Naprawa cieknącego spryskiwacza szyb.

czyli jak samemu coś naprawić, coś usprawnić
ODPOWIEDZ
markus444
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: 20 sty 2018, o 07:18
Reputacja: 7
Imię: Maciej
Samochód: Lacetti CDX
Silnik: 1,8 121KM f18d3 aut. Zf4hp16
LPG: BRC SQ32
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Naprawa cieknącego spryskiwacza szyb.

Post autor: markus444 » 24 lip 2022, o 13:21

Witam.
Jeżeli ubywa Wam płyn do spryskiwaczy a pod lewym błotnikiem robi się kałuża oraz spryskując szyby macie wrażenie, że kończy się płyn to znaczy, że korpus spryskiwacza rozszczelnił się. Rozszczelniony korpus przecieka oraz podczas pracy zasysa powietrze i ma się wrażenie, że skończył się płyn.
Ja nie miałem czasu czekać na dostawę nowego spryskiwacza więc postanowiłem go naprawić w ciągu godziny.
Delikatnie podważyłem pokrywę spryskiwacza tak, aby nie uszkodzić miejsc usczelniających.
Poszczególne elementy wyczyściłem. Filtr siatkowy oraz wnętrze spryskiwacza.
W miejscu łączenia korpusu odtłuściłem oraz można delikatnie zmatowić. Przed złożeniem nałożyłem silikon wysokotemperaturowy lub można pastą dirko (niestety zaschła mi w tubce) w miejscu styku pokrywy z korpusem. Dodatkowo spiołem elementy trytką (można taśmą naprawczą lub izolacyjną).
Załączniki
po złożeniu
po złożeniu
elementy po czyszczeniu
elementy po czyszczeniu
brudny filtr
brudny filtr
20220325_1154190001.jpg
po zdjęciu pokrywy
po zdjęciu pokrywy
20220325_115400.jpg
Podważam stępionym śrubokrętem
Podważam stępionym śrubokrętem

markus444
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: 20 sty 2018, o 07:18
Reputacja: 7
Imię: Maciej
Samochód: Lacetti CDX
Silnik: 1,8 121KM f18d3 aut. Zf4hp16
LPG: BRC SQ32
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Naprawa cieknącego spryskiwacza szyb.

Post autor: markus444 » 26 lis 2022, o 11:13

Witam.
Musiałem jeszcze raz rozkleić pompkę ponieważ za dużo dałem silikonu co powodowało uderzanie łopatek pompujących o masę uszczelniającą co doprowadziło do nieszczelności wałka wirnika i dostanie się płynu do silnika elektrycznego.
Uszczelkę wirnika zanurzyłem w nafcie na 3 godziny żeby zwiększyła swoją objętość i lepiej dolegała do wałka wirnika.
Ze starej wkrętarki zdemontowałem szczotki komutatora i dorobiłem do silniczka pompki. Szczotki silnika krzywo się ścierały więc nowe teraz lepiej dolegają do komutatora. Mam wrażenie, że silnik pompki lepiej pracuje. Na miejsca łożyskowania wirnika dałem świeży smar. Płytkę drukowaną pomalowałem warstwą kalafoni rozpuszczonej w nitro.
Załączniki
szczotki
szczotki
pompka w rozłożeniu i szczotki komutatora
pompka w rozłożeniu i szczotki komutatora

krzych1b
Fachman
Posty: 3061
Rejestracja: 28 lis 2017, o 19:24
Reputacja: 41
Imię: Krzysztof
Samochód: NUBIRA /Lacetti
Silnik: 1.8 F18D3 121KM
LPG: Tech
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Naprawa cieknącego spryskiwacza szyb.

Post autor: krzych1b » 2 gru 2022, o 22:48

No to ci się udało , ja sobie dałem spokój i kupiłem używkę Beru , a drugą dostałem w prezencie NTY . Mam na zapas. Kiedyś napisałem post na ten temat , .Brawo za wytrwałość . Mnie jak pamiętam , zalało elektronikę .
VIN >KL1NF35BJ6K335315

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lacetti/Nubira Manuale”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość