Czujnik zmierzchu -drugie podejscie

czyli jak samemu coś naprawić, coś usprawnić
ODPOWIEDZ
kjas9
Profesjonalista
Posty: 844
Rejestracja: 26 sty 2015, o 22:31
Reputacja: 25
Imię: Krzysztof
Samochód: Cruze1,4 Sw LTZ+2012
Silnik: 1,4 T +chip 163 km
LPG: KME Skay Max
Lokalizacja: SO
Kontakt:

Czujnik zmierzchu -drugie podejscie

Post autor: kjas9 » 24 lis 2018, o 20:42

Witam ,po pierwszej nieudanej instalce postanowiłem dokładnie rozeznać temat i zrobić to jeszcze raz.Tym razem testowałem przez ponad pół roku .Moduł kupiony wiosną i zamontowany w maju.Wybór padł na ten
https://allegro.pl/doswietlanie-zakreto ... 88585.html
Ja zamontowałem go w miejscu gdzie orginalnie montowany jest fabryczny moduł składania lusterek
20180819_153917.jpg
Przewody doprowadziłem do lewych drzwi kierowcy na dole gdzie jest gniazdo C 202 bo tutaj wpinamy się w instalację.
20180819_153935.jpg
Schemat podłączenia jest na stronie producenta nam pozostaje przeciągnąć trzy przewody z grodzi silnika do wnętrza pojazdu- dwa potrzebne do wpięcia się w zasilanie fabryczne halogenów i jeden zasilanie z aku. Zrobimy to zdejmując lewe koło i nadkole ,pod nim idzie główna wiązka przewodów.
W gnieżdzie C202
1.jpg
wykorzystujemy potrzebne nam połączenia i tak:
-kierunek lewy pin 17 przewód j. niebieski
-kierunek prawy pin 20 przewód ciem.niebieski
-czujnik prędkości pin 63 j.zielony
-zasilanie po stacyjce pin 50
Sterowanie światłami czyli wyjscie przekażnika zewnętrznego pin 87 podłaczamy do małej kostki przy manetce świateł pin2 kabel zielonoczarny
20180819_154115.jpg
Wejscie przekażnika czyli pin30 podłączamy do masy,najlepiej kupić nasz przekaznik z gniazdem bo możemy go bez problemu podpiąć do listwy wewnątrz (tam gdzie jest od kierunkowskazów)
20180819_154015.jpg
Musimy także dokupić trzy diody 10A , 2 prostownicze te wpinamy w fabryczne przewody zasilające halogeny ( kolor fioletowo brązowy chyba , tam są tylko dwa czarny to masa) ,które odcinają zasilanie z modułu podłączone za nimi.Trzecia to przeciwprzepięciowa do przekaznika.
Lacetti 1,6 sx zmienione w cdx 2011-2019

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lacetti/Nubira Manuale”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości