[Lacetti] Poprawa audio w Lacetti HB

czyli jak samemu coś naprawić, coś usprawnić
Awatar użytkownika
karpior
Profesjonalista
Posty: 659
Rejestracja: 19 mar 2014, o 19:34
Reputacja: 3
Imię: Piotr
Samochód: Lacetti HB 1.6
Silnik:
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

[Lacetti] Poprawa audio w Lacetti HB

Post autor: karpior » 22 mar 2014, o 23:12

Witam! Mój pierwszy post na forum :) ale do rzeczy:
Postanowiłem ulepszyć fabryczne audio w Lacetti - w drzwiach przednich były głośniki średniotonowe + tweetery, natomiast w tylnych tylko głośniki średniotonowe.
Głośniki w drzwiach wymienione na El Comp 6 i dodatkowo zdemontowane tweetery fabryczne powędrowały do drzwi tylnych.

Do operacji wykorzystałem:
Blaupunkt GTA2 Special 2x60W RMS przy 4 Ohm
u-Dimension El Comp 6 165mm 70W RMS 4 Ohm
Maty wygłuszające GMS 07XL + niewielka ilość GMS 012
Adaptery do oryginalnego radia Blaupunkt - RCA OUT oraz AUX IN
Kabel głośnikowy 2x2,5mm^2
Kabel zasilający 10mm^2
RCA 5m (+ remote do wzmacniacza)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek




A zatem do dzieła!

Drzwi po ściągnięciu tapicerki wyglądają tak:

Obrazek

Po odklejeniu folii drzwi prezentują się następująco:

Obrazek

Zdjęty boczek (widać fabryczne wygłuszenie)

Obrazek

Fabryczny tweeter - rolę prostej zwrotnicy pełni widoczny kondensator
Tweetery z przodu powędrowały do drzwi tylnych gdyż były tam tylko głośniki średniotonowe

Obrazek

Fabryczny głośnik 16cm wraz z plastikowym pierścieniem montażowym

Obrazek

Po zdemontowaniu głośników przyszedł czas na wygłuszenie. Przez otwory w drzwiach wyklejona została blacha zewnętrzna - jakieś 50% powierzchni (na zdjęciu jest jakieś 25%)

Obrazek

Następnie zaklejone zostały otwory technologiczne i blacha wewnętrzna (czyli od strony tapicerki). Przed zaklejeniem całości przeciągnięty został kabel 2,5mm^2 przez kostkę między drzwiami a kokpitem - nie jest to proste ale udało się to zrobić pomagając sobie lutownicą do wyżłobienia w kostce małego "rowka" na kabel bez jej wyciągania z drzwi.

Obrazek

Na zdjęciu widoczny kabel wychodzący już z drzwi

Obrazek

Kabel wychodzi w kabinie w miejscu widocznym po odkręceniu schowka

Obrazek

Biegnie on następnie w dół pod zdemontowaną osłoną plastikową

Obrazek

A następnie pod progami

Obrazek

Zdemontowane zostały tylko proste elementy plastikowe (z przodu i z tyłu) - kabel spokojnie można przeciągnąć bez demontowania plastików słupka środkowego.
Potem kabel przeciągamy pod kanapą i wychodzi on w bagażniku

Obrazek

Tą samą drogą przeciągnąłem kabel RCA + remote oraz kabel z drzwi kierowcy - jest dużo miejsca za deską rozdzielczą aby to spokojnie zrobić i aby kabel nie był widoczny - po stronie kierowcy demontujemy mały schowek i plastik pod kierownicą aby uzyskać dostęp do kostki drzwi (trudniejsze niż od strony pasażera).

Obrazek

Obrazek

Z drzwiami kierowcy postępujemy tak samo jak z prawymi

Obrazek

Do nowych głośników trzeba było wykorzystać dystanse z MDF - gratis otrzymałem uniwersalne 165mm/30mm wysokości i trzeba było je ściąć na około 22mm aby nie było problemów z dopasowaniem tapicerki drzwi.
Ponadto trzeba było je podcinać w kilku miejscach żeby zmieściły się w fabrycznie wyprofilowane miejsce.

Obrazek

Obrazek

Dystans został podklejony warstwami pianki GMS 012 z dwóch stron aby zapewnić szczelność między głośnikiem, dystansem i drzwiami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzięki obniżeniu wysokości pierścieni MDF do montażu ich można użyć fabrycznych śrub od pierścieni plastikowych - tak samo jak w oryginale, długość śrub wystarcza do jednoczesnego przykręcenia głośnika i pierścienia do drzwi (pianka przy dokręcaniu się spłaszcza).
Bardzo ważne jest aby sprawdzić czy głębokość głośnika nie przeszkadza w otwieraniu szyb!
Dodatkowo z maty 07XL przy wyklejaniu miejsca pod pierścień, wykonany został "daszek" zabezpieczający głośnik przed wilgocią od góry.

Obrazek

kable w drzwiach doprowadzamy do zwrotnicy dołączonej do zestawu i stąd kolejno do woofera i tweetera

Obrazek

Miejsce na zwrotnicę łatwo znaleźć po przyglądnięciu się tapicerce drzwi od wewnątrz.
Na tym etapie można pozaklejać wszystkie pozostałe otwory - pamiętając o zostawieniu tych potrzebnych do montażu tapicerki! (po obydwu bokach i od spodu)
W miejsce fabrycznego powędrował tweeter z zestawu u-Dimension - jest on większy od poprzednika i trzeba go rozebrać ze zbędnych obudów aby zmieścił się do ramki klamki drzwi.

Obrazek




Kabel RCA od wzmacniacza został wpięty do radia fabrycznego Blaupunkt za pomocą adaptera MINI ISO ->RCA OUT nabytego na Allegro za kilka zł. Adapter ten posiadał również wyprowadzony kabel sterowania wzmacniaczem (REM).
(wystarczy 2xRCA - Lewy i Prawy)

Obrazek

Jeśli chodzi o zasilanie wzmacniacza to użyty został kabel 10mm^2. Jeśli myślimy również o subwooferze , warto ułożyć kabel o większym przekroju.
Plus zasilania wzięty został ze skrzynki bezpieczników w komorze silnika, obok akumulatora.
Po zdjęciu osłony dokręcony został do kabla od akumulatora (w miejscu B+ na obudowie)
Przychodzi on następnie do oprawki bezpiecznika umocowanej do blachy przy zbiorniku płynu chłodzącego.

Obrazek

Kabel ten można w łatwy sposób doprowadzić z kabiny - po zerknięciu nad pedał sprzęgła z lewej strony zobaczymy gumową zaślepkę przez którą wchodzi wiązka kabli. Robimy mały otwór w gumie i wpychamy kabel zasilający. Następnie najłatwiej jest zdjąć lewe przednie koło i odkręcić kilka śrubek plastikowego nadkola - nie trzeba go całego zdejmować. Po odchyleniu nadkola od strony bocznego kierunkowskazu zobaczymy gumową zaślepkę z której wychodzi nasz kabel. Wystarczy teraz go poprowadzić obok zbiornika spryskiwacza szyby i akumulatora i wpiąć do oprawki bezpiecznika.
Minus zasilania można wziąć z różnych miejsc, ja wykorzystałem śrubę mocowania zawieszenia z tyłu - dostępna po zdjęciu boczka w bagażniku.

Obrazek



PODSUMOWANIE:
1) El Comp 6 zasilane ze wzmacniacza przy wygłuszonych drzwiach brzmią naprawdę dobrze. Wiele osób nie dowierza że w instalacji brak subwoofera :)
2) Dołożenie tweeterów w tylne drzwi znacząco podnosi jakość muzyki dla pasażerów podróżujących z tyłu (choć i tak zestaw z przednich drzwi gra odpowiednio głośniej aby siedząc z przodu nie psuć sobie sceny dźwiękami docierającymi z tyłu)
3) Wygłuszenie drzwi matami GMS 07XL to zupełnie inna liga od tanich mat bitumicznych typu APP - wiem z doświadczenia. Ponadto hałas dochodzący z zewnątrz bardzo zmalał -> w planie wygłuszenie drzwi tylnych również za pomocą GMS 07XL


To tyle z mojej strony, mam nadzieję, że temat się spodoba

Awatar użytkownika
konradoo
Zasłużony dla forum
Posty: 2747
Rejestracja: 24 lis 2013, o 19:12
Reputacja: 21
Imię: Konrad
Samochód: Nubira x2
Silnik:
Lokalizacja: EBE
Kontakt:

Re: Poprawa audio w Lacetti HB

Post autor: konradoo » 22 mar 2014, o 23:18

Pierwszy post i od razu z górnej półki,extra manual:)

P.S. ja myśle o nagłośnieniu,ale tweety chciałem przenieść na słupek,jeszcze lepszy efekt.
O partsy pisz PW.

Awatar użytkownika
karpior
Profesjonalista
Posty: 659
Rejestracja: 19 mar 2014, o 19:34
Reputacja: 3
Imię: Piotr
Samochód: Lacetti HB 1.6
Silnik:
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Re: Poprawa audio w Lacetti HB

Post autor: karpior » 23 mar 2014, o 00:57

jestem tego samego zdania ale nie chce mi się rzeźbić ;) w poprzednim aucie miałem dokładane tweetery na podszybiu w takich wyprofilowanych obudowach ale w Lacetti jakoś wolę żeby nic nie było widać poza fabrycznymi elementami... póki co ;)

jedyne co zrobiłem innego to oklejenie schowka pasażera granatową alcantarą - bo auto też granatowe.
Obrazek

Awatar użytkownika
konradoo
Zasłużony dla forum
Posty: 2747
Rejestracja: 24 lis 2013, o 19:12
Reputacja: 21
Imię: Konrad
Samochód: Nubira x2
Silnik:
Lokalizacja: EBE
Kontakt:

Re: Poprawa audio w Lacetti HB

Post autor: konradoo » 23 mar 2014, o 09:35

Ja tak obserwuje to wszystko, ja zbieram na jbl p6560c na przód a z tyłu z biegiem czasu jakiegoś tańszego hertza. Marzy mi się głośnik basowy w schowku bagażnika bo mam kombi :) ale trochę diengów muszę pozbierać. Schowek ładny,kolor auta masz chyba jak mój. A jak wygląda opcja brudzenia się materiału?
O partsy pisz PW.

Awatar użytkownika
karpior
Profesjonalista
Posty: 659
Rejestracja: 19 mar 2014, o 19:34
Reputacja: 3
Imię: Piotr
Samochód: Lacetti HB 1.6
Silnik:
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Re: Poprawa audio w Lacetti HB

Post autor: karpior » 23 mar 2014, o 10:38

Ten materiał to "alcantara" tylko z nazwy ;) na allegro wyszło 150x100cm jakieś 30zł, jest on bardzo cienki i trzeba bardzo uważać klejąc go aby klej nie przesiąkł. Ja miałem klej tapicerski w sprayu, ale była to porażka więc psikałem trochę do małego pojemnika po czym nabierałem na pędzelek i rozprowadzałem po plastiku schowka. Potem trzeba poczekać z 30 sekund aby mokre miejsca trochę wyschły (z racji cienkiego materiału) i dopiero przyklejałem uprzednio docięte kawałki materiału.
Jeśli chodzi o brudzenie się to ja po prostu nie wkładam tam brudnych rzeczy ;) mam tam uchwyt od nawi oraz parę drobiazgów i zawsze wkurzało mnie przesuwanie się zawartości schowka przy szybszych zakrętach, a że był plastikowy to również hałasowało wszystko.

Co do subwoofera w boczku bagażnika - jest do dobre rozwiązanie bo nie przeszkadza w bagażniku jak osobna skrzynka, minus jest taki że nigdzie nie spotkałem gotowej obudowy do lacetti, a nie chcę robić takowej sam z żywicy itp. bo wiem, że mi nie wyjdzie ;) Co do głośnika w takiej mini obudowie mogę polecić JBL GTO804 zasilony z czegoś porządnego - przynajmniej 200W RMS (najlepiej monoblok). Głośnik ten można spotkać w obudowach zamkniętych 8 litrowych i naprawdę można się zdziwić po odsłuchu, co ten sub może zrobić nawet w autku typu SUV

Awatar użytkownika
XaRaDaS
Zasłużony dla forum
Posty: 7704
Rejestracja: 20 sie 2013, o 11:17
Reputacja: 8
Imię: Andrzej
Samochód: Orlando LTZ
Silnik: 1.8 2H0, 141 KM, benz.
Lokalizacja: WX
Kontakt:

Re: Poprawa audio w Lacetti HB

Post autor: XaRaDaS » 23 mar 2014, o 10:51

Brawo, piękny manual i ja także u sibie będę wymieniał audio, ale jeszcze do końca nie mam sprecyzowanych głośników, to akurat będę musiał na odsłuchu zrobić. Gwizdki tak jak konradoo mam zamiar umieścić na słupkach, bo jednak standardowe umieszczenie jak dla mnie mija się z celem (brak regulacji i możliwości dokładnego ustawienia). Na tył pewnie powędrują oryginalne głośniki przednie. Wygłuszenie, też by się przydało, ale to trzeba by całe auto rozbierać, jak robić to całościowo ;)
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

Awatar użytkownika
karpior
Profesjonalista
Posty: 659
Rejestracja: 19 mar 2014, o 19:34
Reputacja: 3
Imię: Piotr
Samochód: Lacetti HB 1.6
Silnik:
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Re: Poprawa audio w Lacetti HB

Post autor: karpior » 23 mar 2014, o 11:17

pamiętaj że w Lacetti głośniki z tyłu są mniejsze niż z przodu ;) a te oryginalne 13cm z tyłu są dużo gorsze niż oryginalne 16 z przodu

Awatar użytkownika
konradoo
Zasłużony dla forum
Posty: 2747
Rejestracja: 24 lis 2013, o 19:12
Reputacja: 21
Imię: Konrad
Samochód: Nubira x2
Silnik:
Lokalizacja: EBE
Kontakt:

Re: Poprawa audio w Lacetti HB

Post autor: konradoo » 23 mar 2014, o 11:25

Tam są chyba 12cm, ja gwizdki z tyłu mam w serii. Ja myślałem zrobić coś w rodzaju wygrzebania bocznego schowka i z tyłu tego plastiku..i zrobić mocowanie suba na równi z resztą i maskownice by go nie zniszczyć, a z tyłu odseparować i wygłuszyć :) może na zlocie przekonam się jak grają u Ciebie. Kolejna rzecz ile wszystko kosztowało?? I ile godzin roboczych? 4-paków nie wliczam :piwo3:
O partsy pisz PW.

Awatar użytkownika
karpior
Profesjonalista
Posty: 659
Rejestracja: 19 mar 2014, o 19:34
Reputacja: 3
Imię: Piotr
Samochód: Lacetti HB 1.6
Silnik:
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Re: Poprawa audio w Lacetti HB

Post autor: karpior » 23 mar 2014, o 23:02

Jeśli chodzi o koszty to:
El Comp 6 - 280pln z dystansami gratis
wzmacniacz już miałem z poprzedniego auta
maty ok. 230pln ale starczą jeszcze spokojnie na drzwi tylne
kable zasilające, głośnikowe, sygnałowe i akcesoria typu oprawka bezpiecznika, konektory itp - 170pln

Robiłem to ze 4 dni ale baaaardzo spokojnym tempem - spokojnie do zrobienia w 2 dni po spojrzeniu na mój manual ;)
(duuuużo czasu w trakcie spędziłem na przemyśleniach gdzie lub którędy coś ulokować)

Teraz zastanawiam się nad wymianą tylnych głośników średniotonowych na coś a'la Phonocar TD 130mm (25W RMS bo zasilane będą z końcówki mocy radia)
Nie chcę wydawać kasy na tył ale fabryczne głośniki się do niczego nie nadają ;)
Kolejną rzeczą w planie jest montaż UKP od reveltronics w opcji OLED a potem może radio, najpewniej na coś od Sony (łatwość dostosowania sterowania z kierownicy)

Awatar użytkownika
XaRaDaS
Zasłużony dla forum
Posty: 7704
Rejestracja: 20 sie 2013, o 11:17
Reputacja: 8
Imię: Andrzej
Samochód: Orlando LTZ
Silnik: 1.8 2H0, 141 KM, benz.
Lokalizacja: WX
Kontakt:

Re: Poprawa audio w Lacetti HB

Post autor: XaRaDaS » 24 mar 2014, o 10:05

Powiem tak, sony jakoś mnie nie przekonuje, mam w domu leżące dvd Sony i moim zdaniem na tych samych głośnikach gra gorzej niż obecnie zamontowany Alpine, możliwe że nie wszystko w sony ustawiłem, bo nie mam ekranu, żeby podpiąć, a tam jest dodatkowe menu. Co do sterowania z kiery, może być różnie. Ostatnio był temat odnośnie radia Peying i Captivia, okazało się, że wystarczyły dwa kabelki podpiąć do kostki i już wszystko śmigało. Tutaj może być ciężej, bo radia sony jak i alpine nie mają nie mają dotykowego ekranu i w menu nie ma tych ustawień, więc może trzeba będzie dokupić coś dodatkowo, ale to moje gdybanie :)
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23824
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 254
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Poprawa audio w Lacetti HB

Post autor: etac » 24 mar 2014, o 10:09

No i wtedy kolega moze odpkupic moduł od kolegi Krzyska :piwo:
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

Awatar użytkownika
karpior
Profesjonalista
Posty: 659
Rejestracja: 19 mar 2014, o 19:34
Reputacja: 3
Imię: Piotr
Samochód: Lacetti HB 1.6
Silnik:
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Re: Poprawa audio w Lacetti HB

Post autor: karpior » 24 mar 2014, o 18:22

do Lacetti chcę "cichociemne" radio 1din, najlepiej w kolorze podświetlenia wnętrza (zielony) lub ewentualnie coś z nowych blaupunktów będzie pasować bo obok przycisku świateł awaryjnych (czerwony) i planowanego przeze mnie ukp z niebieskim OLEDem - a blaupunkty nowe są akurat podświetlane na niebiesko i czerwono... tylko problem z tym sterowaniem z kiery :) osobiście wolę sony od pioneera, natomiast co do marki peiying jestem trochę uprzedzony - miałem do czynienia z tanimi radiami, głośnikami (lub wyrobami głośnikopodobnymi) i również wzmacniaczami (lub wyrobami wzmacniaczopodobnymi) i uważam że jest to porażka. Nie wiem natomiast jak sprawują się radia 2din typu win ce, video in na kamerkę cofania itd.
Co do alpine - chętnie bym przygarnął bo i podświetlenie pasuje, jednak pozostaje kwestia sterowania z kierownicy -> czyli kupno adaptera... Czy jest on do dostania - nie wiem, pytałem tylko o taki do nowych Blaupunktów - póki co brak.

A ten adapter z tematu Captiva/peiying pasuje też do Lacetti? :zastanawiasie:

Awatar użytkownika
XaRaDaS
Zasłużony dla forum
Posty: 7704
Rejestracja: 20 sie 2013, o 11:17
Reputacja: 8
Imię: Andrzej
Samochód: Orlando LTZ
Silnik: 1.8 2H0, 141 KM, benz.
Lokalizacja: WX
Kontakt:

Re: Poprawa audio w Lacetti HB

Post autor: XaRaDaS » 25 mar 2014, o 09:10

Ten adapter to trzeba by sprawdzić inaczej się nie da określić czy zadziała. Co do radia, to w Alpinie mam chyba do wyboru 4 kolory, sony świeci natomiast na niebiesko. O Peiyng wspomniałem tylko odnośnie sterowania i też raczej bym nie kupił takiego radia, odłożyłbym kasę i za jakiś czas kupiłbym coś bardziej markowego.
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23824
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 254
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Poprawa audio w Lacetti HB

Post autor: etac » 25 mar 2014, o 09:11

karpior pisze:do Lacetti chcę "cichociemne" radio 1din, najlepiej w kolorze podświetlenia wnętrza (zielony) lub ewentualnie coś z nowych blaupunktów będzie pasować bo obok przycisku świateł awaryjnych (czerwony) i planowanego przeze mnie ukp z niebieskim OLEDem - a blaupunkty nowe są akurat podświetlane na niebiesko i czerwono... tylko problem z tym sterowaniem z kiery :) osobiście wolę sony od pioneera, natomiast co do marki peiying jestem trochę uprzedzony - miałem do czynienia z tanimi radiami, głośnikami (lub wyrobami głośnikopodobnymi) i również wzmacniaczami (lub wyrobami wzmacniaczopodobnymi) i uważam że jest to porażka. Nie wiem natomiast jak sprawują się radia 2din typu win ce, video in na kamerkę cofania itd.
Co do alpine - chętnie bym przygarnął bo i podświetlenie pasuje, jednak pozostaje kwestia sterowania z kierownicy -> czyli kupno adaptera... Czy jest on do dostania - nie wiem, pytałem tylko o taki do nowych Blaupunktów - póki co brak.

A ten adapter z tematu Captiva/peiying pasuje też do Lacetti? :zastanawiasie:
Modem jest ten sam, jedynie potem przejsciowka na samo radio jest inna, ale tej akurat kolega Krzysztof nie kupil
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

Awatar użytkownika
karpior
Profesjonalista
Posty: 659
Rejestracja: 19 mar 2014, o 19:34
Reputacja: 3
Imię: Piotr
Samochód: Lacetti HB 1.6
Silnik:
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Re: Poprawa audio w Lacetti HB

Post autor: karpior » 25 mar 2014, o 17:28

na początku nie chciałem uniwersalnego adaptera w myśl zasady "jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego", jednak po zapoznaniu się bliżej z tematem wspomnianego adaptera stwierdzam, że ma to prawo działać bo na wejściu przyjmuje też sterowanie rezystancją... Co prawda jest tam napisane tylko aveo i captiva ale szansa jest duża że się nada.
Co do wyjścia to oczywiście wiem, że w zależności jakie radio - taki kabel trzeba kupić.
Nie ukrywam że jeśli okazałoby się że na 100% adapter zadziała z Lacetti to bym go chętnie odkupił od kolegi z forum ;) ale nie mam żadnego innego radia aby to sprawdzić aktualnie

Awatar użytkownika
karpior
Profesjonalista
Posty: 659
Rejestracja: 19 mar 2014, o 19:34
Reputacja: 3
Imię: Piotr
Samochód: Lacetti HB 1.6
Silnik:
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Re: Poprawa audio w Lacetti HB

Post autor: karpior » 7 kwie 2014, o 21:51

Lenistwo dziś udało się przezwyciężyć... w autku coraz ciszej ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z drugiej strony oczywiście to samo ;)

Awatar użytkownika
Avatar
Fachman
Posty: 2463
Rejestracja: 9 sie 2013, o 08:08
Reputacja: 0
Imię: Marcin
Samochód: brak
Silnik:
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Re: Poprawa audio w Lacetti HB

Post autor: Avatar » 7 kwie 2014, o 22:04

Po wygłuszeniu drzwi jest fajny, zupełnie inny dźwięk zamykania drzwi :) nie ma typowo puszkowego walnięcia jak przed tą operacją :P
Ja sie zastanawiam jeszcze nad zrobieniem wygluszenia też matami nad podsufitką ale zbieram póki co siły bo trudno mi przewidzieć efekt.

Awatar użytkownika
karpior
Profesjonalista
Posty: 659
Rejestracja: 19 mar 2014, o 19:34
Reputacja: 3
Imię: Piotr
Samochód: Lacetti HB 1.6
Silnik:
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Re: Poprawa audio w Lacetti HB

Post autor: karpior » 7 kwie 2014, o 22:49

dokładnie tak :D chociaż przyznam że w lacetti wcale nie było źle bez wygłuszenia... :roll:

Awatar użytkownika
karpior
Profesjonalista
Posty: 659
Rejestracja: 19 mar 2014, o 19:34
Reputacja: 3
Imię: Piotr
Samochód: Lacetti HB 1.6
Silnik:
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Re: Poprawa audio w Lacetti HB

Post autor: karpior » 15 kwie 2014, o 21:58

No i stało się... Przypłynął do mnie 4 kanałowy Crunch GPX1000.4 i podłączyłem do niego "starą" zamkniętą skrzynkę (jakieś 20-parę litrów) z przetwornikiem Magnat Xpress 10. I od tej niezwykłej chwili postanowiłem, że w jednym z boczków Lacetti zagości zabudowa ;) czy to z MDFu, czy z żywicy, czy wykonana przeze mnie czy przez warsztat car audio - nie ważne ;) ważne że zagości na pewno.
Nawet taki budżetowy głośnik idealnie dopełnia El Comp 6 i teraz nie wyobrażam sobie tego auta bez suba :P
Jeśli zdecyduję się robić zabudowę sam - na pewno na forum pojawi się fotorelacja :)

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
konradoo
Zasłużony dla forum
Posty: 2747
Rejestracja: 24 lis 2013, o 19:12
Reputacja: 21
Imię: Konrad
Samochód: Nubira x2
Silnik:
Lokalizacja: EBE
Kontakt:

Re: Poprawa audio w Lacetti HB

Post autor: konradoo » 15 kwie 2014, o 22:03

Szkoda,że brak kombi - u mnie też się pojawi tylko czekam na gotówkę:)
O partsy pisz PW.

Awatar użytkownika
voody
Specjalista
Posty: 472
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 23:34
Reputacja: 0
Imię: Adrian
Samochód: Nie, teraz Laguna
Silnik:
Lokalizacja: SY
Kontakt:

Re: Poprawa audio w Lacetti HB

Post autor: voody » 23 sty 2015, o 21:34

Wiem, że odgrzeje trochę kotleta, ale nie pamiętasz ile mniej więcej metrów maty wygłuszającej zużyłeś?
Obrazek
Chevrolet Lacetti HB SX 1.6 + LPG - Był
Renault Laguna II PH II 2.0T + LPG

Awatar użytkownika
karpior
Profesjonalista
Posty: 659
Rejestracja: 19 mar 2014, o 19:34
Reputacja: 3
Imię: Piotr
Samochód: Lacetti HB 1.6
Silnik:
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Re: Poprawa audio w Lacetti HB

Post autor: karpior » 26 sty 2015, o 11:33

Jeśli dobrze pamiętam to 8x GMS07XL (50x50) + 4x GMS012 (100x25).
Różni sprzedawcy oferują różne kawałki mat ale można sobie przeliczyć.
Zrobione 4 drzwi i odrobinkę zostało (drzwi wyklejone 07XL też od wewnątrz w 70% (najbardziej zewnętrzna blacha drzwi)

A tak BTW pisząc posta... oczywiście w autku się trochę zmieniło:
-> zwrotnice z drzwi poszły do bagażnika
-> TW z drzwi poszły w słupki (zdjęcia są już na forum w innym temacie)
-> Magnat Xpress 10" CL ustąpił miejsca JBL GTO 804 8" CL
Obrazek
I od pewnego czasu cisza... (przed burzą? :)
Może kiedyś wleci Rodek R4100A + Excursion SHX-10S4 CL (i zmiana zasilania na 25mm2) ale to pieśń przyszłości...

Awatar użytkownika
karpior
Profesjonalista
Posty: 659
Rejestracja: 19 mar 2014, o 19:34
Reputacja: 3
Imię: Piotr
Samochód: Lacetti HB 1.6
Silnik:
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Re: Poprawa audio w Lacetti HB

Post autor: karpior » 26 lut 2015, o 20:36

przy okazji szybka fotka jak to wygląda w bagażniku ;D
Obrazek

Obudowa ~12 litrów (bo zrobiłem uniwersalną), ale to maleństwo można kupić w dedykowanych 8-litrowych ;)

Awatar użytkownika
XaRaDaS
Zasłużony dla forum
Posty: 7704
Rejestracja: 20 sie 2013, o 11:17
Reputacja: 8
Imię: Andrzej
Samochód: Orlando LTZ
Silnik: 1.8 2H0, 141 KM, benz.
Lokalizacja: WX
Kontakt:

Re: [Lacetti] Poprawa audio w Lacetti HB

Post autor: XaRaDaS » 10 mar 2015, o 14:49

Czym się różnią te dwie maty ? cenowo nie ma różnicy, a w opisach nie bardzo można coś znaleźć na aledrogo. Po maty mogę sobie podjechać bo widzę, że sklep mam niedaleko, to nawet z roboty się bym urwał na chwilę.
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

Awatar użytkownika
karpior
Profesjonalista
Posty: 659
Rejestracja: 19 mar 2014, o 19:34
Reputacja: 3
Imię: Piotr
Samochód: Lacetti HB 1.6
Silnik:
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Re: [Lacetti] Poprawa audio w Lacetti HB

Post autor: karpior » 10 mar 2015, o 16:18

różnią się zastosowaniem ;)
http://www.gms.pl/pl/_sp/111/
http://www.gms.pl/pl/_sp/39/gms-012__3mm/

GMS 07XL nadaje się na wyklejanie blach drzwi, tylnej klapy, planuję też wyklejenie bagażnika (podłogi).
GMS 012 jest to typ pianki, polecam do tapicerki drzwi itp.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lacetti/Nubira Manuale”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości