check engine po zalaniu 98

Wszystkie inne tematy dotyczące danego modelu
Awatar użytkownika
bubu1769
Administrator
Posty: 5726
Rejestracja: 5 wrz 2018, o 16:40
Reputacja: 336
Imię: Bartłomiej
Samochód: Aveo T250
Silnik: 1.4 101KM
Inny samochód: Orlando 1.4T, Meriva A 1.8
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: check engine po zalaniu 98

Post autor: bubu1769 » 15 wrz 2019, o 08:51

Zależy jaki to błąd.
Jeśli tylko od niewłaściwej mieszanki to powinien z czasem sam zniknąć ale jeśli coś innego to może trzeba ręcznie wykasować.'
Po raz kolejny jest powtarzane że bez sprawdzenia błędów to jest wróżenie z fusów.

Awatar użytkownika
dokia
fachowa i pyskata diablica
Posty: 4169
Rejestracja: 22 lip 2019, o 14:58
Reputacja: 103
Imię: Dorota
Samochód: Opel Insignia
Silnik: PB B20NHT 260KM
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: check engine po zalaniu 98

Post autor: dokia » 15 wrz 2019, o 09:16

Wojtek, przesadzasz, a sam chyba traktorem jeździsz (dieslem) ,bo to nawet jest mniej niż 3% z uwagi na lotność alkoholu. Niejednokrotnie to nawet 95 nie ma tych 95. Chociaż na stacji można poprosić o specyfikację dostawy.
Jednostkowy przypadek na tym forum? I do tego się odnosisz, podczas gdy nie wiadomo jak był pałowany tam silnik. Nie różnią się poza tym temperaturami spalania, porównaj karty charakterystyki. Tylko Marcina straszysz. :baty:

Marcin, wyjeździj jak się boisz, lepiej to niż mieszać bo dłużej będziesz o tym myśleć.
Ja 23sierpnia sobie tak nalałam trochę bo w drodze powrotnej zapaliła się rezerwa przed Ełkiem to pomyślałam że sprawdzę jak ona polata na 98. Następnego dnia u siebie tankowałam już 95.
Jeżeli nie ma w instrukcji zakazu to no nic nie będzie. Fakt faktem ja mam silnik turbinowy ale też w instrukcji mam 95. Leję V-power, który ma LO 95 ale formułę dynaflex jakąś, która czyścić ma silnik ze złogów i to też jest placebo. Tak jak te zwietrzałe 98 . Ale wydaje mi się że leje lepsze niż normalnie, że dbam o auto.

Marcin, zamiast się nakręcać, że masz tam zupę a nie paliwo , to odczytaj w końcu błędy!!!!
Bo tu zaraz będzie shitstorm , i to bez sensu 😜
Każdy, kogo spotykasz, toczy bitwę, o której nic nie wiesz. Bądź życzliwy. Zawsze.

milyjarek
Profesjonalista
Posty: 829
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 09:45
Reputacja: 5
Imię: Jarosław
Samochód: Epica , Malibu LTZ
Silnik: 2.0 Diesel , 150KM
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: check engine po zalaniu 98

Post autor: milyjarek » 15 wrz 2019, o 10:26

To jest tylko zbieg okoliczności, paliwo 98 nie zaszkodzi ale nie będzie też różnicy na plus. Taka róznica odczuwalna była jak lałem do fiata 125p. Teraz nawet jak leje paliwo w innych krajach już nie ma różnicy podczas jazdy. Szukaj przyczyny gdzie indziej. Ale diagnostyka to podstawa aby wiedzieć co dalej.

Awatar użytkownika
papieju
Wymiatacz
Posty: 1915
Rejestracja: 28 sty 2018, o 15:18
Reputacja: 47
Imię: Marcin
Samochód: Nubira kombi 1.8 LPG
Silnik:
Lokalizacja: Włoszczowa
Kontakt:

Re: check engine po zalaniu 98

Post autor: papieju » 15 wrz 2019, o 12:31

No właśnie. 2 strony pisaniny a kodu błędu brak

Awatar użytkownika
dokia
fachowa i pyskata diablica
Posty: 4169
Rejestracja: 22 lip 2019, o 14:58
Reputacja: 103
Imię: Dorota
Samochód: Opel Insignia
Silnik: PB B20NHT 260KM
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: check engine po zalaniu 98

Post autor: dokia » 15 wrz 2019, o 12:40

Bo tak to się z facetami czasem gada 😈. 25lat tak gadam czasem z moim własnym, że gadam co ma zrobić i nic. 🤣

Marcin, podaj nam te kody błędów, bo ty zaraz z tego stresu gotów jesteś na straż pożarną jechać aby ci odessali całe paliwo. A to na 99% nie w tym problem.
Każdy, kogo spotykasz, toczy bitwę, o której nic nie wiesz. Bądź życzliwy. Zawsze.

Marcin
Świeżak
Posty: 13
Rejestracja: 12 wrz 2019, o 09:09
Reputacja: 0
Imię: MArcin
Samochód: Trax 2017
Silnik: AWD 140km
LPG: nie
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Re: check engine po zalaniu 98

Post autor: Marcin » 15 wrz 2019, o 14:20

Po przejechaniu ok 160 km kontrolka sama zgasła. A kod podrzuę jak będę u mechanika. Dzięki wszystkim za opinie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trax Ogólnie o modelu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość