Spadek mocy powyżej 2tys obrotów 2.0

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
Milwo
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2024, o 02:30
Reputacja: 0
Imię: Kamil
Samochód: Cruze
Silnik: 2.0, 163KM, diesel
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Spadek mocy powyżej 2tys obrotów 2.0

Post autor: Milwo » 29 mar 2024, o 02:53

Dzień dobry
Mam problem z moim cruze 2.0 163km 2012 160tys przebiegu. Mianowicie powyżej 2tys obrotów nie ma charakterystycznego kopnięcia i pełnej mocy(obroty rosną auto słabo przyśpiesza np na biegu 3 3.5tys obrotów to aktualnie 80km/h jak dobrze pamiętam przed usterką prędkość wynosiła 110/120 przy tych samych obrotach). Dzieje się tak odkąd mój już były mechanik urwał wężyk od sterowania gruszką na kolektorze i postanowił ta informacje zataić w efekcie chciałem przyspieszyć powietrze leciało w zamknięte klapy kolektora i wszystkie się poobrywały. Kolektor już jest nowy, żadnych nieszczelności nie ma, żadnych błędów nie zgłasza po podpięciu do komputera. Natomiast co wydało mi się dziwne komputer pokazuje że przepustnica jest otwarta cały czas w 16% bez znaczenia czy dodaje gazu czy jest na biegu jałowym. Przepustnice sprawdziłem ręką, otwiera i zamyka się bez problemu. Dodatkowo komputer pokazuje parametr taki jak „obciążenie silnika” na poziomie 80% nawet jak mam 1300 obrotów po troche mocniejszym wciśnięciu pedału gazu ta wartość osiąga 100%. Jedynie jak nie mam nogi wcale na gazie spada do 0.
O co może chodzić?
Z góry dziękuję za pomoc.

kochar
Wymiatacz
Posty: 1513
Rejestracja: 6 paź 2016, o 17:13
Reputacja: 78
Imię: Jan
Samochód: ORLANDO 2.0l VCDI
Silnik: 163KM, diesel
Lokalizacja: Łódź

Re: Spadek mocy powyżej 2tys obrotów 2.0

Post autor: kochar » 29 mar 2024, o 08:26

Milwo pisze:
29 mar 2024, o 02:53
Natomiast co wydało mi się dziwne komputer pokazuje że przepustnica jest otwarta cały czas w 16% bez znaczenia czy dodaje gazu czy jest na biegu jałowym. Przepustnice sprawdziłem ręką, otwiera i zamyka się bez problemu.
Diesel to nie benzyna, przepustnica podczas pracy silnika jest otwarta zamyka się tylko w momencie gaszenia silnika. U mnie Tarqu pokazuje 16,1%. :witam:
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cruze Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości