[Cruze] Wymiana na licznik z wyświetlaczem graficznym

czyli jak samemu coś naprawić, coś usprawnić
ODPOWIEDZ
n4dleh
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 8 maja 2017, o 19:57
Reputacja: 0
Imię: Maciej
Samochód: Cruze
Silnik: 1.8 Pb + LPG
LPG: BRC
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: [Cruze] Wymiana na licznik z wyświetlaczem graficznym

Post autor: n4dleh » 9 sie 2021, o 12:06

Witam
Ponieważ dopadł mnie problem jak z tematu viewtopic.php?f=29&t=11495&p=183777&hil ... ik#p183777 stanąłem przed decyzja czy wymieniać podświetlenie czy cały licznik.
Gdyby stanęło na liczniku, to chciałem wstawić z graficznym wyświetlaczem o ile jakiś znajdę i chętny warsztat podjęcia się tego tematu.
Zapoznałem się z tematem i pojawiło mi się kilka wątpliwości o które chciałbym dopytać zanim był ruszył dalej z tematem.

Z tego co widzę ostatecznie okazało się, że można wstawić licznik od diesla do benzyny, ale wymaga to dodatkowych działań, dlatego na dzień dzisiejszy chce szukać benzyny do benzyny. Pytanie czy pojemność ma znaczenie? Czy licznik taki jak ten od 1.4T bedzie git w moim 1.8? https://allegro.pl/oferta/licznik-zegar ... 7573835592

VIN drugiego auta z podobnym wyposażeniem, dzięki któremu uda się zaprogramować licznik. Przyznam szczerze że pojęcia nie mam gdzie mógłbym szukać takiej informacji. Czy ktoś jest w stanie mnie nakierować gdzie można taką informację uzyskać lub byłby w stanie mi pomóc gdybym przedstawił VIN mojego auta?

No i trzecia rzecz, czy od czasu powstania tego poradnika coś uległo zmianie/aktualizacji co by rzutowało na aktualność pierwszego postu i opisanej w nim procedury?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Adamzet
Stały bywalec
Posty: 228
Rejestracja: 4 lip 2020, o 17:12
Reputacja: 1
Imię: Adam
Samochód: Cruze
Silnik: 1.8 141km
LPG: Tak brc
Lokalizacja: Choroszcz
Kontakt:

Re: [Cruze] Wymiana na licznik z wyświetlaczem graficznym

Post autor: Adamzet » 11 sie 2021, o 18:31

Tak podejdzie ten licznik od 1.4 turbo ale musisz mieć minimum 2011 rok jak ja bo inaczej trzeba bcm aktualizować jak byś ogarną kopiowanie eeprom to mam już gotowy wsad do 1.8 bez wspomagania elektrycznego kierownicy można go wrzucić do licznika od diesla tylko tarcze trzeba zmienić i bez czujników cofania zresztą , napisz jakie masz wyposażenie wtedy będzie łatwiej.Za programowanie wszystkiego w warsztacie zapłacisz słono programator jest tańszym i lepszym rozwiązaniem.

n4dleh
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 8 maja 2017, o 19:57
Reputacja: 0
Imię: Maciej
Samochód: Cruze
Silnik: 1.8 Pb + LPG
LPG: BRC
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: [Cruze] Wymiana na licznik z wyświetlaczem graficznym

Post autor: n4dleh » 13 sie 2021, o 18:31

Adamzet pisze:
11 sie 2021, o 18:31
Tak podejdzie ten licznik od 1.4 turbo ale musisz mieć minimum 2011 rok jak ja bo inaczej trzeba bcm aktualizować jak byś ogarną kopiowanie eeprom to mam już gotowy wsad do 1.8 bez wspomagania elektrycznego kierownicy można go wrzucić do licznika od diesla tylko tarcze trzeba zmienić i bez czujników cofania zresztą
No to już mam jakiś punkt zaczepienia co do licznika, dzięki. Co do kopiowania do zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie. Mam na oku dwa miejsca, które zajmują się licznikami.
Adamzet pisze:
11 sie 2021, o 18:31
napisz jakie masz wyposażenie wtedy będzie łatwiej.
Auto sprowadzone z Niemiec, hatchback przedlift z manualna skrzynią, z wyposarzenia, które mam i rzuca się w oczy to:
- czujniki cofania tył
- Navi 600, w podłokietniku slot na kartę do map, usb i aux
- klimatyzacja automatyczna
- wszystkie szyby elektryczne
- tempomat
- światła przeciwmgielne
- czujnik zmierzchu
- czujnik deszczu
Adamzet pisze:
11 sie 2021, o 18:31
Za programowanie wszystkiego w warsztacie zapłacisz słono programator jest tańszym i lepszym rozwiązaniem.
Jako, że nie mam kompletnie nic z narzędzi, żeby to zrobić samemu koszt może wyjść podobny, okaże się jak się przejdę do dwóch które namierzyłem w okolicy, jaką cenę zaśpiewają i czy się podejmą tematu.

Awatar użytkownika
mrj
Świeżak
Posty: 31
Rejestracja: 3 lip 2021, o 15:10
Reputacja: 3
Imię: Marcin
Samochód: Cruze HB MY13
Silnik: 1.8 KL7
LPG: BRC P&D
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Re: [Cruze] Wymiana na licznik z wyświetlaczem graficznym

Post autor: mrj » 8 wrz 2022, o 22:37

Adamzet pisze:
24 lis 2020, o 20:43
Jakby ktoś potrzebował wsad mogę przesłać tylko obecnie jest pod pb choć na diesla da sie spowrotem zrobić.
Mógłbym prosić o ten wsad?

Awatar użytkownika
mrj
Świeżak
Posty: 31
Rejestracja: 3 lip 2021, o 15:10
Reputacja: 3
Imię: Marcin
Samochód: Cruze HB MY13
Silnik: 1.8 KL7
LPG: BRC P&D
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Re: [Cruze] Wymiana na licznik z wyświetlaczem graficznym

Post autor: mrj » 14 wrz 2022, o 21:58

A więc mam licznik z 1.7 Diesel, anglik i chcę go dostosować do 1.8 B eu. Zmieniłem sobie VIN żeby mieć przebieg, jedynie wkurza komunikat o sprawdzeniu wspomagania i złe wskazania RPM po wymianie tarcz na te z Benzyny. Któryś z kolegów z tego wątku może pomóc z modyfikacją wsadu?

Kartosz
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2022, o 21:57
Reputacja: 0
Imię: Rafał
Samochód: Cruze
Silnik: 1,6 124KM
LPG: Tak
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [Cruze] Wymiana na licznik z wyświetlaczem graficznym

Post autor: Kartosz » 17 lis 2022, o 16:08

Cześć, mam problem z podświetleniem obecnego licznika i zainteresowała mnie opcja wymiany.
Obecnie jest to mały wyświetlacz (pasek) z bazowego 2011 roku, benzyna.
Czy znajdzie się jakiś mądry człowiek, który wytłumaczy jakie są możliwości?

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23837
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 255
Imię: Krzysztof
Samochód: brak
Silnik: brak
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: [Cruze] Wymiana na licznik z wyświetlaczem graficznym

Post autor: etac » 17 lis 2022, o 18:29

A przeczytałeś watek
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

Kartosz
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2022, o 21:57
Reputacja: 0
Imię: Rafał
Samochód: Cruze
Silnik: 1,6 124KM
LPG: Tak
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [Cruze] Wymiana na licznik z wyświetlaczem graficznym

Post autor: Kartosz » 17 lis 2022, o 19:30

Tak, próbowałem znaleźć informacje, ale nigdzie nie widziałem poruszanej kwestii niższych wersji wyposażenia.
Rozumiem, że lepiej szukać benzyny, coś jeszcze?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cruze Manuale”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość