Silnik krokowy, czujnik położenia przepustnicy, map sensor

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
golos
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2017, o 05:59
Reputacja: 0
Imię: Jerzy
Samochód: Aveo
Silnik:
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Silnik krokowy, czujnik położenia przepustnicy, map sensor

Post autor: golos » 26 sie 2017, o 15:06

Mam problemy z odpalaniem na zimnym silniku oraz dopóki się rozgrzeje z obrotami. Z tego co poczytałem to częsta przypadłość w Chevroletach.
Chcę wymienić silniczek krokowy, czujnik położenia przepustnicy i map sensor tyle, że do mojego modelu znalazłem tylko używki z Allegro.
Szukałem też na Aliexpress i są ale co najwyżej do modelu Aveo 1,2, 1150 cm, 63 KM a mój model to Aveo 1.2 1206 cm 84 KM r. 2008 (T-255) sedan.
Na aukcjach ewentualnie tylko tyle, żeby odczytać numer z części ale moje numery można szukać w używkach, nigdzie nie ma nowych części. Może za wyjątkiem map sensora ale cena kosmiczna jak za taką pierdołę. Zamienników też próżno szukać, bo po prostu nie ma na ten temat informacji. Może ktoś coś pomoże, gdzieś kupował albo co.

aferka1970
Świeżak
Posty: 29
Rejestracja: 16 sty 2017, o 11:59
Reputacja: 0
Imię: ewa
Samochód: aveo t300
Silnik:
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: Silnik krokowy, czujnik położenia przepustnicy, map sens

Post autor: aferka1970 » 28 sie 2017, o 18:25

sprawdź czujnik temperatury wody , jak u mnie padł, to też obroty telepały się i odpalałam bez ssania - tyle tylko ,że wyskoczył kod 89.

golos
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2017, o 05:59
Reputacja: 0
Imię: Jerzy
Samochód: Aveo
Silnik:
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Silnik krokowy, czujnik położenia przepustnicy, map sens

Post autor: golos » 31 paź 2017, o 10:46

Silnik krokowy kupiony, czujnik położenia przepustnicy od Chińczyków. Map sensora nie ma no chyba, że za 250 zł. Po w wymianie części oraz dolaniu do benzyny jakiegoś ścierwa do czyszczenia wtryskiwaczy kultura pracy silnika poprawiła się. Rozruch za drugim razem a nie czwartym, dojazd do skrzyżowania na zimnym silniku nie kończy się zdechnięciem. Niestety teraz potrafi szarpać, po przełączeniu z gazu na benzynę wyraźny spadek mocy, jakby go przydławiało. Na gazie i na benzynie potrafi szarpać na wysokich obrotach, na lpg tak zaszarpało, że kontrolka silnika się zapaliła. Po skasowaniu (problem na drugim cylindrze-tak raz miałem jak przez przypadek wypiąłem złączkę gazu na drugim cylindrze przy czym wtedy wyła sygnalizacja uszkodzenia instalacji lpg) dalej trochę szarpie. Na gorącym silniku jakby mniej. Tak ogólnie to nie zawsze. Czyli dalej jakiś problem jest.

Alex72
Aktywny
Posty: 90
Rejestracja: 12 gru 2016, o 14:04
Reputacja: 0
Imię: Aleksander
Samochód: Aveo T255
Silnik: 1.2 72KM
LPG: BRC
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Silnik krokowy, czujnik położenia przepustnicy, map sens

Post autor: Alex72 » 3 lis 2017, o 18:58

Mi pomogła wymiana cewki, oraz świece i przewody

aveo531
Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 28 paź 2018, o 11:03
Reputacja: 0
Imię: Łukasz
Samochód: Aveo 1.2 16v 84KM
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Silnik krokowy, czujnik położenia przepustnicy, map sensor

Post autor: aveo531 » 10 lis 2018, o 13:01

Silnik krokowy jak patrzyłem to chyba tez sam jest w 1.2 16V 84km co w pozostalych.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aveo/Kalos Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości