[M300]Dodatkowe gniazdo zasilaczy przy tablicy bezpieczników

czyli jak samemu coś naprawić, coś usprawnić
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Regulus
Zasłużony dla forum
Posty: 4580
Rejestracja: 22 mar 2014, o 20:51
Reputacja: 25
Imię: Andrzej
Samochód: Cruze, Spark
Silnik: 1.8, F18D4, 104 kW
LPG: TAK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[M300]Dodatkowe gniazdo zasilaczy przy tablicy bezpieczników

Post autor: Regulus » 18 wrz 2017, o 21:22

Dostęp do tablicy bezpieczników pod deską rozdzielczą uzyskujemy po odkręceniu jednego wkręta z łbem krzyżowym i wypięciu osłony z pięciu zatrzasków:
osłona.jpg
osłona.jpg (770.19 KiB) Przejrzano 2564 razy
Boczna osłona też daje się łatwo wypchnąć od wewnątrz. Pod deską jest zaskakująco dużo miejsca, o wiele więcej niż w Cruze. Zespół trzech gniazd zapalniczki można łatwo i pewnie przymocować dwoma trytkami. Przewód masowy włożyłem pod wkręt mocujący deskę do ramy.
gniazda1.jpg
gniazda1.jpg (699.37 KiB) Przejrzano 2564 razy
Widok od wewnątrz - nad tablicą bezpieczników mam zwinięty i upakowany nadmiar kabla do centralki lpg.
gniazda2.jpg
gniazda2.jpg (307.83 KiB) Przejrzano 2564 razy
Tak wygląda tablica bezpieczników:
bezpieczniki.jpg
bezpieczniki.jpg (536.31 KiB) Przejrzano 2564 razy
ale same bezpieczniki nie są standardowe - na zdjęciu porównanie ze standardowym 'małym' bezpiecznikiem.
bezpiecznik.jpg
bezpiecznik.jpg (85.24 KiB) Przejrzano 2564 razy
Na szczęście te standardowe dają się wetknąć w tablicę - zasilanie + 12 V do dodatkowego gniazda pociągnąłem z bezpiecznika 21 (zapalniczka) przy pomocy samochodowej 'złodziejki'.
wpięcie.jpg
wpięcie.jpg (443.66 KiB) Przejrzano 2564 razy
Jedno zasilanie pociągnąłem do wideorejestratora, pod osłoną słupka A (jeden wkręt pod zaślepką z napisem Airbag) i upychając kabelek pod podsufitką.

Drugie zasilanie, do nawigacji na konsoli środkowej, pociągnąłem pod deską i wypuściłem przez niewielkie nacięcie konsoli. Zdejmowanie konsoli też zacząłem od wewnątrz, wypychając jeden z dolnych zatrzasków, a reszta poszła już łatwo (najpierw wypinamy dolne a potem posuwamy się do góry - ostanie ciągnąc bardziej do siebie niż do góry)
konsola2.jpg
konsola2.jpg (1.17 MiB) Przejrzano 2564 razy
Rozpinamy złącze świateł awaryjnych:
konsola1.jpg
konsola1.jpg (677.05 KiB) Przejrzano 2564 razy
i mamy dostęp do radia itd.
Załączniki
konsola3.jpg
konsola3.jpg (630.57 KiB) Przejrzano 2564 razy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Spark Manuale”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość