Wkład lusterka zewnętrznego od strony pasażera

czyli jak samemu coś naprawić, coś usprawnić
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rajtkezjusz
Profesjonalista
Posty: 526
Rejestracja: 31 lip 2015, o 00:15
Reputacja: 1
Imię: Daniel
Samochód: AVEO T300
Silnik:
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Wkład lusterka zewnętrznego od strony pasażera

Post autor: rajtkezjusz » 10 lut 2016, o 22:19

U ojca jakiś nieostrożny kierowca uszkodził lusterko zewnętrzne od strony pasażera. Obudowa cała,jedynie szkło popękane w wielu miejscach. Szukałem wkład na alledrogo - były tylko te lewe,w ASO wkład to koszt 170 zł + 30 wymiana. Nowe lusterko zamiennik 190 zł,uzywane ori też tyle. Zostało pojechać do szklarza,który dociął lustro na wymiar i przykleił na to popękane. To tymczasowe,ponieważ są poszukiwania wkładu odp. jakości w przystępnej cenie. Aktualne lustro odbija co ma odbijać,ale ojciec mówi,że jakoś tak inaczej-to samochodowe pokazywało jakby większe pole ,a to "cywilne-domowe" mniej. Koszt całości 15 zł.
Załączniki
_20160210_171712-002.JPG
_20160210_171712-002.JPG (750.92 KiB) Przejrzano 4227 razy
Ostatnio zmieniony 10 lut 2016, o 22:28 przez rajtkezjusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
konradoo
Zasłużony dla forum
Posty: 2747
Rejestracja: 24 lis 2013, o 19:12
Reputacja: 21
Imię: Konrad
Samochód: Nubira x2
Silnik:
Lokalizacja: EBE
Kontakt:

Re: Wkład lusterka zewnętrznego od strony pasażera

Post autor: konradoo » 10 lut 2016, o 22:20

Jakie to aveo dokładnie?
O partsy pisz PW.

Awatar użytkownika
rajtkezjusz
Profesjonalista
Posty: 526
Rejestracja: 31 lip 2015, o 00:15
Reputacja: 1
Imię: Daniel
Samochód: AVEO T300
Silnik:
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Wkład lusterka zewnętrznego od strony pasażera

Post autor: rajtkezjusz » 10 lut 2016, o 22:32

Aveo T300 5 drzwi. Już znalazłem na allegro odbłysk,ale mam pytanie-może się orientujesz-jaki typ mocowania ma aveo?Musiałbym zdemontować lusterko aby sprawdzić,a nie po drodze mam do ojca. Może takie mocowanie?
http://allegro.pl/prawy-wklad-lusterka- ... 57379.html

Awatar użytkownika
XaRaDaS
Zasłużony dla forum
Posty: 7704
Rejestracja: 20 sie 2013, o 11:17
Reputacja: 8
Imię: Andrzej
Samochód: Orlando LTZ
Silnik: 1.8 2H0, 141 KM, benz.
Lokalizacja: WX
Kontakt:

Re: Wkład lusterka zewnętrznego od strony pasażera

Post autor: XaRaDaS » 10 lut 2016, o 22:55

Ale po co kupować mocowanie, po prostu stare musisz wykorzystać. U żony ciotki w Corolce też ktoś potłukł i w umie na allegro trafiliśmy na "szkło" a reszta pasowała.
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

Awatar użytkownika
rajtkezjusz
Profesjonalista
Posty: 526
Rejestracja: 31 lip 2015, o 00:15
Reputacja: 1
Imię: Daniel
Samochód: AVEO T300
Silnik:
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Wkład lusterka zewnętrznego od strony pasażera

Post autor: rajtkezjusz » 10 lut 2016, o 23:32

No tak bym zrobił,lecz zostało już przyklejone na to pęknięte szkło nowe lusterko- lustro niesamochodowe,co powoduje niespecjalnie prawidłowe pokazywanie sytuacji za pojazdem. Nie byłoby problemu,gdyby tylko na taśmę 2stronną,lecz zostało to wzmocnione klejem,co może spowodować problemy z odklejeniem . Ta firma co dałem link ma tez lusterka montowane na taśmę,ale to wstępnie wykluczyłem z powodów jakie podałem wczesniej. Dlatego pytam o typ mocowania w aveo-może ktoś rozbierał i zwrócił uwagę ?

Awatar użytkownika
Sebastian
Moderator
Posty: 3977
Rejestracja: 12 sie 2013, o 22:45
Reputacja: 44
Imię: Sebastian
Samochód: 2x Lacetti 1.4&1.6
Silnik:
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Wkład lusterka zewnętrznego od strony pasażera

Post autor: Sebastian » 11 lut 2016, o 18:23

Myślę, że jeśli znajdziesz nowe szkło, to strzaskać uważnie stare i nowe-domowe, klej wydrapać (nóż, ew. delikatnie dremelem lub szlifierką), i potem nowy wkład "samochodowy" wkleić na klej do szyb ;) Tylko pytanie czy nowe szkło będzie miało matę grzewczą, jeśli nie to zakup uniwersalnej na allegro i naklejenie przez montażem pozostaje.
Ee. Szukać gdzieś szkła z plastikiem mocującym :)
Serwisowanie, naprawa, montaż: klimatyzacji, wentylacji, systemów ogrzewania - kontakt PW.

Awatar użytkownika
rajtkezjusz
Profesjonalista
Posty: 526
Rejestracja: 31 lip 2015, o 00:15
Reputacja: 1
Imię: Daniel
Samochód: AVEO T300
Silnik:
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Wkład lusterka zewnętrznego od strony pasażera

Post autor: rajtkezjusz » 11 lut 2016, o 19:30

Już pokombinowałem,oderwałem naklejone lustro,to pod spodem popękane rozpadło się. .Odczepiłem zaczep i dzięki temu zamówiłem u producenta wskazanego w linku wczesniej ,lustro z taśmą przylepną. Mogłem z uchwytem ,ale udało się odzyskać ten fabryczny,więc wolę fabryczny,bo jest taką ramką(ten zamiennik jest uchwytem o szerszym polu przyklejenia,ale nie jest ramką). Jedynie istnieje ryzyko,że lustro będzie ciut za duże np o 1 mm i nie wejdzie w ramke,ale wtedy do szklarza -mam obok i zeszlifuje za grosze nadmiar. Koszt samego lustra z tasmą klejącą to 40 zł z przesyłem -zawsze to taniej niż w ASO 170 zł . Jak zamontuję to dam znać ,czy bez kłopotów-może się przydać komuś to info

Awatar użytkownika
rajtkezjusz
Profesjonalista
Posty: 526
Rejestracja: 31 lip 2015, o 00:15
Reputacja: 1
Imię: Daniel
Samochód: AVEO T300
Silnik:
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Wkład lusterka zewnętrznego od strony pasażera

Post autor: rajtkezjusz » 16 lut 2016, o 01:34

Zamontowane. Trzeba odzyskaną ramkę włożyć do b.gorącej wody ,aby była plastyczna,ponieważ ramka jest o profilu C,co powoduje ,że lusterko wmontowujemy w nią,a łatwo ramkę wtedy uszkodzić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aveo/Kalos Manuale”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość