[Cruze] Podświetlenie klamek i podłoża

czyli jak samemu coś naprawić, coś usprawnić
Awatar użytkownika
Owadus55
Profesjonalista
Posty: 625
Rejestracja: 22 wrz 2016, o 11:52
Reputacja: 1
Imię: Dawid
Samochód: Cruze HB 2014 1.8
Silnik:
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[Cruze] Podświetlenie klamek i podłoża

Post autor: Owadus55 » 20 cze 2018, o 20:38

Wstawiam po lekkiej zwłoce treściwy (mam nadzieje) manual, po którym każdy będzie wiedział jak się zabrać za tą modyfikacje 8-) Jedna uwaga, przewody wtyczki i inne detale moga się różnić w zależnośći od roku modelowego auta, autem na którym przeprowadzony jest manual jest MY2104. No to startujemy :ok:

Zaczynamy od drzwi pasażerskich przednich, musimy najpierw rozebrać schowek, aby dostać się do wtyczki z kablami. Demontujemy schowek do tego stopnia aby dostać się do filtra kabinowego. Ukazuje nam się taki widok:
Obrazek

Odkręcamy 4 śrubki, zostaje nam jeszcze 1 która znajduje się po prawej stronie pod osłoną przyciska poduszki powietrznej. Trzyma sie ona na samych zatrzaskach więc podważamy i wyskoczy bez problemu
Obrazek

Odpinamy wtyczke poduszki, aby nie wisiała razem z osłoną na kabelku po czym odkręcamy ostatnią śrubke. Teraz możemy wyciągnąć schowek, trzyma się on na paru zaczepach, więc mocnym ruchem szarpiemy do siebie. Zostaje jeszcze tylko odczepic wtyczkę od oświetlenia schowka która sie ukaże po wyciagnięciu schowka.
Obrazek

Teraz mamy już właściwie zdemontowany schowek
Obrazek

Mamy teraz dostęp do wtyczki, dzięki której przeciągniemy kable do zasilania lampki w klamce. U mnie jest ona zakryta całkowicie grubą gąbką, jest ona na tyle dobrze zamaskowana że za pierwszym razem przestraszyłem się że może w moim roczniku została ona ukryta za blachą czy inne cuda :rotfl:
Obrazek

Wyciągamy mocno gabke, naprawde mocno tam siedzi więc trzeba się nasiłować. I ukazuje się nam wtyczka w całej okazałości
Obrazek

Teraz ściągamy próg przedni, słupek B i prób tylni. Wszystkie siedzą na zatrzaskach i zaczepach, zaczynamy od progu przedniego, ciagniemy go do góry aż wyskoczy, następnie próg tylni tak samo i na końcu słupek B, którego zaczynamy demontować od góry, gdyż tam ma najwięcej zatrzasków, bardzo mocno siedzi, proponuje mocno szarpnąć a nie ciagnąć bo się może delikatnie odkształcić plastik. Po zdemontowaniu wyglądaja tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przechodzimy do demontażu drzwi, na początku musimy ściągnąc osłone w rogu przy lusterku. Siedzi na zatrzasku i zaczepie, podważamy od góry i lekko ciagniemy ku górze.
Obrazek
Obrazek

Teraz odkręcamy 2 śrubki. Podważamy czymś zaślepke w klamce, po wyjęciu jej ukazuje nam się delikwent. Odkręcamy. Druga znajduje się we wnęce pod gumową zaślepką. Odkręcamy.
Obrazek
Obrazek
Teraz drzwi trzymają sie jedynie i aż na 8 zatrzaskach które sa rozmieszczone na krawędziach. Łapiemy za ścianke schowka dolnego i mocnym ruchem szarpiemy do siebie. Bardzo mocno się trzymają więc nie bójcie sie użyć siły, ale uważajcie żeby nie pociagnąć ich za mocno gdy puszczą dolne zatrzaski, bo wtedy górne zatrzaski zostają tam gdzie były i możemy przez przypadek urwać mocowania po bokach, ja tak zrobiłem 2 razy, pózniej skleiłem klejem na gorąco. Po odczepieniu boczka wyciagamy klamke z mocowania drzwi, trzymają ją 4 zatrzaski po 1 z każdej strony, podważamy klamke z każdej strony aż wyskoczy z mocowań.
Obrazek

I ukazuja się nam gołe drzwi.
Obrazek

Mamy teraz folie, której czesć należy odkleić żeby dostać się do wtyczki w drzwiach, polecam suszarke, wtedy klej nie straci tak na jakości.
Obrazek

Teraz odpinamy klamke od drutu, łatwo ją ściagnąć, wystarczy pomyśleć
Obrazek

Wszystko obecnie prezentuje się w ten sposób
Obrazek

Teraz musimy podciągnąć przewody do podświetlenia klamki, + proponuje wziąć z przycisku trakcji (zółty kabelek), w moim wypadku mogłem się wpiąć w przewód biegnący pod schowkiem do podświetlenia lampek podsufitki. Mase natomiast bierzemy z śruby, która znajduje się pod progiem przednim
Obrazek

Teraz 2 kabelki przeciągamy nad wtyczką. Wcześniej jednak odciagamy z zewnątrz gumowy tunel, na górnej cześci jest coś takiego jak zatrzask, wciskamy go do dołu i podważamy. Teraz przeciągamy 2 kable nad wtyczką, proponuje zrobić to czymś sztywnym, ja to zrobiłem sztywnym patykiem. Kable przeciagamy tunelem do drzwi
Obrazek

Teraz wycinamy dziure w klamce. Bedzie to jedna z najbardziej monotonnych rzeczy w waszym życiu więc ostrzegam :D Owijamy klamke taśmą malarską, aby nie zarysować jej, proponuje ponadto włożyć do jej środka gumową nakłądke z drzwi, uchroni nas ona od niechcianych ukłuć pilnika/noża, wtedy mozemy samą dziure wycinac troche odważniej i co idzie szybciej. Po wycięciu dziury, piłujemy górną czesc klamki, aby światłowód wszedł głębiej i struktura klamki od środkabyła miła w dotyku (aby nie było czuć róznicy wysokości, bo bez spiłowania światłowód będzie lekko cofnięty. I nie zapominajmy o kierunku światłowodu, są one lewe i prawe, dioda powinna świecić w kierunku tyłu auta, nie na odwrót Na koniec zawalmy wszystko klejem na gorąco aby nawet trzesienie ziemi nie przesuneło o milimetr (wiem że przesadziłem :rotfl: )
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz zajmujemy się przeprowadzeniem przewodów do lampek oświetlających podłoże. Za folią znajduje się wtyczka, z niej bierzemy + z grubego czerwonego przewodu i mase z szarego (masa pojawia się tylko po otwarciu drzwi).
Obrazek

Dodatkowo zabezpieczamy sie bezpiecznikiem 1A, w razie pecha oczywiscie
Obrazek

Teraz wycinamy odpowiedni otwór na lampke, jeśli wytniemy odpowiednio nie trzeba jej będzie niczym przyklejac bo będzie siedziec zakleszczona
Obrazek

A oto efekt finalny w drzwiach prawych przednich :piwo3:
Obrazek
Obrazek

Sytuacja w drzwiach prawych tylnich jest identyczna, robimy wszystko tak samo, plus i minus zwyczajnie przeciągamy pod progami i dalej do wtyczki.
Obrazek
Obrazek

Sytuacja zmienia się delikatnie w drzwiach kierowcy, tam nie przeciagamy nic nad wtyczkami, zasilanie do podświetlenie klamek bierzemy z wtyczki prowadzącej do joysticka (wtyczka czarna).
Obrazek
Obrazek

Podpinamy sie pod kabelek czarny (-) i żólty (+). UWAGA we wtyczce sa aż 3 żółte kabelki, ale tylko jeden jest całkowicie żółty, reszta jest żóło- fioletowa i żółto-szary?. podpinamy sie pod czysty żółty.
Obrazek

Jeśli chodzi o zasilanie lampki podłoża, sytuacja tez się lekko zmienia, co prawda dalej mamy czerwony kabel (+) pod który się podpinamy lecz teraz pojawiają się 2 szare, podłączamy się pod ten, które jest bliżej środka wtyczki.
Obrazek

I efekt
Obrazek

Co do drzwi lewych tylnich, sytuacja taka sama jak prawych, + z trakcji, kabelek musimy poprzeciągać po lewej stronie lewarka i pod kierownicą a minus analogicznie jak po prawej stronie, ze śruby.
Obrazek

I koniec, w ten sposób mamy komplekoswe podświetlenie klamek, którego natężenie zmienia się wraz z rozjaśnianiem ściemnianiem kokpitu i oświetlenie podłoża po otwarciu drzwi które naprawde wygląda w nocy imponująco :Y To tyle, powodzenia wszystkim chętnym i jeszcze raz cierpliwości przy piłowaniu klamek :twisted:

Wrzucam na koniec wszystkie zdjęcia w załączniki, na serwerach forum na pewno przetrwają w przeciwieństwie do tych w poście jak to bywa po pewnym czasie :baty:
Załączniki
10.jpg
9.jpg
8.jpg
7.jpg
6.jpg
5.jpg
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg

Awatar użytkownika
Owadus55
Profesjonalista
Posty: 625
Rejestracja: 22 wrz 2016, o 11:52
Reputacja: 1
Imię: Dawid
Samochód: Cruze HB 2014 1.8
Silnik:
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Podświetlenie klamek i podłoża

Post autor: Owadus55 » 20 cze 2018, o 20:39

CZ 2
Załączniki
20.jpg
19.jpg
18.jpg
17.jpg
16.jpg
15.jpg
14.jpg
13.jpg
12.jpg
11.jpg

Awatar użytkownika
Owadus55
Profesjonalista
Posty: 625
Rejestracja: 22 wrz 2016, o 11:52
Reputacja: 1
Imię: Dawid
Samochód: Cruze HB 2014 1.8
Silnik:
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Podświetlenie klamek i podłoża

Post autor: Owadus55 » 20 cze 2018, o 20:40

CZ 3
Załączniki
31.jpg
30.jpg
29.jpg
28.jpg
27.jpg
26.jpg
25.jpg
24.jpg
23.jpg
22.jpg

Awatar użytkownika
Owadus55
Profesjonalista
Posty: 625
Rejestracja: 22 wrz 2016, o 11:52
Reputacja: 1
Imię: Dawid
Samochód: Cruze HB 2014 1.8
Silnik:
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Podświetlenie klamek i podłoża

Post autor: Owadus55 » 20 cze 2018, o 20:42

CZ 4 i ostatnia.
Załączniki
40.jpg
39.jpg
38.jpg
37.jpg
36.jpg
35.jpg
33.jpg
32.jpg

Awatar użytkownika
Przemek
Fachman
Posty: 3471
Rejestracja: 30 sty 2017, o 21:02
Reputacja: 18
Imię: Przemysław
Samochód: cruze 1.8
Silnik: 1.8 , 141 KM
LPG: BRC
Inny samochód: Opel Astra H 1.9 CDTI
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Podświetlenie klamek i podłoża

Post autor: Przemek » 20 cze 2018, o 21:37

Elegancko :) Super poradnik!!

Awatar użytkownika
mariuszg008
Specjalista
Posty: 430
Rejestracja: 2 gru 2014, o 18:38
Reputacja: 7
Imię: Mariusz
Samochód: Cruze
Silnik: 2.0 ON 163KM
Inny samochód: Astra J 1.4T 140KM
Lokalizacja: Starachowice Sandomierz
Kontakt:

Re: Podświetlenie klamek i podłoża

Post autor: mariuszg008 » 20 cze 2018, o 22:39

Dużo pracy ale gratuluję cierpliwości :)
Cruze LS+ model 2012 1.6 124KM GUF od 09.03.2012 do 31.12.2023
Cruze LS model 2011 2.0 163KM GAR od 20.01.2019
Astra J model 2010 1.4T 140KM Z50B od 08.04.2021

Rickss83
Specjalista
Posty: 493
Rejestracja: 27 paź 2017, o 09:17
Reputacja: 0
Imię: Łukasz
Samochód: Cruze SW
Silnik:
Lokalizacja: SÖDERTÄLJE, Sweden
Kontakt:

Re: Podświetlenie klamek i podłoża

Post autor: Rickss83 » 22 cze 2018, o 14:14




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

MarcinekNu2
Profesjonalista
Posty: 585
Rejestracja: 22 paź 2014, o 09:59
Reputacja: 0
Imię: Marcin
Samochód: Evanda
Silnik:
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: Podświetlenie klamek i podłoża

Post autor: MarcinekNu2 » 24 cze 2018, o 10:40

Super!!!!

Awatar użytkownika
wszim
Zasłużony dla forum
Posty: 15465
Rejestracja: 10 paź 2013, o 22:04
Reputacja: 143
Imię: Wojtek
Samochód: był orlando
Silnik: 1.8 2H0 141KM (KL7)
LPG: BRC SQ24
Inny samochód: toyota RAV4 2.5 hybrid 4x4 222KM
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: [cruze] Podświetlenie klamek i podłoża

Post autor: wszim » 24 cze 2018, o 15:22

:ok:
Przeniosłem do działu Manuale.
Obrazek Nie bądź obojętny na wojnę w Ukrainie.

Awatar użytkownika
Regulus
Zasłużony dla forum
Posty: 4580
Rejestracja: 22 mar 2014, o 20:51
Reputacja: 25
Imię: Andrzej
Samochód: Cruze, Spark
Silnik: 1.8, F18D4, 104 kW
LPG: TAK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [cruze] Podświetlenie klamek i podłoża

Post autor: Regulus » 24 cze 2018, o 17:10

Dobry manual, detaliczny. Mam nadzieję, że te skrzydełka od szybkozłączek pozapinałeś :D

Awatar użytkownika
Owadus55
Profesjonalista
Posty: 625
Rejestracja: 22 wrz 2016, o 11:52
Reputacja: 1
Imię: Dawid
Samochód: Cruze HB 2014 1.8
Silnik:
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: [cruze] Podświetlenie klamek i podłoża

Post autor: Owadus55 » 24 cze 2018, o 17:21

Pozapinałem pozapinałem, jeszcze na tyle jestem domyślny :D

Awatar użytkownika
C77
Fachman
Posty: 2304
Rejestracja: 29 mar 2015, o 00:20
Reputacja: 8
Imię: Nieomylna Legenda
Samochód: 1st. Cruze on Drive2
Silnik: 18XER
Lokalizacja: Provinz Posen
Kontakt:

Re: [cruze] Podświetlenie klamek i podłoża

Post autor: C77 » 26 cze 2018, o 18:22

Brawo!!! Jestem z Ciebie dumny! :D

Kto następny? :P
Niezmordowany Ex-dowódca Org Division Zasłużony dla Forum ORG
Es ist nicht leicht ein Gott zu sein

Obrazek
Ja na Drive2

Awatar użytkownika
Przemek
Fachman
Posty: 3471
Rejestracja: 30 sty 2017, o 21:02
Reputacja: 18
Imię: Przemysław
Samochód: cruze 1.8
Silnik: 1.8 , 141 KM
LPG: BRC
Inny samochód: Opel Astra H 1.9 CDTI
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: [cruze] Podświetlenie klamek i podłoża

Post autor: Przemek » 26 cze 2018, o 21:52

Ja !!! tylko muszę dorwać chwilę czasu ;) Aktualnie zajął go domek dla dzieciaków .

Awatar użytkownika
Przemek
Fachman
Posty: 3471
Rejestracja: 30 sty 2017, o 21:02
Reputacja: 18
Imię: Przemysław
Samochód: cruze 1.8
Silnik: 1.8 , 141 KM
LPG: BRC
Inny samochód: Opel Astra H 1.9 CDTI
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: [cruze] Podświetlenie klamek i podłoża

Post autor: Przemek » 18 lip 2018, o 20:58

Drzwi kierowcy zrobione :) Niestety Rusek chyba nie wie jak wygląda oryginalne oświetlenie akwamarynowe , bo to niestety jest bardziej niebiesko - białe niż akwamarynowe. Cały czas się zastanawiam czy zostawić , czy nie do tego teraz na zdjęciach zauważyłem , że joy sterowania lusterek nie świeci , dlaczego ? Zaznaczę, że jak podpinałem kabelki jak pisał owadus ,, Podpinamy się pod kabelek czarny (-) i żólty (+).to płytka Cruze, wcale nie świeciła ( musiałem dać na odwrót ) ,rezystorek przylutowałem do ( + ) płytki Cruze. W czym tkwi problem ?

Dodano po 1 godzinie 1 minucie 48 sekundach:
Ok rozwiązałem problem, szybkozłączka przecięła przewód, i na tyle stykała ,że zasilała płytkę, ale już nie dotykała przewodu oświetlającego joya .
Załączniki
37410045_10217249229411360_4418882617227608064_n.jpg
37313528_10217249229091352_4327360373138128896_n.jpg

Awatar użytkownika
C77
Fachman
Posty: 2304
Rejestracja: 29 mar 2015, o 00:20
Reputacja: 8
Imię: Nieomylna Legenda
Samochód: 1st. Cruze on Drive2
Silnik: 18XER
Lokalizacja: Provinz Posen
Kontakt:

Re: [cruze] Podświetlenie klamek i podłoża

Post autor: C77 » 19 lip 2018, o 16:47

Przemek pisze:
18 lip 2018, o 22:00
Niestety Rusek chyba nie wie jak wygląda oryginalne oświetlenie akwamarynowe , bo to niestety jest bardziej niebiesko - białe niż akwamarynowe. Cały czas się zastanawiam czy zostawić , czy nie
Być może dioda jest nawet oryginalna ale napięcie po prostu za duże,
a w zależności od niego nasze diody potrafią świecić różnymi odcieniami
od zielono - niebieskiego przez niebieski (ICE) do prawie białego,
tu masz jej rozświetlanie i tak zabezpieczone znacznym rezystorem.

https://www.drive2.ru/l/9442891/



Przemek pisze:
18 lip 2018, o 22:00
Zaznaczę, że jak podpinałem kabelki jak pisał owadus ,, Podpinamy się pod kabelek czarny (-) i żólty (+).to płytka Cruze, wcale nie świeciła ( musiałem dać na odwrót ).
Albo bipolarność diody, gdzie w cruzakowych drzwiach nie zmienisz kierunku prądu - trzeba podłączyć na oborot
albo Ruski pomylił katodę z anodą przy lutowaniu diody
Niezmordowany Ex-dowódca Org Division Zasłużony dla Forum ORG
Es ist nicht leicht ein Gott zu sein

Obrazek
Ja na Drive2

Awatar użytkownika
Przemek
Fachman
Posty: 3471
Rejestracja: 30 sty 2017, o 21:02
Reputacja: 18
Imię: Przemysław
Samochód: cruze 1.8
Silnik: 1.8 , 141 KM
LPG: BRC
Inny samochód: Opel Astra H 1.9 CDTI
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: [cruze] Podświetlenie klamek i podłoża

Post autor: Przemek » 19 lip 2018, o 20:40

Możesz mieć rację z tą siłą świecenia . Póki co zrobiłem lewą stronę - kierowcy i pasażera :) wszystko hula :) Nie będę już kombinował z rezystorami, bo nie chce mi się znowu rozbierać boczków - chyba że lewa strona pasażera przód będzie razić bo nie powiem, mogłyby świecić ciut słabiej , ale i tak mega mi się podobają :) ( póki co największy problem miałem przy przeciąganiu przewodu w uszczelce między drzwiami ;) ), ale w sobotę rozkręcanie schowka , więc dopiero się zacznie ;).

Awatar użytkownika
Owadus55
Profesjonalista
Posty: 625
Rejestracja: 22 wrz 2016, o 11:52
Reputacja: 1
Imię: Dawid
Samochód: Cruze HB 2014 1.8
Silnik:
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: [cruze] Podświetlenie klamek i podłoża

Post autor: Owadus55 » 19 lip 2018, o 20:44

No to ładnie lecisz :D Nie tylko Ty masz jakis mankament, ja mam nieodparte wrażenie że w drzwiach kierowcy podświetlenie klamki świeci słabiej niż w pozostałych drzwiach, ale cóż, nie chce mi sie rozbierac od nowa :D
A ja dalej bez Cruzaka, już będzie 3 tygodnie po stłuczce :oczekuje:

Awatar użytkownika
Przemek
Fachman
Posty: 3471
Rejestracja: 30 sty 2017, o 21:02
Reputacja: 18
Imię: Przemysław
Samochód: cruze 1.8
Silnik: 1.8 , 141 KM
LPG: BRC
Inny samochód: Opel Astra H 1.9 CDTI
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: [cruze] Podświetlenie klamek i podłoża

Post autor: Przemek » 19 lip 2018, o 20:51

No ale będziesz go robił ? Szkoda mi tego Cruziaka , kupę pracy w niego władowałeś ;) A co do oświetlenie to zmotywowała mnie paskudna pogoda ;)

Awatar użytkownika
Owadus55
Profesjonalista
Posty: 625
Rejestracja: 22 wrz 2016, o 11:52
Reputacja: 1
Imię: Dawid
Samochód: Cruze HB 2014 1.8
Silnik:
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: [cruze] Podświetlenie klamek i podłoża

Post autor: Owadus55 » 19 lip 2018, o 21:04

Hehe, no mnie paskudna pogoda by nigdy nie zmotywowała :D
Oczywiście, już na drugi dzień po stłuczce zająłem sie telefonami i papierologią. Czekanie na rzeczoznawce + dociągnięcie wszystkich szczegółów z ubezpieczycielem + skompletowanie wszystkich dokumentów + czas dla nich na analize wszystkiego + czas na sprowadzenie częsci + czas na robote + troche opieprzania sie ze strony ubezpieczyciela i opla...i zbiera się miesiąc czasu bez auta. :roll:

Apropos, jak któryś z mechaników wejdzie wieczorem do auta lub otworzy drzwi to się zdziwi :Y

Awatar użytkownika
Przemek
Fachman
Posty: 3471
Rejestracja: 30 sty 2017, o 21:02
Reputacja: 18
Imię: Przemysław
Samochód: cruze 1.8
Silnik: 1.8 , 141 KM
LPG: BRC
Inny samochód: Opel Astra H 1.9 CDTI
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: [cruze] Podświetlenie klamek i podłoża

Post autor: Przemek » 19 lip 2018, o 21:36

Jak jest ładna pogoda mam za dużo pracy w domu , więc jedynie mogę pobawić się w modki w nocy , albo jak pada ;) . A tutaj jedno popołudnie na jedne drzwi ;), trochę z tym schodzi :(... To super , że tak wszystko idzie do przodu. Masz Cruza narzeczonej więc nie zapomnisz swojego ;) hehe może do listopada się wyrobią :p

Awatar użytkownika
Owadus55
Profesjonalista
Posty: 625
Rejestracja: 22 wrz 2016, o 11:52
Reputacja: 1
Imię: Dawid
Samochód: Cruze HB 2014 1.8
Silnik:
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: [cruze] Podświetlenie klamek i podłoża

Post autor: Owadus55 » 19 lip 2018, o 22:08

Hehe moze tak, milo ze pamietasz o tym :D
Dawaj troche fotek z ukonczonyvh drzwi :) Apropos podswietlenie podloza robiles od razu?

Awatar użytkownika
Przemek
Fachman
Posty: 3471
Rejestracja: 30 sty 2017, o 21:02
Reputacja: 18
Imię: Przemysław
Samochód: cruze 1.8
Silnik: 1.8 , 141 KM
LPG: BRC
Inny samochód: Opel Astra H 1.9 CDTI
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: [cruze] Podświetlenie klamek i podłoża

Post autor: Przemek » 20 lip 2018, o 08:06

Luz nie tylko samochodami człowiek żyje ;)....Tak , tak od razu robiłem ( mniej z nimi zabawy niż z klamkami ) ;)tylko czekam na żarówki ( póki co świeca fabrycznie na żółto ) . Eee chyba nie ma co wrzucać , wychodzi podobnie jak u Ciebie ;) tylko klameczki trochę inne :)( ale wrzucę jakoś fotkę jak skończę ;) )Oświetlenie podłoża robi robotę, super to wygląda i od razu podnosi klasę auta :) Sądzę , że jutro skończę . Póki co chyba koniec modek oświetleniowych , no chyba , że ktoś coś wymyśli nowego :p hehe.

Awatar użytkownika
Owadus55
Profesjonalista
Posty: 625
Rejestracja: 22 wrz 2016, o 11:52
Reputacja: 1
Imię: Dawid
Samochód: Cruze HB 2014 1.8
Silnik:
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: [cruze] Podświetlenie klamek i podłoża

Post autor: Owadus55 » 20 lip 2018, o 11:41

Dokładnie, podświetlenie podłoża robi świetne wrażenie :Y
Nie mniej ważne jest również dobór odpowiedniej żarówki, np. ja na poczatku miałem inne żarówki, które świeciły na konkretny biały kolor, a to już wyglądało troche "niefabrycznie". Zmieniłem na inne, teraz świecą troche bardziej delikatnie, w sensie mniejsze natężenie, ale co najważniejsze nie świecą już tak na biało/niebiesko a na biało/żółto, co daje o wiele lepsze estetyczne wrażenie według mnie, a co najważniejsze, odcień jest identyczny jak podświetlenie ledowe rejestracji, które mam naprawde mocne w swoim Cruze, więc jest naprawde teraz gicior :D

Awatar użytkownika
Przemek
Fachman
Posty: 3471
Rejestracja: 30 sty 2017, o 21:02
Reputacja: 18
Imię: Przemysław
Samochód: cruze 1.8
Silnik: 1.8 , 141 KM
LPG: BRC
Inny samochód: Opel Astra H 1.9 CDTI
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: [cruze] Podświetlenie klamek i podłoża

Post autor: Przemek » 20 lip 2018, o 12:44

Uuuuuu to mnie trochę zmartwiłeś , bo zamówiłem żarówki dokładnie te same co Ty i Mariusz , będąc przekonanym , że świecą na biało zimno a nie żółto :( ( Nawet nie czytałem opisu aukcji ). Ja akurat w rejestracji mam całe lampki ledowe,( białe zimne ) więc u mnie raczej nie będą pasować :( no nic podobno już czekają w paczkomacie ,więc dowiem się wieczorem co i jak.

Dodano po 4 minutach 37 sekundach:
Teraz odczytałem w aukcji , że jednak świecą białą zimną ;) no to zobaczę tylko z jakim natężeniem.

Awatar użytkownika
Owadus55
Profesjonalista
Posty: 625
Rejestracja: 22 wrz 2016, o 11:52
Reputacja: 1
Imię: Dawid
Samochód: Cruze HB 2014 1.8
Silnik:
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: [cruze] Podświetlenie klamek i podłoża

Post autor: Owadus55 » 20 lip 2018, o 13:06

No ja włąśnie zamówiłem na poczatku inne lampki niż Mariusz, a póżniej te same co on i już było dobrze :D
Więc powinno byc okej luzik :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cruze Manuale”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości