Metaliczny dźwięk, chrobotanie cruze

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
Cruzeols
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 3 cze 2021, o 18:57
Reputacja: 0
Imię: Adrian
Samochód: Cruze
Silnik: 1.6, 113km, benzyna
LPG: BRC SQ32
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Metaliczny dźwięk, chrobotanie cruze

Post autor: Cruzeols » 3 cze 2021, o 19:20

Witam Was!
Zwracam się z problemem który mnie meczy od roku.

Któregoś razu wracając z trasy i jadąc po drodze z kamieni miałem wrażenie jakbym tłumik ciągnął po drodze. Sprawdziłem tłumik ok a więc pojechałem. Byłem u trzech mechaników co to jest to żaden nie potrafi stwierdzić. A najgorsze że żeby to wywołać to trzeba się przejechać po drodze z kamieni, na asfalcie nie ma szans że ten dźwięk wystąpi. Nie ma pojęcia co to może być. Jakies dwa lata temu wymieniałem całą rurę gdzie jest łącznik elastyczny na bosal od astry j (w załączniku), podejrzewam że ten zamiennik może tak brzęczyc. Ale jak go szarpie ręką, czy uderzam to żadnego dźwięku. Udało mi się nagrać ten dźwięk, link poniżej. Słuchajcie do końca, w końcówce najbardziej wyraźne.

https://drive.google.com/file/d/1J6IEqo ... p=drivesdk

Może ktoś z was miał podobny problem, wie gdzie szukać?
Załączniki
Screenshot_20210603-191802.png

Diego23
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: 29 paź 2016, o 19:13
Reputacja: 1
Imię: Janusz
Samochód: Cruze 1.8 LPG LS+
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Metaliczny dźwięk, chrobotanie cruze

Post autor: Diego23 » 6 lip 2021, o 20:35

Brzmi jak jakaś blacha - może rzuć okiem czy plecionka jest cała i czy nie oderwał się od niej jakiś kawalek blachy ktory tlucze się na rurze. W paserati mamy mialem tak ze zardzewiała oslona tarczy hamulcowej - kiedys przekrzywila sie podczas jazdy i dzwiek byl podobny. Sprawdz czy we wnece na kolo zapasowe nie tlucze się hak, czy jakieś klucze

Cruzeols
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 3 cze 2021, o 18:57
Reputacja: 0
Imię: Adrian
Samochód: Cruze
Silnik: 1.6, 113km, benzyna
LPG: BRC SQ32
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Metaliczny dźwięk, chrobotanie cruze

Post autor: Cruzeols » 14 lip 2021, o 21:39

Wymienię chyba w ciemno ten łącznik. W kole zapasowym nic nie ma bo na dniach LPG założyłem. Jeszcze przed wymianą łącznika sprawdzę czy przy kołach jakaś osłona nie stuka

Cruzeols
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 3 cze 2021, o 18:57
Reputacja: 0
Imię: Adrian
Samochód: Cruze
Silnik: 1.6, 113km, benzyna
LPG: BRC SQ32
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Metaliczny dźwięk, chrobotanie cruze

Post autor: Cruzeols » 9 sie 2021, o 20:54

A więc sprawdziłem od dołu, łącznik elastyczny w super stanie. Rozebrałem jedno koło, tracze, klocki itp. Po testach zauważyłem że na ,,kocich łbach,, jest dużo mniejszy dźwięk, więc rozebrałem drugie koło. Dzięki teraz zdążają się sporadycznie. Osłona tarczy nigdzie nie szorowała, tak naprawdę nie znalazłem tam nic podejrzanego. Myślę że mogą to być blaszki trzymające klocek. Dziwne jest to że wymieniałem klocki o tarcze na TRW 30 tys km temu i po klockach nie widzę dużego zużycia natomiast na tarczy jest już minimalny rant. No i bardzo pylą te klocki więc kolejne będą innej firmy. Dzięki za pomoc! :)

Awatar użytkownika
Sempu97
Bywalec
Posty: 184
Rejestracja: 10 lut 2020, o 06:48
Reputacja: 1
Imię: Piotr
Samochód: Cruze
Silnik: 1.8, 2H0, 141KM
LPG: KME Nevo, wtryski barracuda
Lokalizacja: Pilica
Kontakt:

Re: Metaliczny dźwięk, chrobotanie cruze

Post autor: Sempu97 » 10 sie 2021, o 12:29

Miałem podobny problem, jechałem po drodze gdzie dziury łatali dzień wcześniej i jeden kamyczek wpadł mi między tarcze a Osłonę. Od razu się zatrzymałem bo dźwięk był taki jakbym jakąś blachę pod samochodem ciągnął.
Chevrolet Cruze 1.8

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cruze Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości