian » 22 gru 2016, o 11:56

Wymień sobie samą złączkę elastyczną, nie ma co się bawić w używki bo będzie to samo. Plecionka z 20-50zł (zależnie od wymiaru) i spawanie 40-50zł (tyle u mnie, Warszawa pewnie więcej).
Serwisowanie, naprawa, montaż: klimatyzacji, wentylacji, systemów ogrzewania - kontakt PW.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cruze Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 3 gości