Zamykanie samochodu z pilota

Wszystkie inne tematy dotyczące danego modelu
ODPOWIEDZ
Fifisol
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 18 gru 2020, o 20:03
Reputacja: 0
Imię: Filip
Samochód: Lacetti
Silnik: 1.6 109KM
LPG: KME
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Zamykanie samochodu z pilota

Post autor: Fifisol » 6 sty 2022, o 18:32

Witam, mam problem.
Chodzi o zamykanie samochodu za pomocą pilota. Otwieranie z pilota dziala idealnie. Zamykanie natomiast nie dziala. Kiedy chce zamknac samochód z pilota to auto mruga tylko raz awaryjnymi i nic sie nie dzieje. W srodku słychać jakby kliknięcie pod podlokietnikiem. Wiem ze tam znajdują sie przekaźniki od centralnego ale nie wiem jak sprawdzić czemu zamykanie nie dziala. Moze ktoś mial juz taki problem?

dessal
Wymiatacz
Posty: 1096
Rejestracja: 26 kwie 2015, o 21:30
Reputacja: 1
Imię: Piotr
Samochód: Lacetti 2.0TCDI
Silnik:
Lokalizacja: Wawa Tarcho
Kontakt:

Re: Zamykanie samochodu z pilota

Post autor: dessal » 10 sty 2022, o 00:01

sprawdź czy działa zamknięcie z klucza i z rygla kierowcy, bo powinno zamknąć wszystkie zamki
Pozdrawiam Piotr
VIN KL1NF35UJ7K644339

Awatar użytkownika
skull
Stały bywalec
Posty: 228
Rejestracja: 5 gru 2016, o 15:04
Reputacja: 36
Imię: Michał
Samochód: Chevrolet Lacetti SW
Silnik: F16D3
LPG: BRC SQ24
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: Zamykanie samochodu z pilota

Post autor: skull » 10 sty 2022, o 13:19

Już pisałem, ale post został przeniesiony do nowego tematu a moja podpowiedź nie:

zajrzyj do bloku centralnego zamka przy prawej stopie pasażera:

https://www.drive2.ru/l/482327989510472036/

Obrazek

Fifisol
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 18 gru 2020, o 20:03
Reputacja: 0
Imię: Filip
Samochód: Lacetti
Silnik: 1.6 109KM
LPG: KME
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zamykanie samochodu z pilota

Post autor: Fifisol » 10 sty 2022, o 16:46

dessal pisze:
10 sty 2022, o 00:01
sprawdź czy działa zamknięcie z klucza i z rygla kierowcy, bo powinno zamknąć wszystkie zamki
Działa zamykanie za pomocą kluczyka oraz z rygla kierowcy również.

Dodano po 3 minutach 32 sekundach:
skull pisze:
10 sty 2022, o 13:19
Już pisałem, ale post został przeniesiony do nowego tematu a moja podpowiedź nie:

zajrzyj do bloku centralnego zamka przy prawej stopie pasażera:

https://www.drive2.ru/l/482327989510472036/

Obrazek
Jak tylko zrobi sie cieplej to zerknę w to miejsce. Dzieki za zdjęcie. Sprawdze przewody czy wszystkie sa okej. Mam jeszcze pytanie, ten sterownik na zdjeciu mozna normalnie kupic i wymienic. Nie trzeba wtedy kupowac nowego pilota czy cos w tym stylu?

Awatar użytkownika
bubu1769
Administrator
Posty: 5801
Rejestracja: 5 wrz 2018, o 16:40
Reputacja: 342
Imię: Bartłomiej
Samochód: Aveo T250
Silnik: 1.4 101KM
Inny samochód: Orlando 1.4T, Meriva A 1.8
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Zamykanie samochodu z pilota

Post autor: bubu1769 » 10 sty 2022, o 18:13

Jeśli byś chciał wymienić sam moduł od zdalnego sterowania to musiał byś zakodować w nim swój pilot w kluczyku, chyba żebyś kupił zestaw z pilotem to by była kwestia przełożenia tylko elektroniki do swojego.
Moim zdaniem skoro jest jakaś reakcja na przycisk zamykania to problem nie będzie tkwił w samym module od zdalnego sterowania tylko gdzieś dalej.
Jak będę mieć chwilę to postaram się przejrzeć schematy i zobaczę co może być przyczyną.

Awatar użytkownika
zzzz
Wymiatacz
Posty: 1579
Rejestracja: 3 gru 2013, o 17:50
Reputacja: 32
Imię: Zbyszek
Samochód: Cruze HB LT+
Silnik: 1.8
LPG: BRC
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Zamykanie samochodu z pilota

Post autor: zzzz » 10 sty 2022, o 18:29

Zajrzyj do tego podłokietnika co tam klika. Może tylko trzeba wyregulować. Ja bym zdjął tapicerkę drzwi...

Fifisol
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 18 gru 2020, o 20:03
Reputacja: 0
Imię: Filip
Samochód: Lacetti
Silnik: 1.6 109KM
LPG: KME
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zamykanie samochodu z pilota

Post autor: Fifisol » 10 sty 2022, o 18:41

zzzz pisze:
10 sty 2022, o 18:29
Zajrzyj do tego podłokietnika co tam klika. Może tylko trzeba wyregulować. Ja bym zdjął tapicerkę drzwi...
Troche nieprecyzyjna odpowiedz, co wyregulowac i w jakis sposob i co po zdjeciu tapicerki drzwi?

Dodano po 1 minucie 7 sekundach:
bubu1769 pisze:
10 sty 2022, o 18:13
Jeśli byś chciał wymienić sam moduł od zdalnego sterowania to musiał byś zakodować w nim swój pilot w kluczyku, chyba żebyś kupił zestaw z pilotem to by była kwestia przełożenia tylko elektroniki do swojego.
Moim zdaniem skoro jest jakaś reakcja na przycisk zamykania to problem nie będzie tkwił w samym module od zdalnego sterowania tylko gdzieś dalej.
Jak będę mieć chwilę to postaram się przejrzeć schematy i zobaczę co może być przyczyną.
Dzieki wielkie, najpierw sprawdze ten sterownik zamka centralnego pod nogami pasażera.

Awatar użytkownika
bubu1769
Administrator
Posty: 5801
Rejestracja: 5 wrz 2018, o 16:40
Reputacja: 342
Imię: Bartłomiej
Samochód: Aveo T250
Silnik: 1.4 101KM
Inny samochód: Orlando 1.4T, Meriva A 1.8
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Zamykanie samochodu z pilota

Post autor: bubu1769 » 10 sty 2022, o 18:46

Jeśli coś by było z modułem od centralnego to problemy by były też podczas zamykania samochodu kluczykiem.
Takie w sumie pytanie, sterowanie zdalne masz oryginalne w kluczyku czy dokładane?
Według tego moduł od alarmu znajduje się właśnie gdzieś w okolicy tunelu środkowego:
https://chevrolet.7zap.com/en/lacetti++ ... 400-0-0-0/
TIS też to potwierdza
Alarm Lacetti.jpg
Moduł jest pewnie taki sam jak w Aveo
viewtopic.php?f=137&t=10296
Jak będę mieć chwile w domu to zerknę jak to jest fizycznie rozwiązane.

Awatar użytkownika
skull
Stały bywalec
Posty: 228
Rejestracja: 5 gru 2016, o 15:04
Reputacja: 36
Imię: Michał
Samochód: Chevrolet Lacetti SW
Silnik: F16D3
LPG: BRC SQ24
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: Zamykanie samochodu z pilota

Post autor: skull » 10 sty 2022, o 20:11

No dokładnie sprawdź ten co na zdjęciu - jest to tylko moduł do siłowników drzwi (ciekawostka, istnieją wersje takich modułów sprzęgnie z czujnikiem prędkości - samoryglowanie przy zadanej prędkości), i jest w pełni wymienialny (nic nie trzeba kodować), jeśli pstryka w podłokietniku to tam jest moduł "antywłamaniowy" oczywiście również steruje tym ze zdjęcia. Tyle że ten już tak prosto się nie uda wymienić (sprzęgnięty z immobilizer), ale jeśli pstryka to jest szansa że on jest sprawny, zresztą on też "emituje" te światła awaryjne

Fifisol
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 18 gru 2020, o 20:03
Reputacja: 0
Imię: Filip
Samochód: Lacetti
Silnik: 1.6 109KM
LPG: KME
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zamykanie samochodu z pilota

Post autor: Fifisol » 10 sty 2022, o 20:23

skull pisze:
10 sty 2022, o 20:11
No dokładnie sprawdź ten co na zdjęciu - jest to tylko moduł do siłowników drzwi (ciekawostka, istnieją wersje takich modułów sprzęgnie z czujnikiem prędkości - samoryglowanie przy zadanej prędkości), i jest w pełni wymienialny (nic nie trzeba kodować), jeśli pstryka w podłokietniku to tam jest moduł "antywłamaniowy" oczywiście również steruje tym ze zdjęcia. Tyle że ten już tak prosto się nie uda wymienić (sprzęgnięty z immobilizer), ale jeśli pstryka to jest szansa że on jest sprawny, zresztą on też "emituje" te światła awaryjne
Dzięki, podjade w tygodniu do mechanika i zobaczymy czy wszystko tam jest w porządku. Mam nadzieję, że to jest przyczyna.

Dodano po 31 sekundach:
bubu1769 pisze:
10 sty 2022, o 18:46
Jeśli coś by było z modułem od centralnego to problemy by były też podczas zamykania samochodu kluczykiem.
Takie w sumie pytanie, sterowanie zdalne masz oryginalne w kluczyku czy dokładane?
Według tego moduł od alarmu znajduje się właśnie gdzieś w okolicy tunelu środkowego:
https://chevrolet.7zap.com/en/lacetti++ ... 400-0-0-0/
TIS też to potwierdza
Alarm Lacetti.jpg
Moduł jest pewnie taki sam jak w Aveo
viewtopic.php?f=137&t=10296
Jak będę mieć chwile w domu to zerknę jak to jest fizycznie rozwiązane.
Sterowanie jest oryginalne

Awatar użytkownika
bubu1769
Administrator
Posty: 5801
Rejestracja: 5 wrz 2018, o 16:40
Reputacja: 342
Imię: Bartłomiej
Samochód: Aveo T250
Silnik: 1.4 101KM
Inny samochód: Orlando 1.4T, Meriva A 1.8
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Zamykanie samochodu z pilota

Post autor: bubu1769 » 10 sty 2022, o 23:14

Przyjrzałem się tym modułom co mam u siebie, w obu wbudowane przekaźniki odpowiadają jedynie za migacze i za syrenę.
Sygnały podawane do sterownika od centralnego wychodzą bezpośrednio z elektronicznego przełącznika TLE6225G.
Ogólnie trzeba sprawdzić czy na pinach 10 i 11 (nie pamiętam który był od czego) pojawiają się sygnały masy przy zamykaniu i otwieraniu pilotem.
J6B39T04.png
Jeśli się okaże że te sygnały są to można spróbować przez jakąś żarówkę podać masę na tę piny i zobaczyć czy zamek będzie reagował prawidłowo.
W przypadku braku jednego sygnału to można albo rozważyć naprawę modułu albo wymianę na drugi z pilotem w komplecie.
Można też zrobić taki myk jaki zrobiłem u siebie czyli wymianę na sterownik uniwersalny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lacetti/Nubira Ogólnie o modelu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości