Doradźcie przed zakupem

Wszystkie inne tematy dotyczące danego modelu
dzozio84
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 4 lis 2016, o 12:43
Reputacja: 0
Imię: Jozio
Samochód: Captiva
Silnik:
Lokalizacja: Nowy sącz
Kontakt:

Doradźcie przed zakupem

Post autor: dzozio84 » 24 gru 2016, o 13:59

Witam wszystkim. Nosze sie z zakupem konkretnego modelu chevoleta captiva po 2011 roku z silnikiem 2.4 benzyna 167 km , skrzynia automat i napęd 4x4 . Niestety nic na ten temat nie wiem i nikt o tym konkretnym modelu z tym silnikiem jeszcze nie opisał.. A podoba mi sie to auto w związku z czym bardz prosze o jakieś komentarze na temat tego określonego modelu. Napewno wielu z was posiada taka captive i wie jak sie sprawuje jak silnik do tej wagi z automatem funkcjonuje .Jeśli ktoś ma lpg to tez prosze o napisanie jaka butla wchodzi i jak ze spalaniem. Bardzo prosze o jakieś opinie a napewno bedzie mi lepiej kupić i sie zastanowić. No chyba ze ktoś posiada taka captice do sprzedania to prosze napisac. Widzę na ogłoszeniach ze mało jest benzyn a więcej diesli a jak już benzyna to nawet droższa od diesla

red_p
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 22 wrz 2016, o 23:05
Reputacja: 0
Imię: Michał
Samochód: Captiva
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Doradźcie przed zakupem

Post autor: red_p » 29 gru 2016, o 23:21

Miałem Captivę 2.4 po FL. Co prawda manual ale silnik fajny. Cichy, w miarę mocny i ładnie rozwija moc. Spalanie w okolicach 11L/100km

dzozio84
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 4 lis 2016, o 12:43
Reputacja: 0
Imię: Jozio
Samochód: Captiva
Silnik:
Lokalizacja: Nowy sącz
Kontakt:

Re: Doradźcie przed zakupem

Post autor: dzozio84 » 30 gru 2016, o 22:27

Dzięki kolego. A długo jeździłeś ni i czy znalazłeś w niej jakieś wady??? Chodzi mi o szczegóły okspoatacji

Najbardziej chodzi o wyświetlacz czy rzeczywiście sie tak psuje jak to opisują w czasopismach

red_p
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 22 wrz 2016, o 23:05
Reputacja: 0
Imię: Michał
Samochód: Captiva
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Doradźcie przed zakupem

Post autor: red_p » 1 sty 2017, o 09:57

Jeździłem koło roku. Żadnych problemów ale to była nówka

dzozio84
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 4 lis 2016, o 12:43
Reputacja: 0
Imię: Jozio
Samochód: Captiva
Silnik:
Lokalizacja: Nowy sącz
Kontakt:

Re: Doradźcie przed zakupem

Post autor: dzozio84 » 2 sty 2017, o 19:07

A jak napęd 4x4 ?? Sprawdzałeś go w zimie na drodze ?? W miarę sie ok dolanaczal?? Bo ja miałem Hondę crv i napęd dolanaczany automatycznie ale ok i z tego co wiem to w captiva tez jest dolanczany i czy w miarę szybko reaguje ?? A zawieszeńie sztywne czy w miarę wygodne do podróży dalszych

red_p
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 22 wrz 2016, o 23:05
Reputacja: 0
Imię: Michał
Samochód: Captiva
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Doradźcie przed zakupem

Post autor: red_p » 2 sty 2017, o 22:44

Jest dołączane ale działa sprawnie. Nawet start z gazem w podłodze na śniegu dobrze wychodzi. Po FL zawieszenie jest trochę sztywniejsze ale dalej bardzo komfortowe. I po FL jest sporo ciszej w środku

dzozio84
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 4 lis 2016, o 12:43
Reputacja: 0
Imię: Jozio
Samochód: Captiva
Silnik:
Lokalizacja: Nowy sącz
Kontakt:

Re: Doradźcie przed zakupem

Post autor: dzozio84 » 3 sty 2017, o 12:45

Dzięki kolego jakbym miał jeszcze jakieś pytania napisze. Jeśli byś wiedział o jakiej captiva to sie odezwij bi sie rozglądam ale chciałbym cis pewnego

red_p
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 22 wrz 2016, o 23:05
Reputacja: 0
Imię: Michał
Samochód: Captiva
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Doradźcie przed zakupem

Post autor: red_p » 3 sty 2017, o 23:12

A jeszcze jedno. Niestety nowe AT w Chevy są bardziej awaryjne od starych 5-cio biegowych

dzozio84
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 4 lis 2016, o 12:43
Reputacja: 0
Imię: Jozio
Samochód: Captiva
Silnik:
Lokalizacja: Nowy sącz
Kontakt:

Re: Doradźcie przed zakupem

Post autor: dzozio84 » 5 sty 2017, o 13:41

Chodzi ci o automat ?? A co sie może w nich psuć

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23826
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 255
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Doradźcie przed zakupem

Post autor: etac » 5 sty 2017, o 13:55

a prawie wszystko, a na pewno uklad sterowania hydraulika
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

niola
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 21 wrz 2016, o 17:28
Reputacja: 0
Imię: Darek
Samochód: Captiva
Silnik:
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Re: Doradźcie przed zakupem

Post autor: niola » 5 sty 2017, o 15:36

Potwierdzam uwagi kolegi w mojej przy 120tys posypała się skrzynia ,następnie padły wtryski .Obecnie wszystko ponaprawiane wraz z wycięciem dpf i jak na razie wszystko śmiga.

dzozio84
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 4 lis 2016, o 12:43
Reputacja: 0
Imię: Jozio
Samochód: Captiva
Silnik:
Lokalizacja: Nowy sącz
Kontakt:

Re: Doradźcie przed zakupem

Post autor: dzozio84 » 10 sty 2017, o 13:39

A czy automat jest ten sam w dieslu jak i benzynie ?? No chyba ze rozpatrzę zakup tez diesla bo ten 184 konny musi fajnie jeździć. Ciekawe jak ze spalaniem

dzozio84
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 4 lis 2016, o 12:43
Reputacja: 0
Imię: Jozio
Samochód: Captiva
Silnik:
Lokalizacja: Nowy sącz
Kontakt:

Re: Doradźcie przed zakupem

Post autor: dzozio84 » 10 sty 2017, o 13:40

I jakie koszty naprawy w AT

niola
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 21 wrz 2016, o 17:28
Reputacja: 0
Imię: Darek
Samochód: Captiva
Silnik:
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Re: Doradźcie przed zakupem

Post autor: niola » 10 sty 2017, o 13:46

Koszt regeneracji skrzyni wyniósł mnie 7
tys ze wszystkim usunięcie dpf 1500

dzozio84
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 4 lis 2016, o 12:43
Reputacja: 0
Imię: Jozio
Samochód: Captiva
Silnik:
Lokalizacja: Nowy sącz
Kontakt:

Re: Doradźcie przed zakupem

Post autor: dzozio84 » 10 sty 2017, o 14:59

Olo to skrzynia masakra. Mam crv w AT i prawie 300 tys i chodzi jak igła a o captive chodzi mi bo jest jednym z nielicznych suv który ma 7 foteli. A diesel jak wogole sie sprawuje jak spalanie i który silnik masz 163 czy 184 km ? . Auto ogólnie drogie jak na używki No chyba ze Kia sorento albo Mazda cx9 bo tez ma 7 foteli. Tylko ze captiva ma swój urok i ładny wygląd. A czy reszta rzeczy w miarę chodzi ?? ( chodzi mi o zawieszenie elektronikę i jakość wnętrza )

niola
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 21 wrz 2016, o 17:28
Reputacja: 0
Imię: Darek
Samochód: Captiva
Silnik:
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Re: Doradźcie przed zakupem

Post autor: niola » 10 sty 2017, o 15:55

Mam silnik 163k,spalanie średnie w dyszcze się mieszczę.Poza opisanymi przygodami jak na razie sprawuje się dobrze minus to nawigacja

dzozio84
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 4 lis 2016, o 12:43
Reputacja: 0
Imię: Jozio
Samochód: Captiva
Silnik:
Lokalizacja: Nowy sącz
Kontakt:

Re: Doradźcie przed zakupem

Post autor: dzozio84 » 10 sty 2017, o 16:26

No właśnie ktoś tez pisał o tej navi i ekranie dotykowym ze wadliwy. Ale moim zdaniem to jest szczegół najbardziej martwi mnie sprawa automatu bo manual nie wchodzi w grę. Myślałem ze to części Opla a miałem kiedyś i automat i tez bezawaryjny. Póki co dzięki wielkie za porady . Takze mimo tego i tak rozglądam sie bo mi sie podoba captiva. Może akurat trafi sie dobry model chociaż bardzo mało benzyniakow do sprzedania z automatem dlatego myślałem ze nikt ńiechce tego pozbywać ze tak są dobre i dopracowane.

Egonek1234
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 1 paź 2016, o 18:59
Reputacja: 0
Imię: Bogusław
Samochód: Captivia
Silnik:
Lokalizacja: Juankoski
Kontakt:

Re: Doradźcie przed zakupem

Post autor: Egonek1234 » 12 lut 2017, o 12:03

witam wszystkich przymierzam sie do zakupu captivi z 2012 roku dizel 184 km automat czy może ktoś dać opinie na temat tego auta silnik i skrzynia jak dziala i co sprawdzac przy zakupie dodam że mieszkam w finlandi i auto teżkupuję tutaj dodaję link do ogłoszenie tego auta za wszystkie informację dziękuję
https://www.nettiauto.com/chevrolet/captiva/8482933

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23826
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 255
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Doradźcie przed zakupem

Post autor: etac » 12 lut 2017, o 12:33

po pierwsze, wstawiaj znaki interpunkcyjne, po drugie w Finlandii nie ma takich przekrętów jak w Polsce, wiec jedynie minusem jest ze przy automacie trochę trzeba uważać na eksploatacje i samemu ustalać interwały wymiany olejów.
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

Awatar użytkownika
jlao
Aktywny
Posty: 72
Rejestracja: 6 paź 2016, o 12:54
Reputacja: 0
Imię: Jarek
Samochód: Captiva
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Doradźcie przed zakupem

Post autor: jlao » 12 lut 2017, o 21:45

W Polsce nie było tej wersji wyposażenia w sprzedaż. Ogólnie bardzo OK. Oczywiście parę drobiazgów drażni - chociaż 2 w Twoim przypadku mogą mieć duże znaczenie - brak podświetlenia przycisków na kierownicy - to jednak prawdziwy drobiazg. Drugi - zależy czy będziesz woził kogoś na tylnym siedzeniu. Ogrzewanie mało wydajne w standardowych pozycjach dla 2 i 3 rzędu siedzeń. Brak nawiewów. Jedyna opcja dla 2 rzędu to funkcja AUTO. Wtedy jakoś daje rade ale i tak jest różnica przód / tył.

I nie licz na spalanie 7,7
raz mi sie udało w trasie zejść poniżej 7,5 - i to na kompie. jadąc autostradą za titrami.

przy 120 ok 9l/100
przy 140 10,5-11

W mieście i 12 może być mało.

Egonek1234
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 1 paź 2016, o 18:59
Reputacja: 0
Imię: Bogusław
Samochód: Captivia
Silnik:
Lokalizacja: Juankoski
Kontakt:

Re: Doradźcie przed zakupem

Post autor: Egonek1234 » 14 lut 2017, o 21:26

Witam bardzo dziękuję za odpowiedzi , jeżeli chodzi czy będę kogoś woził z tylu to tak mam rodzinę przy sobie tutaj , jak by można było poprosić kogoś o numer telefonu żeby porozmawiać to bym był wdzięczny bo każda informacja jest teraz ważna dla mnie pozdrawiam

muertes
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2017, o 13:24
Reputacja: 0
Imię: Chevi
Samochód: Captiva
Silnik:
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Doradźcie przed zakupem

Post autor: muertes » 15 mar 2017, o 16:23

Witam, mam prośbę o poradę. Z tego co zauważyłem na forum jest tu kilka osób z wieloletnią przygodą z Captivami jak i osoby mające doświadczenie z procedurami dotyczącymi koncernu GM - i na poradę od tych gron osób szczególnie liczę a za każdą podpowiedź będę szczególnie wdzięczny. Chodzi o pomysł na zakup Captivy z USA i następujące problemy z tym związane: gdzieś czytałem, że auta zaklasyfikowane za Oceanem jako "salvage title" mają kasowany VIN w systemie GM? Czy taką informację dot. VIN będę w stanie zweryfikować w ASO ew. mailowo? Auto ma jeden kluczyk - czy w Chevroletach tak jak w Oplach funkcjonuje CARPASS czy będzie problem z dorobieniem drugiego? W USA nie ma podobno książek serwisowych - wpisy dostępne są jedynie w systemie - prawda to? Ma ktoś może doświadczenia z Chevroletami produkowanymi w Meksyku? Odbiegają jakością materiałów, wykonania, montażu czy trwałości od tych ma rynek europejski? Różne części lub podzespoły = problem z późniejszym serwisem itd? No i last but not least czy silnik 3.0 daje się jakoś ujarzmić pod względem spalania - ekotunning, lpg? Strasznie się rozpisałem - przepraszam

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23826
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 255
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Doradźcie przed zakupem

Post autor: etac » 15 mar 2017, o 17:38

odpuść sobie auta zza oceanu, żeby się opłacało przy kursie 4zl/$, to najczęściej jest to większy szrot niż zza Odry.
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

John Wayne
Profesjonalista
Posty: 546
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 15:26
Reputacja: 2
Imię: Przemek
Samochód: Captiva 2.0D MT 2007
Silnik: 2.0, diesel, 150KM
Lokalizacja: Gdynia Poznań
Kontakt:

Re: Doradźcie przed zakupem

Post autor: John Wayne » 15 mar 2017, o 17:49

Ale to auto ma jeździć w Polsce czy w NZ?

muertes
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2017, o 13:24
Reputacja: 0
Imię: Chevi
Samochód: Captiva
Silnik:
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Doradźcie przed zakupem

Post autor: muertes » 15 mar 2017, o 17:58

Pl oczywiście...choć rozumiem,że pytanie ma jakiś ukryty sens :) kupienie niesprowadzonej Captivy to też wyzwanie o czym świadczy chociażby przykład z tematu "uważajcie na te samochody".W benzynie mało wyboru, zwłaszcza w automacie a i interior bywa znacznie ładniejszy niż w europejskiej wersji czy bliźniaczych Antarach (teraz właśnie posiadam i dołączyłem do forumowego grona osób z nieszczelnością diesla 2.2 163 km) stąd myśli o Captivie z USA i związane z tym rozterki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Captiva Ogólnie o modelu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości