Prośba o poradę przed zakupem

Wszystkie inne tematy dotyczące danego modelu
ODPOWIEDZ
leman5
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 14 lut 2019, o 23:21
Reputacja: 0
Imię: leman
Samochód: Captiva
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Prośba o poradę przed zakupem

Post autor: leman5 » 14 lut 2019, o 23:33

Dzień dobry wszystkim.
Mam możliwość zakupu w dobrej cenie Captivy 2.2 D z 2013r 180 KM w automacie z przebiegiem >240 tyś. Auto jest pewne (sprzedaje kolega) znam jego historię. Z historii serwisowej wynika, że pierwsze 200 tyś Captiva zrobiła w ciągu dwóch pierwszych lat (latało an trasie Niemcy -Polska z jedną osobą na pokładzie). Do tej pory naprawiane były wg mnie drobnostki, Tj prawa piasta, zawór sterowania paliwa, zawieszenie i rozwiązany problem z DPF-em. Auto regularnie serwisowane. Do zrobienia na ten moment będzie wymiana łańcucha rozrządu. Zastanawiam się czy jest sens je kupować przy takim przebiegu? Czy też w ciągu następnych 20 tyś mogę się spodziewać dużych wydatków typu: wtryskiwcze, popychacze, skrzynia automatyczna itd. No i ile można jeszcze na niej pojeździć ? Nie mam zwyczaju zmienić auta co roku, a robię około 20 -25 tyś co roku. Doradźcie co ewentualnie jeszcze sprawdzić i czy się anagażowac :)

przemo88
Bywalec
Posty: 155
Rejestracja: 8 paź 2016, o 22:22
Reputacja: 1
Imię: Przemek
Samochód: Captiva
Silnik:
Lokalizacja: Włoszczowa
Kontakt:

Re: Prośba o poradę przed zakupem

Post autor: przemo88 » 15 lut 2019, o 09:00

Samochód fajny, tylko dużo pali. Rozwiązany problem z dpf? czytaj to https://www.motofakty.pl/artykul/usuwan ... a-kar.html
Wszystko zależy za ile, a z drugiej strony, od handlarza lepszego nie kupisz, zawsze coś było lub będzie do dłubnięcia, nikt dobrego samochodu nie sprzedaje.

leman5
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 14 lut 2019, o 23:21
Reputacja: 0
Imię: leman
Samochód: Captiva
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Prośba o poradę przed zakupem

Post autor: leman5 » 15 lut 2019, o 11:15

No tak DPF zapewne się czknie, a może ktoś wie ile kosztuje ponowne wstawienie ?
Interesuje mnie również poziom cen przy wymianie łańcucha rozrządu poza ASO. Ktoś coś ?

Awatar użytkownika
Kosiu67
Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 21 sty 2017, o 20:49
Reputacja: 0
Imię: Norbert
Samochód: Captiva 2,2D AWD
Silnik:
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Re: Prośba o poradę przed zakupem

Post autor: Kosiu67 » 20 mar 2019, o 22:12

Nowy DPF w serwisie kosztuje 9 tys.

John Wayne
Profesjonalista
Posty: 546
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 15:26
Reputacja: 2
Imię: Przemek
Samochód: Captiva 2.0D MT 2007
Silnik: 2.0, diesel, 150KM
Lokalizacja: Gdynia Poznań
Kontakt:

Re: Prośba o poradę przed zakupem

Post autor: John Wayne » 27 mar 2019, o 22:45

chyba nie trzeba kupować nowego, wystarczy regenerowany... ja zrobiłem na swoim 80 tys. i działa jak nowy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Captiva Ogólnie o modelu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości