Aveo T300 1.6 B Skrzypienie przy skrecaniu kołami oraz drgania

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
siwyck
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 10 lut 2023, o 18:15
Reputacja: 1
Imię: Michał
Samochód: Aveo Liftback
Silnik: 1.6 T300 LDE
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Aveo T300 1.6 B Skrzypienie przy skrecaniu kołami oraz drgania

Post autor: siwyck » 28 lut 2024, o 18:58

Aveo T300 1.6 Benzyna 116KM, 85kW 2012r

Witam Serdecznie.
Mam 2 problemy, które chciałbym rozwikłać i mam nadzieję, że ktoś mi tutaj pomoże.

1 problem głowny, który zaczał się od jakiegoś czasu, to przy skrecaniu kierownicą podczas powolnej jazdy lub w miejscu (głownie skęt w prawo) zaczeły się wydobywać dziwne odgłosy, mianowicie jakby ktoś otwierał stare nienaoliwione drzwi.
Zamieszczam filmik https://www.youtube.com/watch?v=Rm6Su5e ... e=youtu.be
Czasem problem znikał, Jak w miejscu kilkanaście razy pokreciłęm szybko to też problem na jakiś czas znikał. Teraz ciągle skrzypi.

2 problem to od dawna czuję drgania przy prędkosći około 70 km/h lub raczej na obrotach 3000+ no i silnik chodzi głośno, drgania są takie, że w lusterku wstecznym nic nie widać, Prędkosci powyżej itd już nie pokazują problemu zamglenia lusterka, lecz samochód jest bardzo głośny.
Myślałem nad wymianą poduszek silnika bo trochę pogrzebałem że to może być to i nie wiem czy to trzeba zakupić oby dwie rzeczy czy tylko jedną
https://allegro.pl/oferta/poduszka-moco ... 5207742301
https://allegro.pl/oferta/lozyskowanie- ... 4148184396

Bardzo serdecznie dziękuę za pomoc. Pozdrawiam

lukaslacetti
Profesjonalista
Posty: 726
Rejestracja: 2 lut 2017, o 10:46
Reputacja: 22
Imię: Łukasz
Samochód: Lacetti
Silnik: 1.6 109KM
LPG: Stag 300 Premium
Lokalizacja: Wo
Kontakt:

Re: Aveo T300 1.6 B Skrzypienie przy skrecaniu kołami oraz drgania

Post autor: lukaslacetti » 29 lut 2024, o 08:53

" Łozyskowanie silnika" to jest poduszka ktorą mocujesz na dole samochodu nie trzeba lewarować silnika aby ją wymienic poprostu odkrecasz i przykrecasz nową
Ale wymienia sie ją gdy występuje nadmoerny luz silnika wyczuwalny najbardizej podczas dodawania i odpuszczania gazu najbardziej na pierwszym biegu samochód będzie nadmiernie żabkował

Ta druga poduszke mocuje sie przy rozrzadzie ma najwiekszy wplyw na drgania silnika ale jak ja bedziesz wymienial to i polecam równiez wymienic ta co sie mocuje po przeciwnej stronie rozrzadu.

Co do skrzypienia moze to byc mc person lozyskowanie lub najbardziej niebezpieczne to sworzeń wachacza
Moze byc tak ze jest uszkodzona oslona i po zimie wypłukał sie z jego wnetrza smar i teraz sie zaciera
A gdy całkiem stanie moze sie urwać a razem z nim całe kolo ze zwrotnicą sie wypnie i będa większe koszta bo moze powyrywac wszystko (mc person, przewód hamulcowy,półoś itd)
A najwazniejsze to to ze to zagraza zyciu Twojemu jak i osób postronnych.


Aha a co do poduszki od strony rozrządu jezeli masz przeznaczyć sporą kwotę jaką jest 400zł poszukaj juz jakiejś dobrej firmy lub sprawdz czy gdzies nieoferują takiej jaka szla na pierwszy montaż
Nieraz po wymianie poduch podejrzanej jakosci moga wystepowac wibracje wieksze niz na starych oryginalnych poduszkach

Na potaku maja widze za 320 zł Oem czyli teoretycznie ori na pierwszy montaż zadzwon zapytaj
Aleeedrogo sobie odpuśc

siwyck
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 10 lut 2023, o 18:15
Reputacja: 1
Imię: Michał
Samochód: Aveo Liftback
Silnik: 1.6 T300 LDE
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Aveo T300 1.6 B Skrzypienie przy skrecaniu kołami oraz drgania

Post autor: siwyck » 29 lut 2024, o 13:50

Witaj. Dzięki za odp. No właśnie ogólnie chciałem wymienić poduszki bo drgania są spore. Czyli ile jest tych poduszek - 3 sztuki?
Mogę prosić o jakieś linki/namiary/nr tych poduszek?

Jeśli chodzi o zimę, nie było u mnie zimy, samochód nie poruszał się zbytnio po zimie, no i jest garażowany.

lukaslacetti
Profesjonalista
Posty: 726
Rejestracja: 2 lut 2017, o 10:46
Reputacja: 22
Imię: Łukasz
Samochód: Lacetti
Silnik: 1.6 109KM
LPG: Stag 300 Premium
Lokalizacja: Wo
Kontakt:

Re: Aveo T300 1.6 B Skrzypienie przy skrecaniu kołami oraz drgania

Post autor: lukaslacetti » 29 lut 2024, o 18:18

https://www.potak.eu/

Wyszukaj swij samochód ewentualnie na pisz do nich info aby Ci pomogli dobrac i dali znać jaki jest czas oczekiwania

Tak dla przykładu do lacetti pytałem o uszczelkę drzwi kierowcy tą do karoserii to czas oczekiwania do 2miesięcy

siwyck
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 10 lut 2023, o 18:15
Reputacja: 1
Imię: Michał
Samochód: Aveo Liftback
Silnik: 1.6 T300 LDE
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Aveo T300 1.6 B Skrzypienie przy skrecaniu kołami oraz drgania

Post autor: siwyck » 2 kwie 2024, o 19:46

Witam. Piski zgrzyty i stukot był spowodwany zużyciem sworzni wahacza po obu stronach.

Mechanik skasował za wymiane po 80zł za strone (Sworznie były nitowane więc ich wymiana była nieopłacalna).

Przed wymianą zaaplikował smar w sworznie żeby sprawdzić czy to na pewno ta usterka. Oczywisćie przestało po aplikacji smaru.

Zakupiłem na popularnym serwisie dwa nowa wahacze przednie firmy LEMFÖRDER po 225zł za sztuke.

Pozdrawiam serdecznie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aveo/Kalos Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości