Oryginalna nawigacja

Wszystkie inne tematy dotyczące danego modelu
ODPOWIEDZ
deintegro
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 1 paź 2018, o 15:12
Reputacja: 0
Imię: Marcin
Samochód: Epica
Silnik:
Lokalizacja: Nakło nad Notecią/Brzeziny
Kontakt:

Oryginalna nawigacja

Post autor: deintegro » 2 paź 2018, o 22:45

Witam

Jestem w posiadaniu Chevroleta Epica od kilku tygodni, i zastanawiam się nad nawigacją samochodową. Na co dzień w poprzednim samochodzie używałem telefonu, lecz szczerze szkoda mi baterii, i ilość kabli w kabinie również mnie nie zadowala (kamerka/ładowarka/aux). Chciałbym coś zmienić. Pierwsza myśl, to zrezygnować z oryginalnego radia, a wstawić tam coś z nawigacją ale jakoś średnio widzę użytkowanie takiego zestawu. Druga opcja to oryginalna nawigacja. Na fotach jej umiejscowienie wygląda genialnie, ale nie ma róży bez kolców. Nigdzie w internecie nie mogę znaleźć informacji jakie urządzenie było montowane w tym modelu, oraz ewentualnie jak je zamontować i co z mapami. Nie wspomnę o cenie, bo także nic nie znalazłem. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady.

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23830
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 255
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Oryginalna nawigacja

Post autor: etac » 3 paź 2018, o 06:21

Jakich fotach?
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

deintegro
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 1 paź 2018, o 15:12
Reputacja: 0
Imię: Marcin
Samochód: Epica
Silnik:
Lokalizacja: Nakło nad Notecią/Brzeziny
Kontakt:

Re: Oryginalna nawigacja

Post autor: deintegro » 3 paź 2018, o 08:40

https://www.google.pl/search?q=chevrole ... 20&bih=938

Przykładowe fotki z wujka google. Tak mi się wydaje, że jest to oryginalna navi.

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23830
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 255
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Oryginalna nawigacja

Post autor: etac » 3 paź 2018, o 09:26

link nie działa
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

deintegro
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 1 paź 2018, o 15:12
Reputacja: 0
Imię: Marcin
Samochód: Epica
Silnik:
Lokalizacja: Nakło nad Notecią/Brzeziny
Kontakt:

Re: Oryginalna nawigacja

Post autor: deintegro » 3 paź 2018, o 14:03


Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23830
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 255
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Oryginalna nawigacja

Post autor: etac » 3 paź 2018, o 16:47

Przeróbka raczej nie opłacalna. Raczej szukaj jakiegoś chińczyka 2DIN, na AliExpress jest ich pełno.
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

deintegro
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 1 paź 2018, o 15:12
Reputacja: 0
Imię: Marcin
Samochód: Epica
Silnik:
Lokalizacja: Nakło nad Notecią/Brzeziny
Kontakt:

Re: Oryginalna nawigacja

Post autor: deintegro » 3 paź 2018, o 22:39

Jak z jakością dźwięku w przypadku takiego radia? W poprzednim aucie (vw sharan) gro ludzi wymieniało oryginalną nawigację mfd na właśnie te z Aliexpres'u jednak opinie raczej mnie nie przekonały. I jak to wygląda z ewentualnym montażem?

Awatar użytkownika
KonradMaster
Profesjonalista
Posty: 932
Rejestracja: 6 lip 2016, o 11:14
Reputacja: 6
Imię: Konrad
Samochód: Captiva LT+
Silnik: 2.2D, VCDi, 184KM, diesel
Inny samochód: Renault Scenic II
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Re: Oryginalna nawigacja

Post autor: KonradMaster » 4 paź 2018, o 09:06

Zobacz mój wątek z orga.
Kupujesz stację multimedialną z Aliexpress, na którą składa się panel jednodinowy z czytnikiem płyt DVD, sterowaniem i ramką na wyświetlacz od komputera pokładowego oraz dotykowy wyświetlacz 7". Wywalasz schowek, komputer dajesz niżej jako drugi DIN, a w to miejsce montujesz wyświetlacz. Oryginalne radio również wywalasz, a w jego miejscu montujesz nowe wraz z komputerem. Wszystko pasuje niemal idealnie, jedyny mankament to kolor obudowy wyświetlacza - jest taki jakiś granatowy, a nie czarny, więc widać różnicę, ale jakoś specjalnie to nie przeszkadza i nie rzuca się bardzo w oczy. Całość pracuje pod Win CE (nie pamiętam wersji). Może być do niej podłączone praktycznie wszystko (TV, DVR, kamera cofania, zewnętrzne wyświetlacze itd.), oprócz Internetu (brak 3G, a nawet Wi-Fi), ale zawsze pozostaje Bluetooth i smartfon, więc nie ma tragedii. Jak posiadasz smartfon z Windowsem, to możesz jeszcze skorzystać z funkcji Screen Mirroring.
Nawigacja iGO, która jest dołączona do zestawu od Chińczyka działa bardzo średnio, że tak powiem. Jeśli słuchasz przy okazji radia i jeździsz na nawigacji to jest git. Jeśli zapodasz mu jakiś pendrive >8GB to możesz być pewny, że Ci się zawiesi cały OS, a pomoże jedynie wymuszony restart. Przy pendrive <=8GB jest dużo lepiej, ale i tak czasem potrafiła się sama NAVI zawiesić i trzeba było jeszcze raz uruchamiać apkę. Ja po tych doświadczeniach przeszedłem na AutoMapę i problemy zniknęły jak ręką odjął, ponieważ AM ma mniejsze wymagania sprzętowe.
WAŻNE: musisz powiedzieć chińczykowi, aby Ci przysłał wtyczkę do Captivy (jest taka sama jak u nas w Epicach), a nie tą, którą wysyłają domyślnie dla Epici - taka pojedyncza niebieska (u nich Epici się troszkę różnią i nawet fabryczne radia mają inne, są jeszcze z tymi wyświetlaczami kropkowanymi).
Całość kosztowała mnie 295$ (po ówczesnym kursie to było coś ok. 1100 zł) + sporo roboty + 2 dni robocze czekania na stację od kuriera DHL + prawie miesiąc czekania na pasującą wtyczkę - tę od Captivy.
Od 2022.11: Chevrolet Captiva 2.2D VCDi 184KM 400NM 2011r.
2015.12-2022.11: Chevrolet Epica 2.0D VCDi 150KM 320NM 2007r. -> 180KM 370NM
2008.10-2016.03: Daewoo Nubira II 2.0D-TEC 133KM 184NM 2000r. + LPG AEB KING 4
Obrazek

deintegro
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 1 paź 2018, o 15:12
Reputacja: 0
Imię: Marcin
Samochód: Epica
Silnik:
Lokalizacja: Nakło nad Notecią/Brzeziny
Kontakt:

Re: Oryginalna nawigacja

Post autor: deintegro » 4 paź 2018, o 13:19

Dzięki za szczegółowa poradę. Czytałem także Twój wątek. Ogólnie bardziej zależy mi na czymś pod androida. Robię bardzo duże przebiegi i aktualna mapa z dostępem do livetraffic to dla mnie zbawienie. Twoja propozycja byłaby idealna jednak brak jej wifi

Awatar użytkownika
KonradMaster
Profesjonalista
Posty: 932
Rejestracja: 6 lip 2016, o 11:14
Reputacja: 6
Imię: Konrad
Samochód: Captiva LT+
Silnik: 2.2D, VCDi, 184KM, diesel
Inny samochód: Renault Scenic II
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Re: Oryginalna nawigacja

Post autor: KonradMaster » 4 paź 2018, o 13:56

W takim razie zostaje chyba tylko włożenie czegoś 2DIN w miejsce radia. Albo czekanie aż znów jakiś Rosjanin czy inny Chińczyk włoży do takiego urządzenia jak moje jakiegoś Androida. Bazę już ma :)

Dodano po 11 minutach 23 sekundach:
Na szybko znalazłem jeszcze na Ali coś takiego.
Chyba podłącza się to pod AUX pod fabryczne radio. Wygląda też fajnie, gorzej tylko z tym, że komputer pokładowy leci na sam dół zamiast popielniczki, a więc będzie słaba widoczność. Ale za to ma Androida i Wi-Fi. Cena również jest akceptowalna.
Możesz zaryzykować i spróbować z montażem tego cuda, z chęcią będę śledził poczynania :)
Od 2022.11: Chevrolet Captiva 2.2D VCDi 184KM 400NM 2011r.
2015.12-2022.11: Chevrolet Epica 2.0D VCDi 150KM 320NM 2007r. -> 180KM 370NM
2008.10-2016.03: Daewoo Nubira II 2.0D-TEC 133KM 184NM 2000r. + LPG AEB KING 4
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Epica Ogólnie o modelu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości