Warsztat w Warszawie EPICA 2.5

Wszystkie inne tematy dotyczące danego modelu
ODPOWIEDZ
andrzej23
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 4 mar 2020, o 14:07
Reputacja: 0
Imię: Andrzej
Samochód: Epica
Silnik: 2.5 AUT 156KM
LPG: Optima Nano
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
Kontakt:

Warsztat w Warszawie EPICA 2.5

Post autor: andrzej23 » 6 mar 2020, o 15:14

Witam, jestem nowy na forum, niestety sytuacja jak z koszmaru :<

Pacjent to Chevrolet Epica 2.5LPG 2008 1

Auto zakupiłem 3.5msc temu,12.300zł zrobiłem nim ok. 4000.km
Na chwilę obecną zdiagnozowałem kilka DUUUŻYCH problemów:

-uszczelka pod głowicą,jakaś nieszczelność: bierze płyn, dymi na biało, jak jest zimniej wilgotniej to nie mam pytań.
test z płynem na CO2 wykazał nieszczelność

-wibracje na kierownicy przy, postoju.
Przy włączeniu biegu DRIVE, wibracje stają się intensywne dla pasażerów,trzęsie całym samochodem.
Wibracje są wyczuwalne nie tylko na kierownicy ale również desce rozdzielczej czy fotelach.

-podczas robienia zdjęć podwozia, dokładniej wycieków zlokalizowanych pod silnikiem zauważyłem widoczny różowy uszczelniacz nas skrzyni biegów, o czym właściciel mnie nie poinformował.


-zapocenie,wycieki pod pokrywą zaworów, przy świecach duża ilość oleju, ogólnie na chwilę obecną silnik pływa w oleju :nerwy

-problem z instalacją LPG, kilkukrotnie auto nie chciało się przełączyć na gaz, również na rozgrzanym silniku, Instalacja Optima Nano.
Ostatnio problem pojawił się dwa tygodnie temu gdy dwa dni stał bez LPG.
Auto na ciepłym silniku, faluje na obrotach, na LPG.
Problem pojawia się również na benzynie.
Co więcej 29.02.2020 czyli 5 dni temu dwa razy zdławił mi się na wolnych obrotach, aż zatrzęsło całym samochodem.

-wyciek ze skrzyni automatycznej: tutaj nawet nie wiem skąd, co i jak. Diagnosta przy sprawdzaniu zawieszenia o tym wspomniał, przy wrzucaniu wstecznego słychać stukniecie, na drive już rzadziej lub w ogóle. Co dziwne gdy auto jest przechylone na górce,delikatnie, problem nie występuje lub jest słabo słyszalny.
Ogólnie czasem stuka,szarpie czasem nie. Losowość

-auto bierze olej, i to dosyć sporo.
Co miesiąc znaczna dolewka ale to chyba spowodowane że silnik cieknie jak prosie :?
Z drugiej strony wszystko jedno co jest w środku padnięte, jak się robi głowice to można powymieniać resztę dupereli :)
Przynajmniej mam taką nadzieję, mechanikiem niestety nie jestem, jakąś tam ogólną wiedzę mam ale bez przesady

-Stukanie z przedniego zawieszenia, ale nie na dużych dziurach, tylko na kostce brukowej,kamyczkach no denerwuje to strasznie zwłaszcza że niesie się po całej kabinie z zewnątrz nie dochodzą żadne niepokojące dźwięki. W internetach piszą że przyczyną może być luz na drążkach kierowniczych lub końcówkach. 3 tyg temu wymienione tuleje.
Mam nadzieję że to te drążki (150zł) komplet :wilekiedzieki:
Na początku myślałem że to plastikowa osłona pod silnikiem ale ten dźwięk jest bardziej metaliczny, przygłuszony.

-Być może do wymiany sprzęgło i dwumas, jeżeli jest w tych automatach, w jednym warsztacie mówią że tu jest sprzęgło, w drugim że hydrokinetyka czy jakoś tak w każdym razie że dwumasy nie ma ale to najczęściej bywa u Mirasa na zakładzie nic nie wiadomo :/

SPRAWY MNIEJ WAŻNE ;)

-niedziałające głośniki przednie w drzwiach, sprawdzane na AUX, i radiu FM, również na Bluetooth fm sparowanym z telefonem, no nie działa.
O tym że na kablu AUX całe audio w samochodzie działa ciszej nie wspominam bo to kropelka w morzu
-stukanie prawy/tył tutaj dla odmiany nie na małych dziurkach tylko już większych, jak troszkę szybciej zjadę z krawężnika (wysokość 1/3 normalnego krawężnika przy oddzielającego chodnik jezdnia) też nie wspominam bo to eksploatacja
-lampa prawa/przód jazda dzienna czasem działa czasem nie :/ żarówka się nie przepala tylko coś nie łączy wewnątrz lampy bo kosteczka sprawdzana wszystko jest wporządku, wilgoci na kostce jak i samej lampie nie ma.

Panowie i Panie, teraz pytanie co o Tym sądzicie

1) Czy jest ktoś z Warszawy i może mi polecić warsztat w którym robił chociażby tą nieszczęsną uszczelkę pod głowicą i jest zadowolony z roboty, bo Epica to nie jest Opel Astra i za dużo tego po ulicach nie jeździ tak więc mechanicy tego nie znają,a przynajmniej tak mi się wydaje.

2)Jak to wygląda cenowo, to znaczy czy będzie to więcej niż połowa wartości samochodu, czy ciut mniej.

Niestety, sprawa została już obgadana z adwokatem który zajmuje się takimi sprawami, jestem załamany, kupując auto byłem przygotowany na drobne wydatki ale TO? No przesada

milyjarek
Profesjonalista
Posty: 829
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 09:45
Reputacja: 5
Imię: Jarosław
Samochód: Epica , Malibu LTZ
Silnik: 2.0 Diesel , 150KM
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Warsztat w Warszawie EPICA 2.5

Post autor: milyjarek » 6 mar 2020, o 17:31

W Warszawie masz Motokombi, chyba dalej serwisuja te auta. Niestety wersja benzynowa nie jest tak trwała i udana jak diesla i bywają takie problemy. Ostatnio ktoś na forum Epici spieral się ze mną że to diesle bywają kłopotliwe a tu jesteś kolejną osobą z problemami. Ja swoją sprzedałem 3 dni temu i przez 7 lat nie miałem żadnych problemów a nowy nabywca z czasem ma dołączyć do naszego forum. Wierzę w jego długą i bezproblemową eksploatację, ale to jest diesel. Wymieniasz dużo usterek więc tanio teraz nie będzie.

Awatar użytkownika
bubu1769
Administrator
Posty: 5727
Rejestracja: 5 wrz 2018, o 16:40
Reputacja: 337
Imię: Bartłomiej
Samochód: Aveo T250
Silnik: 1.4 101KM
Inny samochód: Orlando 1.4T, Meriva A 1.8
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Warsztat w Warszawie EPICA 2.5

Post autor: bubu1769 » 6 mar 2020, o 19:18

A co stwierdził prawnik?
Czy ogólnie jest sens z własnej kieszeni pokrywać koszty wszystkich napraw?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Epica Ogólnie o modelu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość