P0304 w Aveo t250 1,4

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
Awatar użytkownika
WINORED
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 13 lut 2023, o 18:22
Reputacja: 3
Imię: Adam
Samochód: Aveo T250
Silnik: 1,4 101 KM
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: P0304 w Aveo t250 1,4

Post autor: WINORED » 12 lut 2024, o 17:02

Korek nie robi "pssssy" sprawdzałem to nawet nie zakręcając korka. Pokrywa zaworów wymieniona wraz z odmą. Sucho , brak świstu przy kanaliku odmy, po odkręceniu korka oleju podczas pracy silnika słychać lekką zmianę obrotów. Na 99% w mojej ocenie pierd....i się komputer , bo oblałem go płynem do spryskiwaczy , niby łącznie pare kropel, ale ... pewnie tak jak całość szajsowato wykonany i coś go boli. Ten 1% w mojej teorii zostawiam, bo P0171 nie pasuje mi. P0300 i wypadanie zapłonu to zgoda pełna, ale raczej nie P0171.
P.S. Pisałem wcześniej że wyciągałem wtryski, czyste jak łza. Zmieniłem ich kolejność miejscami tzn 1z4 , 2z3 dało to tyle że błąd który był jako pierwszy co jest w tytule postu P304 znikł (pojawiał się często wcześniej) zastąpił go P0300 i to szarpanie jak się pojawia to łagodniejsze jest.
Problem szarpania jest od ładnych paru tygodni, ale błąd P0171 od kilku dni, ale zachowanie auta po staremu, nic lepiej nic gorzej.

Odczyt temperatury powietrza zasysanego wygląda dobrze , podciśnienia to samo , lambady identyczne odczyty jak za czasów gdy nie było w/w problemów. Cewka podmieniona, świece, filtry , olej , nawet płukanka nic nie dała ;) Wuj wie co mu jest.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aveo/Kalos Elektryka Elektronika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości