Aveo T250 - wymiana fabrycznego radia 2 din

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
ODPOWIEDZ
RDCX
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 28 paź 2021, o 16:01
Reputacja: 0
Imię: Bartek
Samochód: Chevrolet Aveo T250
Silnik: 1.2 84km
LPG: TAK
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Aveo T250 - wymiana fabrycznego radia 2 din

Post autor: RDCX » 28 paź 2021, o 16:09

Cześć,

Jestem posiadaczem Chevrolet Aveo T250 z 2011 roku z silnikiem 1.2 84km oraz instalacją LPG (dla tematu pewnie mało istotne) :)

Mam obecnie fabryczne radio 2 din z usb mini b na froncie, które chciałbym wymienić na inne. Na chwilę obecną jeżdzę z adapterem usb mini b na normalne usb i już nie raz zdarzyła mi się sytuacja, w której przez przypadek zahaczyłem ręką o wystającego pendrive... W wyniku tego co raz częściej radio strzela focha i nagle przestaje czytać pena.

Pytania:
1) Czy to prawda, że po zmianie radia stracę dźwięki systemowe w postaci braku zapiętych pasów, klikania kierunkowskazów, kluczyka w stacyjce itd? Wyczytałem to gdzieś na forum i chciałbym to potwierdzić.
2) Czy fabryczne radio może mieć kod PIN? Teoretycznie po wymianie akumulatora nie wymagał, ale nie jestem pewien czy tak to działa....
3) Czy możecie pochwalić się swoimi wstawionymi radiami? Mam mocny dylemat jakie radio kupić i jak będzie wyglądać czarne radio bez dotykowego ekranu w szarej desce. Na pewno nie chciałbym przeznaczyć więcej jak 1000 zł + chciałbym jeszcze dobrać kamerę przednią i wsteczną w osobnym budżecie (do rejestrowania sytuacji na drodze). Nie jest mi potrzebna kamera cofania.

Dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Awatar użytkownika
bubu1769
Administrator
Posty: 5811
Rejestracja: 5 wrz 2018, o 16:40
Reputacja: 344
Imię: Bartłomiej
Samochód: Aveo T250
Silnik: 1.4 101KM
Inny samochód: Orlando 1.4T, Meriva A 1.8
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Aveo T250 - wymiana fabrycznego radia 2 din

Post autor: bubu1769 » 28 paź 2021, o 16:45

1. To się tyczy aut gdzie system audio jest bardziej zintegrowany z samochodem tj. Cruze, Orlando, w Aveo dźwięki wydobywają się bezpośrednio z BCM.
2. J/W chociaż ponoć niektóre radia mogły mieć kod ale kilka razy już zmieniałem radio u siebie i nie miałem takiego przypadku, możliwe ze chodziło o radia CLARIONA. W Aveo pierwszej generacji, czyli T200, gdzie było radio 1 DIN Blaupunkta dość często zdarzały się kody.
3. Ja u siebie w radiu wyprowadziłem gniazdo USB z tyłu na przewodzie i wprowadziłem do popielniczki oraz dodałem wyjścia na wzmacniacz ze względu na subwoofer.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aveo/Kalos Elektryka Elektronika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości