Wadliwe punkty masowe

Wszystkie inne tematy dotyczące danego modelu
ODPOWIEDZ
Maniek

Wadliwe punkty masowe

Post autor: Maniek » 30 gru 2013, o 16:41

Witam
dziś rozwiązując problem halogenów znalazłem słaby punkt w elektryce, a konkretnie punkty masowe w komorze silnika, na schemacie są to punkty masowe G100 i G101
Obrazek jest to schemat halogenów, nic innego nie mam.
Są to cienkie i delikatne przewodziki, nie są niczym zabezpieczone - wystawione na korozję i utlenianie.
Na pewno te punkty masowe są od halogenów i kierunkowskazów - podejrzewam że też od świateł przednich, więc jak by się zaczęły u kogoś problemy z elektryką w aucie proponuję zacząć od sprawdzenie tych punktów masowych.
Jak tylko będę mógł to zrobię ich zdjęcia i zamieszczę tu na forum.
Teraz muszę pomyśleć ja je zabezpieczyć, może jakieś propozycje ?? Może smarem lub wazelina ??

Awatar użytkownika
XaRaDaS
Zasłużony dla forum
Posty: 7704
Rejestracja: 20 sie 2013, o 11:17
Reputacja: 8
Imię: Andrzej
Samochód: Orlando LTZ
Silnik: 1.8 2H0, 141 KM, benz.
Lokalizacja: WX
Kontakt:

Re: Wadliwe punkty masowe

Post autor: XaRaDaS » 30 gru 2013, o 17:37

Zrób zdjęcie gdzie one są ;) a zabezpieczać to tak jak klemy od aku. Albo jakbyś mógł zerknąć gdzie one idą to może prosta wymiana na lepsze i jakoś zaizolować :zastanawiasie:
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

ryjek

Re: Wadliwe punkty masowe

Post autor: ryjek » 31 gru 2013, o 12:43

sam smar poprawi ci tylko przewodzenie prądu,zrób sobie jakiś pancerzyk albo kup gotowy,by po prostu nie były przewody bezpośrednio narażone na wodę i inne czynniki

Awatar użytkownika
XaRaDaS
Zasłużony dla forum
Posty: 7704
Rejestracja: 20 sie 2013, o 11:17
Reputacja: 8
Imię: Andrzej
Samochód: Orlando LTZ
Silnik: 1.8 2H0, 141 KM, benz.
Lokalizacja: WX
Kontakt:

Re: Wadliwe punkty masowe

Post autor: XaRaDaS » 31 gru 2013, o 13:23

ryjek pisze:sam smar poprawi ci tylko przewodzenie prądu,zrób sobie jakiś pancerzyk albo kup gotowy,by po prostu nie były przewody bezpośrednio narażone na wodę i inne czynniki
Ale są smary, które nie przepuszczają wilgoci i nawet izolują ją, nie pamiętam dokładnie jak się nazywał. Tylko pozostaje pytanie, jaka jest jego cena i czy się opłaca. Ja bym dał raczej koszulki termokurczliwe, ale bez widoku jak to wygląda można gdybać :D
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

Maniek

Re: Wadliwe punkty masowe

Post autor: Maniek » 2 sty 2014, o 12:48

W końcu doszedłem do siebie po sylwestrze i dotarłem do samochodu aby zrobić zdjęcia punktów masowych w komorze silnika.
Widok całości:
Obrazek
Masa strona lewa:
Obrazek
Masa strona prawa:
Obrazek

Jeśli chodzi o zabezpieczenie przez utlenianiem wydaje mi się, że wazelina techniczna powinna wystarczyć.
W powiększeniu widać czerwone strzałki, które wskazują miejsce punktu masowego.

Kizior80
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 8 lut 2020, o 09:31
Reputacja: 0
Imię: Michał
Samochód: Cruze
Silnik: 1.8,2HO,141km,Benz.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wadliwe punkty masowe

Post autor: Kizior80 » 8 gru 2022, o 12:25

Witam mam problem z masą g 101 nie widać zdjęć na forum proszę o przesłanie pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Spark Ogólnie o modelu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość