Niesprawna przepustnica - falujące obroty.

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
ODPOWIEDZ
alvins23
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 18:28
Reputacja: 0
Imię: Michał
Samochód: Aveo
Silnik:
Lokalizacja: SOSNOWIEC
Kontakt:

Niesprawna przepustnica - falujące obroty.

Post autor: alvins23 » 18 maja 2019, o 22:59

Witam wszystkich bardzo serdecznie :D
Moi drodzy, od pewnego czasu miałem problem z delikatnie falującymi obrotami w moim Chevrolecie Aveo 1.4 (2008r) hatchback. Więc postanowiłem przeczyścić silniczek krokowy, jednak po zdjęciu węża doprowadzającego powietrze do przepustnicy, okazało się, że jest ona elektroniczna, i są do niej doprowadzone przewody z cieczy chłodzącej. Postanowiłem wyjąć przepustnicę i przeczyścić ją, z zebranego nagaru, jednak po montażu, obroty jeszcze bardziej falowały, czasem przy jeździe , kiedy zdejmowałem nogę z gazu, obroty zostawały na zakresie np. 3 tys. obrotów i dopiero po chwili wracały do normy, na początku myślałem że się przepustnica niezaadoptowana dobrze, więc wyjąłem wtyczkę i powtórzyłem akcję adaptacji. Nic nie pomogło. :zastanawiasie: Po podłączeniu komputera , czujnik pierwszy wskazuje wskazania ok. 15,6, natomiast 2 czujnik położenia szwankuje w zakresie 0-220. Po rozebraniu przepustnicy okazało się, że nie ma jednego z drucików który ma się ocierać o tarczę potencjometryczną. :ocochodzi: Stąd moje zapytanie, co mam dalej z tym robić, jeździć tak dłużej się nie da... korpus przepustnicy ma numer GM 96476990, niestety nie mogę nigdzie jej dostać...myślę czy by część typowo od OPLA GM 55577375 nie pasowała ? Wygląda identycznie, tylko numer części jest inny :ocochodzi: . Może miał ktoś podobny problem i poratuje wiedzą :Y

lukasz001
Świeżak
Posty: 37
Rejestracja: 11 cze 2019, o 17:02
Reputacja: 0
Imię: Łukasz
Samochód: Aveo t200
Silnik: 1.2, 72KM
LPG: Tak
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Re: Niesprawna przepustnica - falujące obroty.

Post autor: lukasz001 » 13 cze 2019, o 20:25

Niestety nie pomogę, ale ja mam pytanie do Ciebie 😅
Czy zawsze po wyjęciu przepływomierza niezbędna jest adaptacja? Jeśli tak to jaka jest procedura?

Aveo 1,2 2006r 72KM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aveo/Kalos Elektryka Elektronika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości