Pływające kierunkowskazy boczne - montaż

czyli jak samemu coś naprawić, coś usprawnić
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
skull
Stały bywalec
Posty: 228
Rejestracja: 5 gru 2016, o 15:04
Reputacja: 36
Imię: Michał
Samochód: Chevrolet Lacetti SW
Silnik: F16D3
LPG: BRC SQ24
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Pływające kierunkowskazy boczne - montaż

Post autor: skull » 25 sty 2021, o 15:12

Jeśli ktoś ma ochotę, dołożyć coś świeższego do Lacetti, a przy tym niedrogiego i dużo się nie narobić, to polecam to:

Obrazek

Co prawda konkretnie do naszego modelu nie znalazłem (są niby na allegro ale tam chodzi bardziej o Cruze [Lacetti Premiere]), za to bardzo zbliżone są od marek KIA/HYUNDAI z lat produkcji naszego modelu. (Zauważyłem, że ogólnie można szukać w KIA/HYUNDAI części - np. moduł do składania lusterek znalazłem identyczny tylko pod inną nazwą zewnętrzną, a nie ma co ukrywać te marki mają zupełnie większy wybór części na rynku wtórnym)

Boczne kierunkowskazy brałem z https://pl.aliexpress.com/item/10050016 ... 5c0f5Kh9Ku

Wymiana jest prosta, jednak wymaga lekkiego przycięcia plastiku w nowych kierunkowskazach (no chyba, że ktoś chce docinać otwór w błotniku :))
Sam boczny kierunkowskaz w Lacetti jest prosty do wyjęcia i nie wymaga rozbierania ani nadkola ani tapicerki wewnątrz. Wystarczy przesuwać go w kierunku kabiny samochodu, a z przeciwnej strony wyciągać na zewnątrz karoserii.
Potem odczepiamy obudowę, żarówkę, złącze od nowego kierunkowskazu pasuje do złącza żarówki (wsuwane), możemy obwiązać je taśmą, aby przypadkowo się nie wysunęło.
Nowa obudowa kierunkowskazu działa na zatrzask, czyli jak oryginał - z tym że w KIA zatrzask jest z przeciwnej strony - mimo wyprofilowanego otworu w błotniku, nie ma to jednak wpływu na osadzenie kierunkowskazu (przynajmniej nie zauważyłem).

W kierunk. z KiA należy ściąć dwa kanty wewnętrzne, aby pasowały do profilu w błotniku Laczka, powstałe dziury do wnętrza obudowy można zalać klejem na gorąco.
Poniżej galeria "roboty" i film
Załączniki
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lacetti/Nubira Manuale”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości