Spadki mocy Cruze 2.0 diesel

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
wojtas01
Specjalista
Imię: Wojciech
Chevi: Cruze 2.0 LT+ 163KM
Silnik: LNP
Kontakt:

Re: Spadki mocy Cruze 2.0 diesel

Post autor: wojtas01 » 6 lis 2019, o 15:22

Dieselland nie odpisał. Dałem dziś auto do elektryka i dość szczegółowo omówiłem z nim temat. O wynikach poinformuje...
Na pewno odwiedzę serwis z urządzeniem Edia-pro w listopadzie (za około półtora tygodnia) jeżeli aktualny elektryk samochodowy podda się. Przedstawię relację tutaj.
BTW - dziś sprawdzałem przy pomocy VXDiag element grzewczy sondy lambda i nie wiem czy jest ok. Trudno coś intepretować jak nie ma się porównania lub biuletynu technicznego. Aczkolwiek trochę dziwne na logikę , że zmieniając polecenie nasterowania nie zmienia się amperaż na sondzie lambda... Te zmiany lambda z 1 na 2 i odwrotnie miały miejsce jak wentylator się załączał .... Dość często włącza się bez względu na temperaturę cieczy chłodzącej silnika...
Diagnostyka elementu grzewczego sondy lambda

Jeżeli osoby , które mają VXDiag mogłyby sprawdzić u siebie ten parametr byłbym wdzięczny.. :piwo3:

cruiser
Świeżak
Imię: Cruiser
Chevi: Captiva 2009 aut
Silnik: 2.0D 150KM
Kontakt:

Post autor: cruiser » 6 lis 2019, o 15:46

ja bardzo chętnie, ale nie mam sondy :)

u mnie trochę się sytuacja polepszyła po wymianie rur intercooler'a i samego intercoolera - samochód lepiej zbiera się z 'dołu' i trochę DPF wydaje się dłużej żyje. Spalanie ani czasy się nie zmieniły znacząco

kochar
Specjalista
Imię: Jan
Chevi: ORLANDO 2.0l VCDI
Silnik: 163KM, diesel
Kontakt:

Post autor: kochar » 7 lis 2019, o 19:15

Moja " Diagnostyka elementu grzewczego sondy lambda "
https://drive.google.com/file/d/1Z5wbk5 ... sp=sharing
Nie wiem o co chodzi w tej diagnostyce :ocochodzi: ale chyba jest podobnie jak u Ciebie. :piwo3:
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)

wojtas01
Specjalista
Kontakt:

Post autor: wojtas01 » 8 lis 2019, o 22:20

No ja też nie wiem do końca o co kaman w tej diagnostyce sondy lambda. Kiedy współczynnik powinien się zmieniać itp.
Odebrałem auto od elektryka. Poza tym, że sobie pojeździł na mój koszt to żadnej konkretnej diagnozy. Podejrzewa DPF ale mówię mu , że był czyszczony i żadnej poprawy . Poza tym pomiary różnicy ciśnień nie wskazują na problem z tym podzespołem. Jeszcze mi cholera zrobił statyczną regenerację filtra (sic). Dobrze, że zamierzam zrobić w najbliższych dniach wymianę oleju.
Wg niego ten włączający się wentylator nawet na zimnym to wina DPF. Nie podzielam tej opinii bo temperatura DPF na to nie wskazuje jak również w tym czasie nie ma zwiększonego chwilowego spalania co by świadczyło o wypalaniu. Brak logicznego uzasadnienia.
Aaa jeszcze przyczepił się do turbosprężarki , że ma luz wzdłużny... Taki luz , że ja nie mogłem nic wyczuć... Szkoda czasu na takich magików...

wojtas01
Specjalista
Kontakt:

Post autor: wojtas01 » 9 lis 2019, o 23:39

W sumie jak mam VXDiag z GDS2 cóż mi może powiedzieć przeciętny serwis... Wie tyle co ja , osoba nie zajmująca się naprawą samochodów. Tak to niestety wygląda. Wiedza tych Panów w serwisach jest bardzo przeciętna a niektórzy nawet nie potrafią powiedzieć nie wiem a wymyślają nielogiczne diagnozy aby jakoś wyjść na fachowca hehe...
Interesuje mnie teraz póki co diagnostyka przy pomocy EDIA-PRO. Odezwę się po wizycie w serwisie z tym urządzeniem. A swoją drogą tak sobie myślę, że pewnie sporo użytkowników nawet nie wie , ze ich auto nie jeździ tak jak trzeba....

cruiser
Świeżak
Imię: Cruiser
Chevi: Captiva 2009 aut
Silnik: 2.0D 150KM
Kontakt:

Post autor: cruiser » 10 lis 2019, o 00:16

a chciałoby się wierzyć, że chociaż ASO byłoby taką ostatnią deską ratunku

wojtas01
Specjalista
Kontakt:

Post autor: wojtas01 » 10 lis 2019, o 00:21

Niestety nie jest . Byłem w ASO w Olsztynie i Gdańsku. Poziom wiedzy żenujący...

wojtas01
Specjalista
Kontakt:

Post autor: wojtas01 » 10 lis 2019, o 14:01

Tak sobie przypomniałem, że w czerwcu sprawdzałem turbosprężarkę w specjalistycznym serwisie na maszynie firmy CIMAT i nie wrzuciłem tutaj wykresów i wyników do Waszej oceny . Jak widać po jednym z testów turbosprężarka ma wynik negatywny ale człowiek z serwisu zapewniał mnie , że to jest bardzo niewielkie odchylenie i dużo turbo tak ma {:/ :ocochodzi: i on by się tym nie przejmował...Choć z drugiej strony w aucie może się różnie zachowywać... Hmmm
Skonsultuje te wykresy w innym serwisie od turbo.

Turbo Test Raport 1
Turbo Test Raport 2

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cruze Mechanika”