lacetti nowy w rodzinie

Wszystkie inne tematy dotyczące danego modelu
ODPOWIEDZ
vito23
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 8 sie 2017, o 09:10
Reputacja: 0
Imię: Witold
Samochód: Lacetti Kombi
Silnik:
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

lacetti nowy w rodzinie

Post autor: vito23 » 8 sie 2017, o 15:40

Witam zakupilem dzis lacetti kombi motor 1.6 16v nie mam pojecia jaki olej byl wlany w ksiazce ostatni jest przy przebiegu 90tys 5w50 pozniej nie wiadomo jaki i dzis z komisu kupilem i nie wiem jaki byl wlany olej sam sprzedawca nie wiedzial a mnie sie nie chcialo czelac jak szef wroci z urlopu. Czym go zalac? Auto przebieg 135tys bez lpg

Awatar użytkownika
Sebastian
Moderator
Posty: 3977
Rejestracja: 12 sie 2013, o 22:45
Reputacja: 44
Imię: Sebastian
Samochód: 2x Lacetti 1.4&1.6
Silnik:
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: lacetti nowy w rodzinie

Post autor: Sebastian » 8 sie 2017, o 20:25

Masz tu kilka przecinków i wstaw w twojego posta: ,,,,,,,

To wyżej to tak półserio, a tak na poważnie, to ja bym wlał 5W40, i obserwował się dzieje. Moim zdaniem szkoda silnika na 10W, bo jednak zimy po -20*C w polsce mamy więc lepiej niech silnik ma zimą "lżej", a po drugie półsyntetyk nie jest idealnym olejem.

A co do handlarza-komisu, to z doświadczenia (nawet forumowego) wiem, że w silniku może być wszystko - włącznie z motodoktorem, olejem 15W40, czy innymi wynalazkami ;)
Serwisowanie, naprawa, montaż: klimatyzacji, wentylacji, systemów ogrzewania - kontakt PW.

vito23
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 8 sie 2017, o 09:10
Reputacja: 0
Imię: Witold
Samochód: Lacetti Kombi
Silnik:
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: lacetti nowy w rodzinie

Post autor: vito23 » 9 sie 2017, o 00:41

Dzieki za odpowiedz zaleje 5w40. Handlarz raczej pewny. Po za tym auto zeskanowane pod kazdym zakamarkiem.

Znajomi od lat kupuja tam. Bardziej sie obawiam tych lacetti co to maja bogatsze wyposazenie i przebieg mniekszyba ich cena mnieksza znacznie od tego co kupilem z naszego kraju.

Przepraszam za interpukncje pisane bylo na szybko z telefonu a i zrobilem blad w pierwszym poscie nie olej 5w50 a byl 5w30

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lacetti/Nubira Ogólnie o modelu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość